Belgijoje pradėti du tyrimai po to, kai penktadienio vakarą peiliu ginkluotas vyras Briuselio centre užpuolė patruliuojančius karius ir buvo jų nušautas. Išpuolis vertinamas kaip teroristinis aktas, apie tai praneša naujienų agentūra „Reuters“.

Federaliniai prokurorai pradėjo tyrimą dėl pasikėsinimo nužudyti. Antrasis tyrimas įvertins kareivių atsaką į išpuolį.

Puldamas kareivius peiliu užpuolikas šaukė „Alach akbar“ (Dievas didis), tačiau jį sustabdė vienas kareivis, du kartus šovęs į užpuoliką. Vyras netrukus po to ligoninėje mirė. Vėliau tyrėjai tarp mirusiojo daiktų rado netikrą ginklą ir dvi Korano knygas.

Tyrėjų teigimu, užpuolikui buvo 30 m., jis kilęs iš Somalio, o į Belgiją atvyko 2004 m. Migracijos ministras Teo Frankenas (Theo Francken) sakė, kad vyrui 2009 m. buvo suteiktas prieglobstis, o 2015 m. jis gavo Belgijos pilietybę.

Tyrimą atliekantys pareigūnai apieškojo vyro namus Briugėje, tačiau neatskleidė, kas juose buvo rasta. Jie pridėjo, kad nušautasis nebuvo žinomas dėl ryšių su islamistų kovotojais, bet 2017 m. vasarį įvykdė užpuolimą.

Anot prokurorų antrasis tyrimas nustatys, ar užpuoliką nušovęs karys elgėsi tinkamai.

„Atrodo, kad kareivis dukart šovė į įtariamąjį, kuris puolė juos peiliu. Šaudyta buvo dėl savigynos ir laikantis ginklų panaudojimo taisyklių“, – sakoma prokuratūros pranešime.

Kariai Belgijos sostinės gatvėse patruliuoja dėl aukšto terorizmo grėsmės lygio, kuris buvo paskelbtas po mirtinų islamistų išpuolių Paryžiuje 2015 m. ir Briuselyje 2016 m. Šių metų birželio mėnesį kareiviai Briuselio traukinių stotyje nušovė įtariamą savižudį sprogdintoją.

Informacijos šaltinis – ELTA

2017.08.27; 00:05

video_sl

Visuomenės aktualijų portalas Slaptai.lt ne sykį rašė apie visuomet didelio susidomėjimo sulaukančias Lietuvos tradicinio AI KI DO federacijos organizuojamas pratybas, vasaros stovyklas, tarptautines varžybas. Slaptai.lt ir Lietuvos tradicinio AI KI DO federacijos bendradarbiavimas tęsiasi ir šiemet. Štai praėjusį savaitgalį Lietuvos tradicinio AI KI DO federacijos vadovybė buvo surengusi vaikams skirtas varžybas. Oficialus varžybų pavadinimas – “Sezono taurė”. Varžybose dalyvavo keliasdešimt vaikų iš visos Lietuvos. Berniukai ir mergaitės demonstravo savo taiklumą šaudydami iš pneumatinių šautuvų, lankų, kaudamiesi improvizuotais kardais, įveikdami “Drakono taką”…

Lietuvos tradicinio AI KI DO federacijai vadovauja tarptautinės klasės didmeistris Grand Master prof. Vladimiras Lisicynas. 

Continue reading „Ar labai sunku įveikti “Drakono taką”?“

« 1 2 »

Lietuvos tradicinio Ai Ki Do federacijos ir antikriminalinio, antiteroristinio parengimo sistemos atstovai Nemenčinėje šiemet surengė kasmetinę instruktorių treniruočių stovyklą – seminarą “SG Vasara 2011”. Stovyklai – seminarui vadovavo tarptautinės klasės didmeistris (Grand Master) Vladimiras Lisicynas. Taip pat dalyvavo tarptautiniai specialiosios savigynos ekspertai: Viktoras Boiko, Arūnas Marcinkevičius, Giedrius Misevičius ir Jurijus Sokolovas.

Į šią stovyklą buvo pakviestas ir visuomenės aktualijų portalo Slaptai.lt žurnalistas Gintaras Visockas. Apie šias unikalias pratybas jau esame paskelbę keletą straipsnių ir videoreportažų. Šiandien portale Slaptai.lt publikuojame pluoštą naujų, dar niekur neskelbtų nuotraukų, kuriose užfiksuotos įsimintiniausios stovyklos “SG Vasara 2011” akimirkos.

 Šias nuotraukas portalui Slaptai.lt padovanojo Lietuvos tradicinio Aikido federacijos prezidentas, pasaulinės „Spetsnaz/Specnaz Global“® sistemos mokyklos įkūrėjas, savigynos kovos menų tarptautinis ekspertas, profesorius, akademikas V.Lisicynas.

2011.07.31