Londonas, gegužės 2 d. (ELTA). Didžioji Britanija nenusiuntė kvietimų dalyvauti karaliaus Karolio III karūnavimo ceremonijoje Rusijos ir Baltarusijos prezidentams Vladimirui Putinui ir Aliaksandrui Lukašenkai.
Tai antradienį pranešė „Reuters“, remdamasi savo šaltiniais.
Be jų, kvietimų negavo Irano, Mianmaro, Sirijos, Afganistano ir Venesuelos, taip pat laikomų autokratinėmis valstybėmis, vadovai.
Atstovauti Šiaurės Korėjai ir Nikaragvai pakviesti šių šalių vyresnieji diplomatams, o ne valstybių vadovai.
Kaip jau buvo pranešta, karaliaus Karolio III karūnavimo ceremonija įvyks šį šeštadienį, gegužės 6-ąją, Vestminsterio abatijoje Londone.
Didžiosios Britanijos monarchai yra vieninteliai Europoje, išsaugoję karūnavimo tradiciją daugiau kaip tūkstantį metų. Be to, jiems tai bus pirmasis karūnavimas XXI amžiuje.
Londonas, kovo 5 d. (AFP-ELTA). Princas Harry‘is ir jo žmona Meghan Markel pakviesti į gegužę vyksiantį ypatingą įvykį, karaliaus Karolio III karūnaciją, tačiau jie dar nenusprendė, ar joje dalyvaus, teigiama sekmadienį paskelbtuose pranešimuose.
Kalifornijoje gyvenanti pora, kuri 2020-aisiais pasitraukė iš karališkosios šeimos stiprėjant vidinei įtampai, „neseniai sulaukė elektroninio laiško iš Jo Didenybės kanceliarijos dėl karūnacijos“, britų laikraščiui „Sunday Times“ sakė jų atstovas spaudai.
„Sprendimo, ar [Sasekso] hercogas ir hercogienė dalyvaus, šiuo metu neatskleisime”, – pridūrė jų atstovas, naudodamas jų oficialius titulus.
Bakingamo rūmai komentuoti atsisakė.
Pastaruoju metu 38-erių metų Hary‘is vis labiau tolsta nuo savo tėvo, brolio princo Williamo ir kitų šeimos narių, po to, kai knygoje, „Netflix“ dokumentinėje juostoje ir daugybėje interviu paviešino jų pašlijusius santykius.
Kaip rodo naujausi jo vieši komentarai, princas šeštadienį pripažino vienam psichologijos ekspertui, kad jau seniai jaučiasi „šiek tiek kitoks“ nei kiti Didžiosios Britanijos karališkosios šeimos nariai, yra kilęs iš „suskilusių namų“ ir stengiasi neperduoti „traumos“ savo vaikams.
Sausį paskelbtuose skandalinguose memuaruose jis tvirtino, kad Williamas užpuolė jį, kilus ginčui dėl jo žmonos Meghan.
Tuo tarpu praėjusį gruodį šešias valandas trukusiame dokumentiniame filme pora vėl liejo įvairias nuoskaudas; kaip žinoma, anksčiau jie kaltino karališkąją šeimą rasizmu dėl komentarų apie jų dar negimusio sūnaus odos spalvą.
Šią savaitę skelbta, kad jie paprašyti atlaisvinti savo būstą Jungtinėje Karalystėje – Frogmoro kotedžą Vindzoro pilies teritorijoje.
Nuo tada, kai persikėlė į Jungtines Valstijas, pora nedažnai lankosi šalyje, o po karalienės Elžbietos II mirties rugsėjo mėnesį retai kartu pasirodo Didžiojoje Britanijoje.
Karalius Karolis III bus oficialiai karūnuotas šių metų gegužės 6 dieną Londono Vestminsterio abatijoje pagal seną, daugiau kaip 900 metų senumo tradiciją.
Gegužės 6-oji, pagrindinė karūnavimo diena, sutampa su Harry‘io ir Meghan sūnaus Archie‘o ketvirtuoju gimtadieniu.
Londonas, rugsėjo 19 d. (ELTA). Jungtinėje Karalystės (JK) sostinėje Londone prasidėjo iškilmingos karalienės Elžbietos II laidotuvės.
Monarchės karstas buvo išneštas iš Vestminsterio salės, kur jį keturias dienas galėjo lankyti visi norintieji, ir palydėtas į Vestminsterio abatiją. Ten šiuo metu vyksta ceremonija, kurioje dalyvauja šimtai aukšto rango pareigūnų iš viso pasaulio.
Karalienės karstą lydėjo visi keturi jos vaikai, tarp jų – naujasis karalius Karolis III.
Ceremonijos metu buvo giedamos giesmės ir skaitomos Biblijos ištraukos. Vieną jų perskaitė naujoji JK premjerė Liz Truss. Kenterberio arkivyskupas Justinas Welby pasakė pamokslą, kuriame pagyrė velionės karalienės ilgametę tarnybą JK ir Tautų Sandraugos šalims.
Maždaug 12 val. vietos (14 val. Lietuvos) laiku visa šalis dviem tylos minutėmis pagerbė monarchės atminimą. Tuomet Vestminsterio abatijoje nuskambėjo pakeistas JK himnas su žodžiais „Dieve, saugok karalių“, kuris žymi šios ceremonijos pabaigą.