„The New York Times“ laikraštis

Lietuva pirmauja pasaulyje pagal savaitės COVID-19 susirgimų, tenkančių 100 tūkst. gyventojų, skaičių, o pagal mirčių skaičių yra penkiolikta, skelbia JAV dienraštis „The New York Times“.
 
Laikraščio duomenimis, Lietuvoje per pastarąsias septynias dienas 100 tūkst. gyventojų teko 97,4 COVID-19 atvejo ir pagal šį rodiklį šalis pirmauja pasaulyje. Vidutiniškai per savaitę Lietuvoje kasdien nustatoma 2 718 užsikrėtimo koronavirusu atvejų.
 
Po Lietuvos rikiuojasi Sakartvelas su 96,7 COVID-19 atvejo 100 tūkst. gyventojų, trečioje vietoje – Liuksemburgas (88,7 atvejo 100 tūkst. gyventojų), ketvirtoje – Serbija (88,4), o penktoje – Kroatija (86,9).
 
Leidinio duomenimis, Lietuvoje per pastarąsias septynias dienas kasdien registruojamų mirčių nuo COVID-19 vidurkis siekia 27,1, o 100 tūkst. gyventojų tenka viena mirtis.
 
Pagal mirštamumą pasaulyje pirmauja Slovėnija, kur per savaitę 100 tūkst. gyventojų tenkančių mirčių skaičius siekia 2.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.12.16; 14:50

GRU emblema

Rusija šeštadienį pasmerkė „nepagrįstą ir pavojingą“ laikraščio straipsnį, kuriame teigiama, kad Maskvos šnipai slapta siūlydavo su Talibanu susijusiems kovotojams atlygį, kad jie vykdytų mirtinas atakas prieš JAV vadovaujamos koalicijos karius Afganistane.
 
Penktadienį Amerikiečių dienraštis „The New York Times“, cituodamas JAV žvalgybos pareigūnus, skelbė, kad Rusijos karinės žvalgybos tarnyba siūlė atlygį Afganistano Talibano judėjimo nariams, siekdama paskatinti kovotojus atakuoti JAV pajėgas tuo metu, kai JAV prezidentas Donaldas Trumpas siekia išvesti savo šalies karius iš Afganistano ir užbaigti ilgiausią Amerikos karą.
 
Laikraščio teigimu, D. Trumpas apie tai sužinojo kovą, bet nenusprendė, kaip reaguoti.
 
„Nepagrįsti ir anonimiški kaltinimai, kuriuos paskelbė laikraštis, jau sukėlė tiesioginę grėsmę Rusijos ambasadų Vašingtone ir Londone darbuotojų gyvybėms“, – tviteryje rašė Rusijos ambasada Vašingtone.
 
Kaip teigia laikraštis, Talibano operacijai vadovavo Rusijos karinės žvalgybos tarnyba, žinoma kaip GRU, kuri buvo apkaltinta dėl daugybės kitų tarptautinių incidentų, įskaitant dvigubo agento Sergejaus Skripalio apnuodijimą Didžiojoje Britanijoje 2018 metais.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.06.28; 05:30