Penktadienį Lietuvos žurnalistikos centras (LŽC) kartu su Generaline prokuratūra ir Policijos departamentu į apskritojo stalo diskusiją su žurnalistais praktikais pakvietė teismų ir teisėsaugos institucijų ryšių su visuomene specialistus. Diskusijoje taip pat dalyvavo šių institucijų vadovai.

Diskusijos tema – „Atstovavimas viešojoje erdvėjeir konstitucinės vertybės“.

Continue reading „LŽC jubiliejus Konstitucijos dienos proga įprasmintas apskritojo stalo diskusijoje“

budelis_1

Šių metų spalį Panevėžio apygardos teismo teisėjų kolegija paskelbė nuosprendį, kuriuo pripažino buvusį Anykščių rajono apylinkės prokuratūros prokurorą Arenijų Baltrušaitį kaltu dėl savo, kaip prokuroro, pareigų neatlikimo, piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi, dokumentų klastojimo.

Tik 13 tūkstančių litų baudos buvęs prokuroras gavo už tai, kad laiku nepriėmė  reikalingų procesinių sprendimų net 81 ikiteisminio tyrimo byloje, neatliko kitų pagal kompetencijos nuostatas privalomų atlikti procesinių veiksmų, vilkino ikiteisminius tyrimus, pasirašė septyniose statistinėse kortelėse, kuriose nurodė melagingus duomenis.

Nuosprendis baudžiamojoje byloje priimtas įvertinant tai, kad A. Baltrušaitis iš tarnybos prokuratūroje buvo atleistas: bausmės tikslai bus pasiekti paskiriant piniginę baudą.

Continue reading „Ar teisinė sistema priartėjo prie žmonių ( 1 )“