Lietuvos parlamentas. Slaptai.lt foto

Seime sustojo Valstybės tarnybos reforma – trečiadienį parlamento Teisės ir teisėtvarkos komitetas (TTK) įstatymo projekto svarstymą atidėjo neribotam laikui. Toks sprendimas priimtas atsižvelgus į Teisės departamento išvadas dėl galimo įstatymo neatitikimo Konstitucijai.
 
„Vakar turėjome pasitarimą, ką darome. Ir buvo išsakytas prašymas. Dalyvavo ir premjerės patarėjas ir vidaus reikalų viceministrė. Jie prašo daryti pertrauką ir nori galimybės ten padaryti pataisas, kur Teisės departamentas įžvelgė galimą prieštaravimą Konstitucijai“, – per TTK posėdį sakė komiteto vadovas Stasys Šedbaras.
 
Konservatoriams priklausančiam parlamentarui antrino ir Vidaus reikalų ministerijos (VRM) Valstybės tarnybos politikos grupės vyriausioji patarėja Jūra Ivonaitytė. Pasak jos, VRM yra užsibrėžusi ištaisyti įstatymų projektus dėl galimo prieštaravimo Konstitucijai.
 
„Darbo tvarka grįšime prie šio klausimo iš esmės, atsinešdami naujus pasiūlymus“, – teigė ji.
 
ELTA primena, kad Valstybės tarnybos reforma į Seimą atkeliavo jau antrą kartą. TTK spalį pateikė išvadą, kad įstatymo projektas prieštarauja Konstitucijai, nes joje nenustatyta maksimalių pareiginės algos koeficientų pertvarka. Dėl šios priežasties parlamentarai nenumatytame posėdyje dėl šio klausimo nebalsavo.
 
Valstybės tarnybos pertvarkoje siūloma mažinti atotrūkį tarp valstybės tarnybos reglamentavimo ir Darbo kodekso nuostatų, valstybės tarnybą priartinti prie darbo santykių, darbo užmokestį susiejant su darbuotojų kompetencijomis, gebėjimais ir veiklos rezultatais.
 
Atlyginimų didėjimas yra numatytas etapais – politikams atlyginimai būtų didinami tik nuo naujos kadencijos pradžios, t.y., ne anksčiau nei 2025 m. Pirmiausiai atlyginimai kiltų teisėjams, valstybės įstaigų vadovams ir valstybės pareigūnams, o nuo 2024 m. – statutiniams pareigūnams.
 
Informacijos šaltinis – ELTA 
 
2022.11.09; 00:30