Buvęs JAV prezidento Donaldo Trumpo advokatas Michaelis Cohenas nuteistas trejų metų laisvės atėmimo bausme.

Michaelis Cohenas. EPA – ELTA nuotr.

Federalinis teismas Niujorke tokią bausmę trečiadienį skyrė M. Cohenui, be kita ko, dėl mokesčių slėpimo ir melagingo liudijimo Kongrese, pranešė stotis CNN. Prokuratūra reikalavo „svarios kalėjimo bausmės.„

M. Cohenas bendradarbiauja su FTB specialiuoju tyrėju Robertu Muelleriu, kuris tiria, ar per 2016 metų prezidento rinkimų kampaniją būta slaptų susitarimų tarp D. Trumpo stovyklos ir Rusijos atstovų. JAV prezidentas tai neigia ir kalba apie „raganų medžioklę.“

M. Cohenas teisme sakė: „Aš prisiimu visišką atsakomybę už visus poelgius, dėl kurių pripažinau savo kaltę: už savo asmeninius ir tuos, su kuriais susijęs Jungtinių Amerikos Valstijų prezidentas.“ 

M. Cohenas, be kita ko, prisipažino melavęs Kongresui dėl planuoto, tačiau niekuomet neįgyvendinto D. Trumpo statybos projekto Maskvoje. Pasiruošimas projektui buvo tęsiamas ir po 2016 metų rinkimų kovos – priešingai nei jis teigė anksčiau.

M. Cohenas, be to, prisipažino per 2016 metų rinkimų kampaniją sumokėjęs pinigus už tylėjimą buvusiai pornofilmų aktorei Stormy Daniels ir netiesiogiai mažiausiai dar vienai moteriai.

Abi moterys teigia turėjusios romaną su D. Trumpu. Šis tai neigia. Prokuratūra spėjo, kad M. Cohenas abiem atvejai veiksmus derino su D. Trumpu ir veikė „su jo atsakomybe.“ 

M. Cohenas taip pat prisipažino dėl mokestinių nusižengimų ir melagingų liudijimų bankams. Vis dėlto prokuratūra spėja, kad jis prisipažino ne dėl visų neteisėtų veiksmų.

Rasa Strimaitytė (ELTA)

EPA – ELTA nuotraukoje – specialusis prokuroras Robertas Miuleris

JAV prezidentas Donaldas Trumpas leido savo patarėjui teisės klausimais Donui McGahnui ir kitiems darbuotojams išsamiai bendradarbiauti su Rusijos įtaką rinkimams tiriančiu specialiuoju tyrėju Robertu Muelleriu. „Be to, mes mielai perdavėme daugiau kaip milijoną puslapių dokumentų“, – rašė D. Trumpas šeštadienį tviteryje. Jis pabrėžė, kad Baltieji rūmai veikia „taip skaidriai, kaip niekad istorijoje“.

Prieš tai „New York Times“ rašė, kad D. McGahnas „plačiai“ bendradarbiavo su R. Muelleriu. Patarėjas esą buvo apklaustas tris kartus, bendra apklausų trukmė siekė 30 valandų.

Per apklausas buvo kalbama apie tariamą JAV prezidento trukdymą tyrimui. D. McGahnas, be kita ko, rėmėsi dabartiniais bei buvusiais Baltųjų rūmų darbuotojais. Be to, patarėjas kalbėjo apie spėjamą D. Trumpo mėginimą atleisti R. Muellerį, taip pat apie buvusio CŽV vadovo Jameso Comey’io atleidimą.

R. Muelleris tiria spėjamą Rusijos kišimąsi į 2016 metų rinkimų kampaniją D. Trumpo naudai ir galimus susitarimus šiuo klausimu tarp D. Trumpo darbuotojų ir Maskvos. R. Muelleris taip pat tiria, ar prezidentas, stojęs prie šalies vairo, mėgino trukdyti šiam tyrimui.

D. Trumpas kaltinimus kategoriškai neigia ir tyrimą vadina „raganų medžiokle“.

Informacijos šaltinis – ELTA

2018.08.20; 11:30