Suomija padidino teroro pavojaus laipsnį. Saugumo tarnybos tai motyvavo turima informacija apie konkrečius išpuolių planus, praneša agentūra „Reuters“. 

Suomijos vėliava (Finland)

Didžiausią pavojų ir toliau kelia pavieniai asmenys ar mažos grupuotės, turinčios islamistinių motyvų ar kurstomos teroristinių organizacijų, trečiadienį pareiškė suomių žvalgyba (SUPO). Ypač pavojingi esą islamistai, kovoję „Islamo valstybės“ (IS) gretose ir šioje grupuotėje užėmę reikšmingas pozicijas.

„Ryšiai su šia teroristine organizacija yra labiau tiesioginiai ir rimtesni nei anksčiau, – sakė SUPO vadas Antis Peltaris (Antti Pelttari). – Tačiau kol kas mums nereikėjo užkardyti konkretaus išpuolio“.

Iki šiol Suomijoje išpuolių nėra buvę.

Informacijos šaltinis – ELTA

2017.06.15; 07:13

Darbo partija, reaguodama į vis aštrėjančią pabėgėlių krizę Europos Sąjungoje, kuri neabejotinai palies ir Lietuvą, bei reaguodama į nepagrįstą ir jokių konstruktyvių sprendimų nenešančią opozicijos kritiką, parengė planą-pasiūlymą, kaip būtų galima išspręsti pabėgėlių krizę.

„Planas galėtų būti taikomas tiek ES, tiek Lietuvos ar bet kurios kitos valstybės lygiu, tačiau vieningas ir solidarus Bendrijos veikimas yra būtinas, norint pasiekti geriausią rezultatą. Ekonominių migrantų atskyrimas nuo karo pabėgėlių yra privalomas, nes leis smarkiai sumažinti pabėgėlių skaičių. Būtent ekonominių migrantų neatskyrimas ir buvo pirmoji didelė ES klaida, padaryta reaguojant į kilusią krizę. „Laikinosios apsaugos“ politikos taikymas galėtų būti tinkamas atsakymas į kilusią krizę“, – sako Darbo partijos pirmininkas, Europos Parlamento narys Valentinas Mazuronis.

Continue reading „Darbo partijos planas pabėgėlių krizei spręsti“