Rusija ėmėsi atsakomųjų priemonių – ji iš šalies išsiuntė tris Lietuvos diplomatus, penktadienį pranešė užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius. Išvykti iš šalies jiems duota savaitė, žurnalistams penktadienį surengtoje trumpoje spaudos konferencijoje sakė ministras.

L. Linkevičius patvirtino, kad išsiunčiami diplomatai, kurių tapatybių ministras neatskleidė, grįš dirbti į Užsienio reikalų ministeriją.

Penktadienį į Rusijos užsienio reikalų ministeriją pakviestas Lietuvos ambasadorius Rusijoje Remigijus Motuzas. Tai naujienų agentūrai ELTA patvirtino Lietuvos užsienio reikalų ministro atstovė Rasa Jakilaitienė.

Pirmadienį į Lietuvos užsienio reikalų ministeriją iškviestam Rusijos ambasadoriui Aleksandrui Udalcovui įteikta nota, kurioje pareikšta, kad iš Lietuvos, reaguojant buvusio Rusijos šnipo apnuodijimą Anglijos Solsberio mieste, turi būti išsiunčiami trys Rusijos diplomatai.

Prezidentės patarėjas Nerijus Aleksiejūnas, antradienį komentuodamas tokį Lietuvos žingsnį, tikino, kad Lietuva yra pasiruošusi galimam Rusijos atsakui. Tikėtina, kad Maskva, atsakydama tuo pačiu, iš Rusijos išsiųs Lietuvos diplomatus, aiškino Prezidentės patarėjas.

Informacijos šaltininis – ELTA

2018.03.31; 03:30

Dėl Lietuvos valstybės sienos oro erdvėje pažeidimo Rusijos Federacijai pirmadienį įteikta nota. Dokumentas įteiktas Rusijos ambasadoriui Lietuvoje Aleksandrui Udalcovui, kuris buvo iškviestas į Lietuvos užsienio reikalų ministeriją (URM).

Incidentas įvyko vėlų rugsėjo 16 d., šeštadienio, vakarą, kai du Rusijos kariniai orlaiviai IL-76, skrisdami iš pagrindinės Rusijos dalies į Kaliningrado sritį, įskrido į Lietuvos oro erdvę ir joje išbuvo iki dviejų minučių.

Lietuvos URM Rusijos ambasadoriui pareiškė protestą ir pareikalavo, kad atsakingos Rusijos institucijos kuo skubiau pateiktų paaiškinimą dėl šio incidento bei imtųsi visų būtinų priemonių, jog ateityje tokie incidentai nepasikartotų.

Informacijos šaltinis – ELTA

2017.09.19; 00:01

visockas-gintaras-portretas

Lietuvoje įsitvirtina pati tikriausia vasara. Nors vasara – atostogų metas, tačiau politinio pobūdžio įvykių mūsų šalyje tiek gausu, jog, regis, apie atostogas niekas net nesusimąsto. Nėra kada atostogauti. Rudenį – rinkimai į Lietuvos parlamentą. Tad apie Seimo nario mandatą svajojantys vyrai ir moterys verčiasi per galvas, bet kokia kaina trokšdami patraukti potencialių rinkėjų dėmesį. Vieni rengia spaudos konferencijas, kiti – protesto mitingus. Treti bando patekti į banalias pramogines televizijų laidas.

Ir vis tik akivaizdu, kad toli gražu ne visi renginiai, spaudos konferencijos bei teismo posėdžiai sulaukia vienodo visuomenės dėmesio. Kai kada lietuviai pražiopso tikrai svarbius įvykius. Dėl išsiblaškymo, nesupratimo ar laiko stokos. Visaip atsitinka. Visko aprėpti neįmanoma. Bet kai kuriuos dalykus mums derėtų žinoti. Savo pačių labui.

Continue reading „Rusijos valstybės dienos minėjimo atgarsiai Vingio parke“