Bišonų paroda JAV. T. Plungė foto

Gegužės pabaigoje JAV vykusiuose Nacionalinės Amerikos Maltos bišonų asociacijos renginiuose augintiniai iš Kauno „Tauro Kennel“ veislyno pelnė daug svarbių apdovanojimų. Keturias dienas trukusioje bišonų šventėje skirtingose kategorijose iš viso varžėsi 5 Kauno veislyno keturkojai.

„Labai džiaugiamės iškovotais laimėjimais. Jie tik dar kartą parodo, kad mūsų veislyno pastangos yra įvertinamos, o šuniukai tikrai įrodo, kad yra vieni iš geriausių. Ypač smagu, kad mūsų, o svarbiausia – ir Lietuvos vardas skamba ne tik Europoje, bet jau ir už Atlanto. Šiuose renginiuose atstovauti Lietuvai už Europos ribų – reikšmingas įvykis mūsų bendruomenei“ – teigia „Tauro Kennel“ veislyno įkūrėja Janita Januškauskaitė-Plungė.

Amerikos bišonų asociacijos renginys, skirtas tik Maltos bišonų veislei, šiemet vyko gegužės 21–24 dienomis. Dalyviai galėjo pamatyti šunų paradą ir apsilankyti baltojoje vakarienėje. Taip pat renginyje vyko įvairūs šunų priežiūros seminarai, augintinių pasirodymai ir, žinoma, keturkojų varžytuvės. Parodoje buvo vertinami šie kriterijai: disciplina, ėjimas ringe, šuns anatomija, kūno sudėjimas, judesys ir, žinoma, išvaizda – kailis, dantys ir akys.

Pasak J. Januškauskaitės-Plungės, Maltos bišonai–viena seniausių natūraliai susiformavusių mažų šunų veislių. Jų išvaizda yra išskirtinė ir dalyvaujant parodose ilgaplaukiai reikalauja daug ypatingos priežiūros. Maltos bišonai ir garbanotieji bišonai pradedami ruošti 1–2 dienas prieš parodą, o špicų veislės šunys – net ir prieš savaitę. Paruošimas susideda iš tokių procedūrų kaip augintinio maudynės, specialus kailio džiovinimas, kirpimas, šukuosenos, nagų priežiūra ir t. t.

Pagrindiniai keturkojų iš Lietuvos pasiekimai

Keturkojis Maltos bišonas Tauro Thender buvo išrinktas gražiausiu šunimi pirmoje specializuotoje BOB parodoje. Keturkojis nugalėjo visose kategorijose, buvo įvertintas dviem apdovanojimais ir tapo parodos „Grand“ čempionu.

Tai jau ne pirmas Tauro Thender apdovanojimas – 2018 metais Lenkijoje vykusioje tarptautinėje šunų parodoje „European dog show“ šis nuostabus šuo čempionų veislės klasėje užėmė pirmąją vietą ir tapo geriausiu patinu tarp visų Maltos bišonų bei Europos čempionu. Iš viso keturkojis įvairiose pasaulio parodose čempionu buvo nominuotas net 35 kartus.

Parodoje Maltos bišonų veislės kalytė Tauro Morella buvo pripažinta gražiausia savo veislės priešingos lyties atstove. Taip pat ji pelnė JAV čempionės titulą ir laimėjo „BOB Owner Handler“ rungtį, kai parodoje šunį demonstruoja augintinio savininkas, o ne profesionalas. Ši kalytė yra įvertinta ir anksčiau – ji yra 2018 metų Europos čempionė, Indonezijos, Olandijos bei Filipinų čempionė ir iš viso turi net trylika čempionės titulų.

„Tauro Kennel“ augintinis Maltos bišonas Tauro London taip pat buvo pastebėtas ir įvertintas – jis visose 4 parodose užėmė antrąją vietą būdamas vos 8 mėnesių. Puikiai pasirodė ir Tauro Burė, kuri pirmą kartą parodoje laimėjo garbingos trečiosios vietos savo klasėje titulą, kitoje kategorijoje – 2 vietą ir galiausiai tapo atviros savo klasės kategorijos čempione. Ši kalytė tapo ir 2018 metais vykusios didžiausios šunų parodos Amsterdame  pasaulio jaunimo čempione.

Be visų apdovanojimų Kauno veislyno šunys Tauro Thender ir Tauro Morella buvo pripažinti kaip geriausia šio čempionato pora. J. Januškauskaitės-Plungės teigimu, parodoje iškovoti čempionų titulus nebuvo lengva – augintiniams teko gauti ne tik geriausio savo lyties atstovo apdovanojimus, bet ir nugalėti tam tikrą kiekį stiprių konkurentų.

Ne vienerius veiklos metus skaičiuojančio Kauno „Tauro Kennel“ veislyno ir jo bišonų veislės šunų apdovanojimų lentynoje, be ką tik gautų įvertinimų, rikiuojasi daug prestižinių pasaulio ir Europos čempionatų laimėjimų.

Informaciją pateikė Dovilė Palavinskaitė (Projektų vadovė // Account Manager; ADVERUM Strategic Communications)

2019.06.05; 08:37

Šunų parodoje „European dog show” (autorius T. Plungė)

Lenkijoje vykusioje tarptautinėje šunų parodoje „European dog show“ garsiai nuskambėjo ir Lietuvos vardas – „Tauro Kennel“ veislynas šaliai atstovavo su 15 Maltos bei garbanotųjų bišonų, iš kurių 3 tapo Europos čempionais, o 3 – vicečempionais.

„European dog show“ pritraukė didelį skaičių dalyvių – dėl čempionų titulų varžėsi daugiau kaip 30 000 šunų Europos. Lietuvai atstovavęs veislynas iš viso grįžo su 6 svarbiomis pergalėmis. Maltos bišonų veislės Tauro Thender čempionų klasėje užėmė 1 vietą ir tapo geriausiu patinu tarp visų Maltos bišonų bei Europos čempionu, Tauro Morella kalyčių čempionų klasėje užėmė 1 vietą ir tapo Europos čempione, Tauro Salabria, Tauro Prabanga, Grisia White Magic Jackpot taip pat pelnė pirmąsias vietas, o Tauro Barsoti jaunimo klasėje užėmė 2 vietą. Garbanotųjų bišonų veislės Tauro Milano atviroje klasėje užėmė 1 vietą ir tapo Europos čempionu, Tauro Misoko čempionų klasėje irgi išsiveržė į priekį ir pelnė 1 vietą.

„Tauro Kennel“ veislynas dalyvavo garbanotųjų ir Maltos bišonų veislynų konkursuose ir abiejose užėmė pirmąsias vietas. Atstovai iš Lietuvos turėjo galimybę pristatyti veislyną didžiausioje „Best in show“ arenoje. Toks įvykis vienai valstybei – itin svarbus.

„Tiems, kam neteko dalyvauti parodose, gali atrodyti, kad pakanka atvykti su dailiai atrodančiu veisliniu šunimi ir laukti pergalės, tačiau iš tiesų reikia įdėti labai daug darbo ir pastangų, kad namo grįžtum su medaliu, – pasakoja daugiau nei 20 metų kinologijos patirtį turinti veislyno „Tauro Kennel“ įkūrėja Janita Januškauskaitė-Plungė. ­– Pasiruošimas prasideda dar tada, kai veislyne renkatės augintinį. Jeigu ketinate su augintiniu dalyvauti parodoje, pasikonsultuokite su veisėju – jis papasakos apie vadą, padės išsirinkti keturkojį draugą.“

Šunų paroda – European dog show (foto autorius T. Plungė)

Pasak J. Januškauskaitės-Plungės, parodoms psichologiškai turi pasiruošti ne tik šeimininkai, bet ir šunys: tam, kad netrikdytų kitų dalyvių šurmulys, aplink lakstantys keturkojai ar neviliotų įvairūs kvapai, į parodas šuniukai vedami jau nuo 4–6 mėnesių. Parsivežti medalio iš pirmosios parodos gali ir nepavykti, tačiau augintinis pratinsis prie aplinkos, ims socializuotis ir ateityje vieši pasirodymai nebaugins.

Nemažiau svarbu, ekspertės teigimu, pasirūpinti parodų dalyvių mityba, kuri skiriasi nuo parodose nedalyvaujančiųjų raciono. Pašarą specialistai parenka pagal šuns veislę, kailio spalvą ir svorį. Parodos čempionams, Maltos ir garbanotiesiems bišonams, kaip ir visiems šunims, turintiems baltą kailį, aktuali nuo ašarų ruduojančio kailio problema. Ašarojančios akys vargina apie 80 proc. šunų, tačiau labiausiai rusvos dėmės yra pastebimos ant šviesaus kailio. Šių keturkojų savininkai imasi įvairių priemonių, kad bent parodos metu kailis atrodytų gražiai, tačiau, pasak J. Januškauskaitės-Plungės, problemą galima visiškai išspręsti parinkus specialų pašarą. Lietuvių sukurtas ir į įvairias Europos bei Azijos šalis eksportuojamas pašaras tapo vienu iš kozirių, padedančiu išlaikyti švarų kailį ir skinti vieną pergalę po kitos.

Kinologė teigia, kad dalyvavimas parodose naudingas dėl dviejų pagrindinių priežasčių. Pirmiausia, atstovauti šaliai ir parsivežti prizines vietas iš tarptautinių parodų – garbė. Kiekvienas veisėjas ar šuns šeimininkas, įrašydamas šalies vardą į nugalėtojų lentelę, garsina savo valstybę Europos ar viso pasaulio mastu. Antroji priežastis – tikslas gerinti veislę ir dalintis įvairiapuse auginimo ir priežiūros patirtimi.

Garsioji šunų paroda „European dog show” (autorius T. Plungė)

Lietuvių įkurto „Tauro Kennel“ veislyno pergalės – ne pirmos šiemet. Veislynas iš 149 dalyvavusių veislynų, pateko į TOP šešetuką. Rugpjūčio mėnesį iš didžiausios pasaulinės šunų parodos, vykusios Amsterdame, Maltos ir garbanotieji bišonai parsivežė du čempionų ir vicečempionų titulus. Atviroje klasėje garbanotasis bišonas Tauro Misoko pelnė auksą, o Tauro Sakko tapo pasaulio vicečempionu. Maltos bišonė Tauro Burė pelnė pasaulio jaunimo čempionės, o Maltos bišono patinas Tauro Thender – pasaulio vicečempiono titulą.

Informaciją pateikė Dovilė Palavinskaitė (Projektų vadovė // Account Manager; ADVERUM Strategic Communications)

T. Plungės nuotraukos

2018.10.18; 11:00

Janita Januškauskaitė-Plungė (organizatorių nuotr.).

Neseniai Amsterdame vykusi pasaulinė šunų paroda pritraukė daugiau nei 33 500 keturkojų dalyvių iš 74 pasaulio valstybių – tai didžiausias toks renginys pasaulyje. Tarp rekordinio dalyvių skaičiaus lietuviai taip pat buvo pastebėti – Maltos bišonai ir garbanotieji bišonai iš „Tauro kennel“ veislyno pelnė po du čempiono ir vicečempiono titulus, o pats veislynas pateko į TOP 6 pasaulio reitinge.

„Parodose dalyvaujame tikrai ne pirmą kartą ir esame gavę nemažai apdovanojimų, tačiau šie metai – ypatingi ne tik mums, bet ir mūsų valstybei, švenčiančiai šimtmetį, – sako veislyno įkūrėja Janita Januškauskaitė-Plungė. – Amsterdame vykęs renginys sumušė visus iki tol buvusius dalyvių skaičiaus rekordus ir tapo didžiausia pasauline šunų paroda, tad išsiskirti iš kitų ir būti pastebėtiems tapo iššūkiu visų veislynų atstovams. Parodoje dalyvavo išties stiprūs kandidatai ir veislynai, todėl džiaugiamės pelnytu nugalėtojo titulu bei tuo, kad garsiname šalies vardą gyvūnų mylėtojų akyse.

Daugiau nei 200 teisėjų teko sunkus darbas – iš gausybės prižiūrėtų ir paklusnių šunų išrinkti tuos, kurie galės didžiuotis šių metų čempiono titulu. Parodoje dalyvavo net 81 maltos bišonas ir  79 garbanotieji bišonai, tarp kurių – ir Lietuvos atstovai. Atviroje klasėje garbanotasis bišonas Tauro Misoko tapo pasaulio čempionu, Tauro Sakko – pasaulio vice čempionu. Maltos bišonė Tauro Burė pelnė pasaulio jaunimo čempionės, o maltos bišono patinas Tauro Thunderis – pasaulio vice čempiono titulą. Šie veislyno įkūrėjos garbanotųjų bišonų veislės augintiniai jau ne kartą stovėjo ant nugalėtojų tribūnos. Pastebėtas liko ir veislynas – iš 149 galimų vietų lietuviai užėmė 6 vietą.

„Kai manęs klausia, kaip užauginti čempioną, be dresiravimo, pašaro parinkimo ir kitų priežiūros patarimų visuomet išskiriu gyvūno asmenybę – šuo turi jaustis mylimas ir vertas nugalėtojo titulo. Pavyzdžiui, šių metų čempionas Tauro Misoko jau nuo mažens išsiskyrė iš kitų: jis visuomet stengiasi žiūrėti į akis, stebėti mano reakciją į jo veiksmus, manau, kad ryšio su šeimininku palaikymas iš dalies papirko ir teisėją“, – teigia veislyno įkūrėja.

Tarptautinėje šunų parodoje Amsterdame. Organizatorių nuotr.

Paroda pareikalavo tiek šeimininkų ar veislynų atstovų, tiek šunų ištvermės – renginio tempai, dalyvių teigimu, išties dideli, kiekvienai komandai tenka atlaikyti jaudulį ir įtampą. Be to, svarbu laiku pasirodyti ir suspėti tarp ringų, kurie galėjo būti išsidėstę net 1,5 km vienas nuo kito.

Olandijoje vykusi paroda garsėja griežtomis taisyklėmis ir reikalavimais šunų sveikatai ir gerovei užtikrinti. Specialiai sudaryta komanda stebėjo, ar gyvūnas turi šviežio maisto ir vandens, ar šeimininkai užtikrina jo poilsį, o svarbiausia – ar keturkojis nėra paliktas automobilyje karštą vasaros dieną. Užfiksavus pažeidimus, dalyviai yra diskvalifikuojami iš konkurso be išankstinių perspėjimų. Kaip teigia parodos organizatoriai, netinkamas elgesys su gyvūnu negali būti toleruojamas.

Informaciją atsiuntė Dovilė Palavinskaitė (Projektų vadovė / Account Manager; AD VERUM communication agency)

2018.08.21; 16:04

Seimo narė Dovilė Šakalienė šių metų birželio 7 dieną Spaudos konferencijų salėje pristatė Seimo Jungiamojoje galerijoje eksponuojamą nuotraukų parodą „Išgelbėtų gyvūnų istorijos”. 

Šuniukas. Vytauto Visocko (Slaptai.lt) nuotr.

Taigi Lietuvos Respublikos Seimo pereinamojoje galerijoje pradedamas pirmosios VšĮ „Gyvūnų gerovės iniciatyvos“ projekto „neBrisius.lt” parodos „Išgelbėtų gyvūnų istorijos“ atidarymas. Paroda dirbs iki birželio 19-osios, čia bus eksponuojama dvidešimt išgelbėtų augintinių ir jų šeimininkų nuotraukų.

Parodos tikslas – rodyti pavyzdį ir šviesti visuomenę apie tai, kaip galima padėti beglobiams gyvūnams. Parodos  globėja – Seimo narė Dovilė Šakalienė. Ekspoziciją taip pat remia ištikimi gyvūnų draugai „Mars Lietuva”. Pasibaigus parodai Lietuvos Respublikos Seime, nuotraukas planuojama eksponuoti ir kitose erdvėse.

Vytauto Visocko (Slaptai.lt) nuotr.

2017.06.08; 06:22