Lietuviškoji Temidė. Slaptai.lt nuotr.

Lietuvos apeliacinis teismas praneša pakeitęs Vilniaus apygardos teismo pernai rudenį priimtą nuosprendį, kuriuo buvusiam žvalgybos pareigūnui už piktnaudžiavimą tarnyba, didelės vertės svetimo turto pasisavinimą, dokumentų klastojimą ir valstybės paslapties praradimą paskirta galutinė 3 metų ir 8 mėnesių laisvės atėmimo bausmė, taip pat 5 metams atimta teisė dirbti žvalgybos institucijose ar valstybės tarnyboje.
 
Iš nuteistojo buvusiai darbovietei taip pat buvo priteista 888 152,12 eurų turtinei žalai atlyginti.
 
Vis dėlto apeliaciniame skunde nuteistasis prašė jam paskirti švelnesnę bausmę nei nustatyta įstatyme.
 
Po nuteistojo kreipimosi, Lietuvos apeliacinis teismas konstatavo, kad pirmosios instancijos teismas įvertino ne visas bausmei skirti reikšmingas bylos aplinkybes ir todėl nuteistajam paskyrė neproporcingas, neteisingas ir per griežtas laisvės atėmimo bausmes.
 
Apeliacinio teismo teisėjų kolegija sutiko su pirmosios instancijos teismo vertinimu dėl nuteistojo padarytų nusikaltimų pavojingumo, tačiau atkreipė dėmesį, kad, skiriant bausmę nuteistajam, negalima vadovautis tik padarytos nusikalstamos veikos pavojingumu ir atsiradusiais padariniais, nes taip paneigiamas bausmės individualizavimo principas.
 
Apeliacinio teismo vertinimu, pirmosios instancijos teismas pagrįstai nuteistajam skyrė įstatyme nustatytas laisvės atėmimo, o ne švelnesnes bausmes, tačiau, nustatydamas konkrečius laisvės atėmimo bausmės dydžius, neįvertino nuteistojo asmenybės teigiamų savybių, jo iniciatyvos ir valios atlyginti padarytą žalą.
 
Atsižvelgęs į nuteistąjį teigiamai charakterizuojančias aplinkybes, apeliacinės instancijos teismas V. K. paskyrė laisvės atėmimo bausmes, mažesnes nei sankcijose nustatytas šių bausmių vidurkis, ir paskyrė galutinę subendrintą bausmę – 2 metų ir 8 mėnesių laisvės atėmimą.
Likusi Vilniaus apygardos teismo 2022 m. rugsėjo 5 d. nuosprendžio dalis palikta nepakeista.
 
Šis Lietuvos apeliacinio teismo nuosprendis byloje įsiteisėja jo priėmimo dieną, tačiau per tris mėnesius dar gali būti skundžiamas Lietuvos Aukščiausiajam Teismui.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2023.01.18; 08:48 

Skuodo rajono apylinkės teismas 2017 m. vasario 17 d. išnagrinėjo baudžiamąją bylą, kurioje kaltinimai apgaule įgyjant didelės vertės žemės sklypą buvo pateikti asmenims A. V., A. Š. ir Nacionalinės žemės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos Kretingos skyriaus vyresniajai specialistei J. A.

Teismas A. V. ir A. Š. pripažino kaltais dėl nuosavybės teisių į svetimą žemę atkūrimo. A. V. skyrė laisvės atėmimo bausmę trejiems metams ir atidėjo jos vykdymą dvejiems metams. A. Š. paskirtas laisvės apribojimas vieneriems metams.

Nacionalinės žemės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos Kretingos skyriaus vyresniajai specialistei J. A. už piktnaudžiavimą tarnybine padėtimi paskirta dvejų metų laisvės atėmimo bausmė, jos vykdymas atidėtas vieneriems metams ir šešiems mėnesiams. Buvusiai Nacionalinės žemės tarnybos vyresniajai specialistei atimta teisė dirbti valstybės tarnautojo ar jam prilyginto asmens pareigas ketverius metus.

Teismas konstatavo, kad A. V., siekė apgaule per A. Š. įgyti turtinę teisę į didelės vertės svetimą turtą – 76,68 ha žemės sklypą, žinodamas, kad teisėti žemės paveldėtojai nepateikė institucijoms pirminio prašymo grąžinti žemę arba išmokėti kompensaciją. A. V. pasitelkęs kitą asmenį suklastojo dokumentą – prašymą grąžinti žemę ar išmokėti kompensaciją.

Pagal šį nuosavybės atkūrimo prašymą ir remdamasis melagingais sukurstytų liudytojų parodymais NŽT prie ŽŪM Kretingos skyrius išdavė žinomai neteisėtas išvadas, pagal kurias buvo įgyvendintas nuosavybės teisių atkūrimas A. Š. vardu.

Atkūrus nuosavybės teises į buvusios savininkės valdytą žemę nuteistojo A. Š. vardu, VĮ Registrų centre iš viso buvo įregistruota 12 žemės sklypų ir tokiu būdu buvo neteisėtai užvaldyta 123,1124 ha valstybinės žemės, kurių vertė gali būti didesnė kaip 120 tūkst. eurų.

Nuosprendis per 20 dienų apeliaciniu skundu gali būti skundžiamas Klaipėdos apygardos teismui.

Ikiteisminį tyrimą šioje byloje atliko Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Klaipėdos valdybos pareigūnai, tyrimą kontroliavo ir jam vadovavo Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai.

Informacijos šaltini9s – Specialiųjų tyrimų tarnyba.

2017.02.21; 07:41

Už nusikalstamu būdu įgyto milijoninio turto legalizavimą nuteistas vadovas ir bendrovė

Panevėžio apygardos teismo nuosprendžiu už apgaule įgytą didelės – daugiau kaip milijono litų vertės svetimą turtą ir nusikalstamu būdu įgyto turto legalizavimą 35 metų panevėžietis R. R. nuteistas ketverių metų laisvės atėmimu.

Prokuroro prašymu kaltu pripažintas ir juridinis asmuo – bendrovė, jai paskirta 1250 MGL, t. y. 162 tūkst. 500 litų bauda.

Continue reading „Lietuvos prokuratūra informuoja”