Prezidentė Dalia Grybauskaitė priėmė Tadžikistano Respublikos ambasadoriaus Lietuvai Mahmadšarifo Mahmudo Haqdodo skiriamuosius raštus. Lietuvos Prezidento kanceliarijos (Robertas Dačkus) nuotr.
Prezidentė Dalia Grybauskaitė priėmė Tadžikistano Respublikos ambasadoriaus Lietuvai Mahmadšarifo Mahmudo Haqdodo skiriamuosius raštus.

Susitikime prezidentė su ambasadoriumi aptarė dvišalius Lietuvos ir Tadžikistano santykius, ekonominio bendradarbiavimo galimybes bei kitus aktualius klausimus.

Kalbant apie darbą tarptautinėse organizacijose, šalies vadovė pabrėžė, kad Lietuva remia Tadžikistano norą stiprinti santykius su Europos Sąjunga.

Valstybės vadovė taip pat pakvietė naująjį ambasadorių naudotis Lietuvos patirtimi vykdant įvairias reformas bei stiprinti studentų ir turizmo mainus. Tadžikistanas gerai žinomas alpinistams. Pamyro kalnuose lietuviškai pavadintos trys – Čiurlionio, Donelaičio ir Lietuvos – viršūnės.

Ambasadorius nuo 1993 m. užėmė įvairius valstybinius postus Tadžikistane. 2016-2017 m. buvo užsienio reikalų ministro pavaduotojas, nuo 2017 m. – ambasadorius Baltarusijai, reziduoja Minske.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.04.24; 07:17

Prezidentė Dalia Grybauskaitė priėmė Azerbaidžano Respublikos ambasadoriaus Tamerlano Garayevo skiriamuosius raštus.

Azerbaidžano Respublikos ambasadorius Tamerlanas Garayevas. Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.

Anot Prezidentės spaudos tarnybos, susitikime su ambasadoriumi prezidentė aptarė dvišalę Lietuvos ir Azerbaidžano darbotvarkę, ekonominį bendradarbiavimą, studentų mainus bei glaudesnių Azerbaidžano santykių su Europos Sąjunga plėtojimo galimybes. Pasak prezidentės, Azerbaidžanas yra svarbus Senojo žemyno partneris, o naujasis susitarimas su ES, dėl kurio dabar derimasi, toliau plės abipusį dialogą.

D. Grybauskaitė taip pat pabrėžė, kad mūsų šalis yra pasirengusi plėtoti glaudesnius ekonominius ryšius su Azerbaidžanu – daug galimybių stiprinti prekybą išlieka informacinių technologijų, turizmo, maisto pramonės, transporto ir logistikos sektoriuose bei daugelyje kitų sričių.

Naujasis ambasadorius baigė teisę Azerbaidžano valstybiniame universitete, 1990-1992 m. buvo Azerbaidžano parlamento narys. Nuo 1993 m. ėjo ambasadoriaus pareigas Kinijoje, Indijoje, nuo 2011 m. iki paskyrimo į Vilnių – Indonezijoje. 

Diplomatas moka azerbaidžaniečių, anglų, rusų, turkų kalbas.

Informacijos šaltinis – ELTA

2019.01.17; 08:13