Socialiniai tinklai

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas trečiadienį perspėjo dėl augančios didžiųjų technologijų bendrovių įtakos, nes šios bendrovės esą konkuruoja su ištisomis valstybėmis.
 
Šiuo metu Rusija didina spaudimą užsienio internetinėms bendrovėms, kurios nėra įpareigotos laikytis valstybinės cenzūros, skirtingai nei dauguma šalies viduje registruotų žiniasklaidos priemonių.
 
„Šios bendrovės nėra tik ekonominės milžinės. Kai kuriose srityse jos jau dabar de facto konkuruoja su valstybe“, – virtualioje Pasaulio ekonomikos forumo sesijoje sakė V. Putinas.
 
Rusijos lyderis teigė, esą neaišku, kur yra riba tarp „sėkmingo globalaus verslo“ ir „bandymų savo nuožiūra kontroliuoti visuomenę“.
 
„Matėme tai Jungtinėse Valstijose“, – pridūrė jis, turėdamas omenyje sausio pradžioje vykusias Donaldo Trumpo šalininkų riaušes Kapitolijuje.
 
Maskva anksčiau šią savaitę apkaltino JAV technologijų milžines kišantis į Rusijos vidaus reikalus per suimto opozicionieriaus Aleksejaus Navalno palaikymo protestus.
 
Prieš prasidedant protestams Rusijos žiniasklaidos prievaizdas „Roskomnadzor“ nurodė kelioms interneto platformoms, įskaitant „YouTube“ ir „Instagram“, ištrinti pranešimus, kuriuose raginama dalyvauti protestuose.
 
Trečiadienį Rusijos Valstybės Dūmos užsienio kišimosi komiteto pirmininkas Vasilijus Piskariovas tikino, kad socialinio tinklo „TikTok“ padalinio Rusijoje vadovas buvo iškviestas į parlamentą pokalbiui.
 
Pasak jo, „susikaupė klausimų“ apie Kinijoje įsikūrusį socialinį tinklą, pastaraisiais mėnesiais išpopuliarėjo tarp Rusijos jaunuolių.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.01.27; 16:21

Be tviterio gyventi negalintis JAV prezidentas Donaldas Trumpas Baltuosiuose rūmuose priėmė tviterio įkūrėją Jacką Dorsey“į, informuoja agentūra „Reuters“.

„Nuostabus susitikimas Baltuosiuose rūmuose su Jacku iš tviterio“, – parašė D. Trumpas socialiniame tinkle po pokalbio su jo įkūrėju ir vadovu J. Dorsey’iu. Prieš tai prezidentas kritikavo, kad šis socialinis tinklas jį diskriminuoja.

D. Trumpo paskyrą tviteryje seka 59,9 mln. žmonių, ji yra viena populiariausių. Prezidentas ir jo respublikonai kongresmenai ne kartą kritikavo bendrovę dėl šališkumo konservatorių atžvilgiu. Tviteris kaltinimus neigia.

Įmonė pranešė, kad J. Dorsey’io susitikimas su JAV prezidentu buvo konstruktyvus.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.04.25; 08:40

„Sunku įsivaizduoti Facebook‘ą be Marko Cukerbergo, tačiau būtent tokioje situacijoje atsidūrė socialinis tinklas numeris vienas Rusijoje „VKontakte“, – praneša Le Figaro korespondentė Liusi Ronfo. – Jo įkūrėjas ir veikiantis generalinis direktorius Pavelas Durovas sausio pabaigoje paskelbė, kad pardavė savo dalį VK akcijų, visiškai netekdamas savo įmonės kontrolės“. 

P.Durovo akcijų pirkėjas – mobiliojo operatoriaus „Megafon“ generalinis direktorius Ivanas Tavrinas, senas Vladimirui Putinui artimo Ališerio Usmanovo partneris, sakoma straipsnyje. Socialinis tinklas „VKontakte“ atsirado 2006 metais ir greitai tapo populiariausias Rusijoje, primena straipsnio autorė. Tas populiarumas didele dalimi paaiškinamas tinklo pakantumu neteisėtam turiniui. VK tinkle galima buvo nemokamai pažiūrėti daugybę filmų, serialų ir muzikinių kompozicijų.

Continue reading „Facebook rusiškąjį analogą ėmė kontroliuoti žmogus iš Putino aplinkos“