Kauno apygardos prokuratūros prokuroras Andrius Kiuršinas, vadovaujantis ikiteisminiam tyrimui dėl Vilijampolės socialinės globos namuose galimai seksualiai išnaudotų neįgalių globotinių, atsižvelgdamas į gautus pirminius duomenis, priėmė sprendimą pradėti ikiteisminį tyrimą ir dėl galimo tarnybos pareigų neatlikimo.

Šiuo tyrimu siekiama išsiaiškinti, ar globos namų darbuotojai tinkamai vykdė savo pareigas ir ar padarė viską, kad apsaugotų globotinius nuo seksualinės prievartos.

Kauno apygardos prokuratūroje dėl šio rezonansą visuomenėje sukėlusio tyrimo buvo surengta spaudos konferencija. Joje dalyvavo minėtam ikiteisminiam tyrimui vadovaujantis Kauno apygardos prokuratūros 1-ojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroras A. Kiuršinas ir Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato (AVPK) Kriminalinės policijos sunkių nusikaltimų tyrimo valdybos viršininkas Gintautas Žukauskas. 

Kauno AVPK sausio 30 dieną buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal Baudžiamojo jo kodekso 150 str. 4 d. dėl mažamečio seksualinio prievartavimo. Tyrimas buvo pradėtas gavus Vilijampolės socialinės globos namų direktorės raštą, kad vienas globotinis, naudodamas psichinę ir fizinę prievartą, lytiškai santykiauja su kitais globos namų auklėtiniais.

Įtariama, kad šio paauglio seksualinės prievartos aukomis galėjo tapti 4 mažamečiai, 4 nepilnamečiai ir vienas pilnametis šių globos namų auklėtiniai. Visi jie apklausti ir pripažinti nukentėjusiaisiais.

Pradėjus ikiteisminį tyrimą, buvo sudarytos specialios prokurorų ir ikiteisminio tyrimo pareigūnų grupės, intensyviai atliekami ikiteisminio tyrimo veiksmai. Įtariamajam, 17-mečiui šių globos namų auklėtiniui, pareikšti įtarimai dėl 4 seksualinio prievartavimo epizodų. Vakar Kauno apylinkės teismas skyrė jam kardomąją priemonę – suėmimą 1 mėnesiui.

Informacijos šaltinis – Lietuvos generalinė prokuratūra.

2017.02.02; 06:48

KaminskasR26

Rug­sė­jo mė­ne­sį Kau­no m. Sa­vi­val­dy­bės ad­mi­nist­ra­ci­jos di­rek­to­riui V. Gu­dė­nui pa­siū­liau, mi­nint Vi­li­jam­po­lės pri­jun­gi­mo prie Kau­no mies­to 90-me­tį, or­ga­ni­zuo­ti ren­gi­nius, ku­rie at­spin­dė­tų is­to­ri­nę Vi­li­jam­po­lės reikš­mę – pa­ro­dą, vie­šas pa­skai­tas ir eks­kur­si­jas po kul­tū­ri­nio pa­vel­do ob­jek­tus. Lap­kri­čio 4 die­ną Jo­no ir Pet­ro Vi­lei­šių vi­du­ri­nė­je mo­kyk­lo­je ati­da­ry­ta pa­ro­da ,,Esa­ma, bet ne­pa­žin­ta“; lap­kri­čio 6 die­ną – Lie­tu­vos ve­te­ri­na­ri­jos aka­de­mi­jos ak­tų sa­lė­je vy­ko kon­fe­ren­ci­ja „Vi­li­jam­po­lės pri­jun­gi­mo prie Lai­ki­no­sios sos­ti­nės 90-me­tis“. Iš­leis­tas lei­di­nys „Til­tas į mies­tą“, dai­li­nin­kas A. Ra­mo­nas nu­pie­šė me­ni­nį Vi­li­jam­po­lės že­mė­la­pį.

Esu gi­męs ir au­gęs Vi­li­jam­po­lė­je, to­dėl norėjau su­rink­ti ir pub­li­kuo­ti prie­mies­čio is­to­ri­ją, ini­ci­juo­ti edu­ka­ci­nes eks­kur­si­jas. Vien P. Vi­le­i­šio til­to is­to­ri­ja yra tur­tin­ga per­mai­no­mis, at­spin­din­čio­mis is­to­ri­jos vin­gius, gy­ve­ni­mo bū­dą ir tech­no­lo­gi­jas. Rink­da­mi nuo­trau­kas, ana­li­zuo­da­mi že­mė­la­pius dė­lio­ja­me mo­zai­ką tam, kad Vi­li­jam­po­lės gy­ven­to­jai ži­no­tų sa­vo ra­jo­no is­to­ri­ją.

Continue reading „Vi­li­jam­po­lės lai­ko že­mė­la­pis”