Jungtinių Valstijų teisėsauga sulaikė buvusį jūrų pėstininką Christopherį Ahną, kuris, kaip įtariama, prisidėjo prie vasarį įvykdyto išpuolio prieš Šiaurės Korėjos ambasadą Ispanijoje, praneša „Reuters“.

Pasak šaltinių, Ch. Ahnas buvo sulaikytas ketvirtadienį, o federaliniame Los Andželo teisme pasirodė penktadienį.

Jungtinių Valstijų teisėsauga šią savaitę taip pat surengė reidą Adriano Hongo namuose. A. Hongas yra „Čolimos civilinės gynybos“ („Cheolima Civil Defense“) grupės lyderis. Grupė siekia nuversti Šiaurės Korėjos vadą Kim Jong Uną ir būtent „Čolimos civilinė gynyba“ prisiėmė atsakomybę dėl išpuolio.

Ispanija siekia Ch. Ahno, A. Hongo ir kitų organizacijos narių, šiuo metu besislapstančių JAV, ekstradicijos. JAV teisingumo departamento atstovė spaudai atsisakė komentuoti situaciją, tačiau, tikino ji, ekstradicijos susitarimai dažniausiai yra sudaromi tik tuo atveju, jei įtariamieji nebus perkelti į trečiąją šalį.

„Kitai šaliai perduotas įtariamasis gali būti perduodamas trečiajai šaliai be pirmosios valstybės sutikimo“, – sakė Teisingumo departamento atstovė.

Vasario 22 d. grupė ginkluotų vyrų įsiveržė į Šiaurės Korėjos ambasadą Madride, pavogė dokumentų ir kelis kompiuterius bei pabėgo. Ispanijos žiniasklaidos duomenimis, incidento metu buvo sužeista viena moteris.

Darius Mikutavičius (ELTA)
 
2019.04.20; 16:00

Šiaurės Korėja vasarį disidentų įvykdytą išpuolį prieš šalies ambasadą Madride vadina „grėsminga teroro ataka“ ir ragina Ispanijos teisėsaugą nuteisti kaltus asmenis.

Vasario 22 d. grupė ginkluotų vyrų įsiveržė į Šiaurės Korėjos ambasadą Madride, pavogė dokumentų ir kelis kompiuteris bei pabėgo. Ispanijos žiniasklaidos duomenimis, incidento metu buvo sužeista viena moteris.

Pirmąkart oficialiai komentuodama incidentą, Šiaurės Korėja kalbėjo apie galimą Vašingtono įsikišimą ir ragino Ispanijos institucijas „nuteisti teroristus ir išpuolio užsakovus“.

„Vasario 22 d. įvyko grėsmingas teroro išpuolis, kai ginkluota grupuotė užpuolė Korėjos Liaudies Demokratinės Respublikos ambasadą Ispanijoje“, – sakė Šiaurės Korėjos užsienio reikalų ministerijos (URM) atstovas.

„Tikimės, kad atitinkamos institucijos Ispanijoje atsakingai atliks incidento tyrimą“, – kalbėjo atstovas.

Madridas jau yra pradėjęs incidento tyrimą, o trečiadienį teismas nustatė, kad išpuolį įgyvendinusios grupuotės lyderis yra meksikietis Adrianas Hong Changas, kuris esą praėjus penkioms dienoms po išpuolio susisiekė su Federaliniu tyrimų biuru (FTB) Niujorke.
 
Informaijos šaltinis – ELTA
 
2019.03.31; 10:01