palaitis_r

Pabaigęs ministro karjerą štai pagaliau turiu laiko prisėsti ir aprašyti Lietuvą mėnesį krėtusią vadinamąją FNTT (Finansinių Nusikaltimų Tyrimų Tarnyba prie VRM) krizę iš savo požiūrio taško. Jei turėsit kantrybės – perskaitykit.

Visi puikiai atsimenate banko „Snoras“ griūtį. Iškilus grėsmei, jog šis bankas sugriaus šalies finansų sistemą, buvo galima staigiu judesiu stabilizuoti padėtį – taip apsaugant valstybę ir jos žmones nuo gilesnės finansinės krizės. Lietuvos bankas jau seniai stebėjo „Snoro“ situaciją. Pagaliau apsisprendė – ilgiau delsti nebegalima. Buvo nuspręsta pasitelkti teisėsaugos institucijas. Ir štai 2011 metų lapkričio 14 d įvyko prokuratūros ir FNTT pareigūnų pasitarimas. Dalyvavo šešiese. Buvo aptariami taktiniai veiksmai. Po pasitarimo du jame dalyvavę FNTT pareigūnai papasakojo – kas yra normalu – savo dviem bendradarbiams apie posėdį ir aptartas detales.

Continue reading „Visa tiesa apie FNTT skandalą“

radzevicius_tttttttt

Jau kiek senstelėjo žinutė, kad kovo 22 d. Lietuvos žurnalistų ir leidėjų etikos komisija dienraštį „Lietuvos žinios“, publikavusį 5 etiką pažeidusius straipsnius, pripažino neetišku leidiniu. Tačiau Lietuvos žurnalistų sąjungos interneto svetainėje kolegoms buvo (ir dabar dar yra) pateiktas klausimas, ką jie mano apie tokį sprendimą.

Iš viso į šį klausimą atsakė 70 žmonių. Gal ir nedaug, gal tai oficialiai nereprezentatyvu. Nors man atsakymų proporcijos labai jau priminė mano paties neformalius pokalbius su žurnalistų bendruomene. Todėl vien dėl šios priežasties nutariau pateikti oficialius skaičius apie tai.

Continue reading „Kolegas vis labiau domina etika ir Lietuvos žurnalistų sąjungos veikla. Gal ir gerai?“

vasiliauskas_valdas

Dienraštis “Lietuvos žinios” ir jam vadovaujantis Valdas Vasiliauskas daužo bet kokią viltį, kad šis dienraštis dar turi už turinį atsakingą asmenį. Pats V. Vasiliauskas, matyt, nebenori būti redaktoriumi, nes jam pačiam jau sunku jausti atsakomybę net už savo žodžius.

Perskaičiau V. Vasiliausko “komentarą” (jei tai dar galima vadinti komentaru) vasario 9 dienos dienraštyje “Lietuvos žinios”. Nesinorėtų tokio komentaro sureikšminti. Bet visgi atkreipiau dėmesį tik į paties V. Vasiliausko žodžius, kurie labai gerai atspindi jo vidinę būseną.

Continue reading „Pyktis ir pagieža trukdo redaktoriui išlikti tikru žurnalistu“