Aktualijų portalas Slaptai.lt skelbia žymios Rusijos žurnalistės, rašytojos, politikos apžvalgininkės Julijos Latyninos komentarą apie tai, kas dedasi Ukrainoje. Pateikiame per radiją "Echo Moskvy" (laida – "Priėjimo kodas") skelbto komentaro sutrumpintą variantą. J.Latynina ne tik pateikia savają Ukrainos įvykių versiją, bet ir analizuoja, kodėl viskas susiklostė būtent taip.

J.Latyninos palyginimai, argumentai padės giliau suvokti sudėtingą Ukrainos padėtį. Kai kurie jos palyginimai, argumentai verti dėmesio analizuojant ir lietuviškąsias aktualijas. Nejaugi Rusijos slaptosios tarnybos nepajėgtų Lietuvoje sukurti panašaus chaoso?

Continue reading „Julija Latynina: ko reikia, kad įsikištų Rusijos specnazas?“

Suirutės apimtose Ukrainos miestų gatvėse vaikštinėja daugiausia grupės jaunų vyrukų, kurie vadinami „tituškomis“. Jų uniforma – balaklavos (slidininko kaukės – red.) ir sportinės „Adidas“ kelnės, o ginklai – beisbolo lazdos ir panašios kuokos. Kalbama, kad jie gauna pinigų iš Ukrainos vyriausybės už protestantų gąsdinimą ir sumušimą, praneša Foreign Policy korespondentai Harriet Salem ir Gramas Steakas.

Kartais jie dirba provokatoriais, apsimesdami demonstrantais, kad pateisintų policijos žiaurumą. „Tie vyrukai paleido pirmuosius Molotovo kokteilius, ir jiems už tai sumokėjo“, – įsitikinęs vienas iš Euromaidano „sargybinių“ Sergejus Andrivenka.

Continue reading „Ukrainoje – slapta baugintojų grupuotė?“