Rusijos gynybos ministras S. Šoigu lankosi Irane. EPA-ELTA nuotr.

Maskva, rugsėjo 19 d. (AFP-ELTA). Antradienį Rusijos gynybos ministras Sergejus Šoigu atvyko į Iraną susitikimų, per kuriuos bus stiprinami Maskvos gynybos ryšiai su Teheranu, pranešė Rusijos naujienų agentūros.
 
Maskva siekia sustiprinti ryšius su kitomis Vakarų išstumtomis šalimis, įskaitant Iraną, kaltinamą tiekiant Maskvai kovinius dronus jos puolimui Ukrainoje. Teheranas kaltinimus neigia.
 
„Manau, kad mūsų susitikimas yra dar vienas žingsnis stiprinant strateginę Rusijos ir Irano partnerystę“, – sakė S. Šoigu per susitikimą su Irano ginkluotųjų pajėgų štabo vadu generolu majoru Mohammadu Bagheri. „Šiandien turime galimybę išsamiai aptarti aktualius dvišalio karinio bendradarbiavimo klausimus“, – citavo jį Rusijos agentūros. „Iranas yra strateginis Rusijos partneris Artimuosiuose Rytuose“, – pridūrė S. Šoigu.
 
Pasak oficialios Irano naujienų agentūros IRNA, derybos susijusios su „gynybos diplomatijos plėtra“ ir „bendrų grėsmių valdymu“.
 
S. Šoigu vizitas surengtas per keturių dienų Kinijos užsienio reikalų ministro vizitą Maskvoje ir po Šiaurės Korėjos lyderio Kim Jong Uno kelių dienų kelionės traukiniu į Rusijos Tolimuosius Rytus.
 
Viljama Sudikienė (AFP)
 
2023.09.20; 08:30

Rusijos generolai. Centre – Sergejus Šoigu

Vašingtonas, rugpjūčio 3 d. (ELTA). Pentagonas paneigė Rusijos gynybos ministro Sergejaus Šoigu pareiškimus, kad esą jos kariuomenei pavyko sunaikinti Ukrainoje šešis HIMARS raketų kompleksus, praneša „Reuters“.
 
„Mes žinome apie šiuos pastaruosius ministro Šoigu pareiškimus, ir jie vėl yra akivaizdžiai melagingi“, – sakė žurnalistams JAV gynybos departamento atstovas Toddas Brusselas.
 
Anot jo, Ukrainos kariai labai taikliai ir efektyviai naudoja visas HIMARS sistemas, kurias „JAV, sąjungininkai ir partneriai perdavė šaliai, kad ji galėtų gintis nuo žiauraus ir nusikalstamo Rusijos įsiveržimo“.
 
„Ukrinform“ primena, jog Rusijos kariškiai ne kartą teigė, kad esą jiems pavyksta numušti HIMARS raketas, bet nepateikė jokių įrodymų savo žodžiams patvirtinti.
 
Stasys Gimbutis (ELTA)
 
2022.08.03; 00:30

Vladimiras Putinas ir Sergejus Šoigu. Reuters nuotr.

Maskva, kovo 26 d. (AFP-ELTA). Rusijos gynybos ministras Sergejus Šoigu šeštadienį pasirodė televizijoje. Prieš tai jis dvi savaites buvo dingęs iš viešosios erdvės.
 
Valstybinė televizija parodė vaizdo įrašą, kuriame S. Šoigu pirmininkauja posėdžiui dėl Rusijos ginkluotės biudžeto. Nors vaizdo medžiagoje nematyti jokios galimos jos įrašymo datos, joje S. Šoigu kalbėjo apie finansų ministerijos posėdį, kuris, pasak Rusijos naujienų agentūrų, įvyko penktadienį.
 
Ministro teigimu, ginkluotės užsakymai ir tiekimas vyksta pagal planą, „nepaisant sunkumų“ dėl Rusijai paskelbtų Vakarų sankcijų.
 
Prieš tai S. Šoigu paskutinį kartą viešumoje pasirodė kovo 11 dieną. Kadangi jis vaidina vieną pagrindinių vaidmenų Rusijos kare prieš Ukrainą, žiniasklaidoje pasklido spėlionės, kad ministrui kilo sveikatos problemų.
 
Tačiau Kremliaus atstovas Dmitrijus Peskovas paneigė šiuos gandus ir nurodė: „Gynybos ministras šiuo metu turi daug reikalų. Vyksta specialioji karinė operacija.“
 
66-erių S. Šoigu įprastai reguliariai pasirodo valstybinėje televizijoje.
 
Lina Linkevičiūtė (AFP)
 
2022.03.27; 03:00

Dėl incidento, per kurį virš Sirijos buvo numuštas Rusijos lėktuvas, Rusija antradienį iškvietė Izraelio ambasadorių. Dėl jo Maskva kaltina Izraelio oro pajėgas.

„Dėl susidariusios situacijos Izraelio ambasadorius buvo iškviestas į užsienio reikalų ministeriją“, – agentūrai AFP sakė ministerijos atstovas.

Izraelis incidento kol kas oficialiai nekomentavo.

15 žmonių skraidinusį Rusijos karo lėktuvą „Il-20“ pirmadienį vakare numušė Sirijos oro gynybos sistema.

Rusijos gynybos ministerija pareiškė, kad „visa kaltė“ dėl šio incidento tenka Izraelio lėktuvui, vykdžiusiam antskrydžius Sirijos Latakijos provincijoje ir „pasinaudojusiam Rusijos lėktuvu kaip priedanga“.

Rusijos gynybos ministras Sergejus Šoigu šį klausimą aptarė su Izraelio gynybos ministru Avigdoru Liebermanu ir įspėjo Tel Avivą, kad Maskva gali imtis atsakomųjų priemonių.

Informacijos šaltinis – ELTA

2018.09.19; 08:00

Kurilų salose artimiausiu metu prasidės Rusijos karinio jūrų laivyno bazės statybos darbai. „Sprendimas priimtas“, – pareiškė Federacijos Tarybos Gynybos ir saugumo komiteto pirmininko pirmasis pavaduotojas Francas Klincevičius, praneša BBC.

Naujoji bazė galės priimti bet kokius laivus, taip pat ir lėktuvnešius bei atominius povandeninius laivus, sakė Rusijos politikas. Jis nepatikslino, kurioje konkrečiai saloje bus įrengta bazė.

Statant karinio jūrų laivyno bazę Kuriluose planuojama atkurti ir aerodromų tinklą, pridūrė F. Klincevičius.

Kurilų salos turi svarbią karinę-strateginę ir ekonominę reikšmę. Japonija jau ne vieną dešimtmetį reikalauja grąžinti pietines Kurilų salas – Iturupą, Kunaširą, Šikotaną ir Habomajų, kurių plotas – 5175 kvadratiniai kilometrai. Japonija jas vadina savo Šiaurinėmis teritorijomis.

Maskva ne kartą pareiškė, kad dabartinis pietinių Kurilų salų statusas nebus keičiamas.

Šių metų vasario mėnesį Rusijos gynybos ministras Sergejus Šoigu pranešė, kad planuojama dislokuoti Kuriluose visą diviziją.

Informacijos šaltinis – ELTA

2017.10.27; 00:01

Rusija antradienį patikino, kad karinės pratybos „Zapad 2017“, kurias rengs kartu su Baltarusija, bus grynai gynybinio pobūdžio. Be to, šalis atmetė, kaip teigia, neteisingus įtarimus, kad gali prisidengti šiomis pratybomis norėdama įsiveržti į Lenkiją, Lietuvą ar Ukrainą, informuoja naujienų agentūra „Reuters“.

Ateinantį mėnesį vyksiančiose karinėse pratybose dalyvaus bemaž 13 tūkst. Rusijos ir Baltarusijos karių, jose bus naudojama beveik 700 karinės technikos vienetų, sakė Rusijos gynybos ministro pavaduotojas Aleksandras Fominas. Pasak A. Fomino, tokie skaičiai atitinka tarptautinius karinėms pratyboms keliamus reikalavimus.

NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas (Jens Stoltenberg) teigė, kad Aljansas pratybas atidžiai stebės, ir paragino jas vykdyti atvirai ir teisėtai.

Baltarusijos gynybos ministro pavaduotojas Olegas Belokonevas antradienį savo ruožtu patikino, kad visos pratyboms į Baltarusiją atgabentos pajėgos ir technika joms pasibaigus bus atitrauktos.

Informacijos šaltinis – ELTA

2017.08.29; 00:05

serdiukovas-anatolijus

Rusija ir Kinija baigė pirmąjį karinių jūrų pajėgų pratybų Geltonojoje jūroje etapą. Nors Rusija ir Kinija organizuoja bendras karinių jūrų pajėgų pratybas nuo 2005 metų, tačiau pratybos „Jūrinių regionų bendradarbiavimas 2012“ pirmą kartą vyksta už Šanchajaus bendradarbiavimo organizacijos (ŠBO) ribų.

„Pirmasis pratybų etapas – laivų dislokavimas – baigtas“, – informavo ministerija. Pratybose, kurios vyks iki penktadienio, dalyvauja daugiau nei 20 laivų iš Rusijos ir Kinijos, tarp jų – eskadriniai minininkai, palydos laivai, laivai – ligoninės, povandeniniai ir tiekimo laivai.

Continue reading „Prieš ką nukreiptos Rusijos – Kinijos karinės pratybos?”