Berlynas, spalio 20 d. (ELTA). Vokietijos šiaurėje esančios Meklenburgo-Pomeranijos žemės Gros Striomkendorfo municipalitete buvo padegtas viešbutis, kuriame glaudėsi pabėgėliai iš Ukrainos.
Tai pranešė Vokietijos pareigūnai, kuriais remiasi UNIAN.
Gautomis žiniomis, ugnis „Phoenix Hotel Schäfereck“ komplekse įsiplieskė trečiadienį apie 21 val. 20 min. vietos laiku. Ugniagesiai gaisrą gesino iki pat ryto. Pastatas visiškai sudegė.
Nuo kovo mėnesio šiame viešbutyje gyveno 14 ukrainiečių, pabėgusių nuo karo. Be to, trečiadienio vakarą ten taip pat buvo trys Raudonojo Kryžiaus darbuotojai. Visus žmones pavyko evakuoti, nukentėjusiųjų nėra. Pabėgėliai apgyvendinti kitoje vietoje.
Beje, trečiadienį policininkai lankėsi viešbutyje, kadangi kažkas jo iškaboje nutepliojo svastiką.
Roma, balandžio 21 d. (AFP-ELTA). Popiežius Pranciškus ketvirtadienį Vatikane pirmą kartą priėmė Vengrijos ministrą pirmininką nacionalistą Viktorą Orbaną ir padėkojo už suteiktą saugų prieglobstį pabėgėliams iš Ukrainos.
Pranciškus maždaug 40 minučių praleido su V. Orbanu, dešiniojo sparno populistu, kuris anksčiau šį mėnesį per rinkimus laimėjo ketvirtąją kadenciją, o praeityje buvo kritikuojamas dėl savo politikos, priešiškos pabėgėliams ne iš Europos.
85 metų pontifikas padovanojo V. Orbanui bronzinę plytelę, vaizduojančią vargšų globėją Šv. Martyną ir atkreipė dėmesį į Vidurio Europos šalies pastangas priimti pabėgėlius nuo Rusijos invazijos, pranešė Vatikano spaudos tarnyba. Pasak Vengrijos vyriausybės atstovo, nuo karo pradžios vasario 24 d. į Vengriją atvyko apie 626 tūkst. ukrainiečių pabėgėlių. Iš jų apie 17 tūkst. kreipėsi dėl humanitarinės apsaugos, o dar 100 tūkst. – dėl leidimo laikinai gyventi.
V. Orbanas feisbuke paskelbė „prašęs popiežiaus Pranciškaus paremti mūsų pastangas siekti taikos“ ir publikavo savo su popiežiumi nuotrauką. Rugsėjo mėnesį pontifikas iš Argentinos susitiko su V. Orbanu trumpam užsukęs į Vengriją ir ragino būti atviresniems.
Vizitas Vatikane buvo pirmoji oficiali Vengrijos ministro pirmininko kelionė į užsienį po to, kai per visuotinius rinkimus balandžio 3 dieną jis laimėjo naują kadenciją. Po ankstesnių trijų pergalių rinkimuose V. Orbano pirmieji vizitai visada būdavo į Lenkiją, tačiau pastaruoju metu abi sąjungininkės laikosi skirtingos pozicijos dėl Rusijos invazijos į Ukrainą. Varšuva palaiko Kyjivą, o Budapešto pozicija neutralesnė.
Popiežius, praėjusiais metais Budapešte uždaręs Katalikų bažnyčios tarptautinį eucharistinio kongreso festivalį, dažnai ragina padėti marginalizuotiems ir visų religijų žmonėms, bėgantiems nuo karo ir skurdo. Priešingai, kalvinistas V. Orbanas save laiko lyderiu, ginančiu „krikščioniškąją Europą“ nuo imigrantų. V. Orbanui palanki žiniasklaida ir politiniai veikėjai vadina Pranciškų „antikrikščionišku“ dėl jo palankumo pabėgėliams.
Po susitikimo su popiežiumi V. Orbanas Romoje susitiko su prieš imigraciją nusistačiusiu Italijos lyderiu Matteo Salvini, pranešė pastarojo atstovas.
Ženeva, kovo 3 d. (ELTA). Per pastarąsias septynias dienas į kaimynines šalis išvykusių Ukrainos gyventojų skaičius pasiekė 1 mln. Tai naktį į ketvirtadienį pranešė Jungtinių Tautų vyriausiasis pabėgėlių reikalų komisaras Filippas Grandis.
„Viso labo per septynias dienas matėme milijono pabėgėlių išvykimą iš Ukrainos į kaimynines šalis“, – parašė F. Grandis savo tviteryje.
„Metas nutilti ginklams, kad daugeliui milijonų žmonių Ukrainos teritorijoje būtų galima suteikti gyvybę gelbstinčią humanitarinę pagalbą“, – pabrėžė vyriausiasis komisaras.
Praėjusią savaitę Rusija pradėjo tarptautinės bendruomenės pasmerktą karinį įsiveržimą į Ukrainą. Vakarų šalys, reaguodamos į agresiją, paskelbė Rusijai labai griežtas sankcijas ir teikia ekonominę bei karinę paramą Ukrainai.
Kodėl Lietuvoje esama politikų ir žurnalistų, kurie aršiai puola prezidentę Dalią Grybauskaitę? Ko verti mėginimai įkąsti Prezidentei "bet kokia kaina"?
Iš kur kyla priešiškumas šauktinių kariuomenei? Ar galima pasidžiaugti Lietuvos valstybės saugumo departamento darbo rezultatais? Kodėl Lietuvai priimtinesni Ukrainos, o ne Sirijos pabėgėliai?
Į Slaptai.lt klausimus atsako Seimo narys Kęstutis MASIULIS.
Tai – antroji videointerviu dalis. Trukmė – 14 min. Rekomenduojame įsidiegti VLC video grotuvą, kuris turi visus filmo peržiūrai reikalingus video kodavimo paketus: https://www.videolan.org/vlc/index.lt.html.
Kodėl Lietuvoje esama politikų ir žurnalistų, kurie aršiai puola prezidentę Dalią Grybauskaitę? Ko verti mėginimai įkąsti Prezidentei "bet kokia kaina"?
Iš kur kyla priešiškumas šauktinių kariuomenei? Ar galima pasidžiaugti Lietuvos valstybės saugumo departamento darbo rezultatais? Kodėl Lietuvai priimtinesni Ukrainos, o ne Sirijos pabėgėliai?
Į Slaptai.lt klausimus atsako Seimo narys Kęstutis MASIULIS.
Tai – pirmoji videointerviu dalis. Trukmė – 16 min. Rekomenduojame įsidiegti VLC video grotuvą, kuris turi visus filmo peržiūrai reikalingus video kodavimo paketus: https://www.videolan.org/vlc/index.lt.html.