Saviizoliacija
Karo policijos pareigūnai talkina policijai patruliuojant
Nuo penktadienio, balandžio 3-iosios, Lietuvos kariuomenės Karo policija pradėjo patruliuoti didžiuosiuose Lietuvos miestuose ir teikti pagalbą valstybės institucijoms reaguojant į COVID-19 viruso plitimą.
Trys Seimo nariai – izoliacijoje
Trečiadienį policija sulaukė 321 pranešimo dėl galimo karantino draudimų nesilaikymo
Vilniuje susimušė viešbutyje karantinuoti vyrai
Vilniaus miesto savivaldybė grįžusius iš užsienio izoliuoja viešbučiuose
Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktorius Povilas Poderskis antradienį informavo, kad sostinės savivaldybė pradėjo vykdyti sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos įsakymą dėl privalomojo grįžtančių iš užsienio asmenų izoliavimo.
Vytautas Kasiulevičius apie gautus reagentus: turime 10 dienų atokvėpį
Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto profesorius Vytautas Kasiulevičius teigia, kad sekmadienio vakarą į Lietuvą atgabentų 5 tūkstančių reagentų užteks 10 dienų.
Saviizoliacijos nesilaikančius australus sodins į kalėjimą
Nesilaikantiems saviizoliacijos grės treji metai nelaisvės
Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis įspėja – nuo pirmadienio įsigaliojus karantinui, visiems, kurie nepaisys valdžios įvedamų nurodymų, grės baudžiamoji atsakomybė. Komentuodamas tai, kad šeštadienį Klaipėdoje iš ligoninės savavališkai pasišalino 1988 m. gimęs vyras, kuriam pagal pirminius požymius medikai įtarė galimą koronavirusą, premjeras pažymėjo, kad saviizoliacija nebėra rekomendacija.
Lenkijos vyriausybė apkaltino E. Makroną arogancija
Prancūzijos prezidentas Emanuelis Makronas (Emmanuel Macron) dėl savo pastabų apie tariamą Lenkijos saviizoliaciją Europoje sulaukė audringos Varšuvos kritikos, praneša agentūra „Reuters“.
Ministrė pirmininkė Beata Šydlo (Beata Szydlo) patarė 39 metų prezidentų kalbėti taikesniu tonu. „Galbūt arogantiškos jo pastabos yra nepakankamos patirties rezultatas“, – pareiškė politikė elektroniniame laiške agentūrai. E. Makronas, pasak B. Šydlo, turėtų susikoncentruoti į vidaus politiką. Tada jis esą gal pasiektų panašių ekonominių laimėjimų ir saugumo kaip Lenkijoje.
E. Makronas, penktadienį lankydamasis Bulgarijoje, pareiškė, kad Lenkijos vyriausybė nepaiso europietiškų vertybių ir kad šalis viena nenuspręs ES ateities. Lenkai, pasak prancūzų prezidento, nusipelno geresnės vyriausybės. E. Makronas, pavyzdžiui, kritikavo Lenkijos poziciją dėl jo siekiamos vadinamosios ES komandiravimo direktyvos reformos. Statybininkai iš Rytų Europos Vakarų ES šalių statybvietėse neretai gauna tik mažytę dalį to, ką uždirba kolegos. Kai kurios turtingos šalys ES nori tai pakeisti ir argumentuoja tai kova su darbo užmokesčio dempingu. Varšuva pasiūlymus kategoriškai atmeta.
Informacijos šaltinis – ELTA
2017.08.26; 04:55