Vokietijos kanclerės Angelos Merkel vyriausybė griežtai pasmerkė neonacių grupuotės grasinimus susidoroti su dviem aukštais Žaliųjų partijos politikais. Informacija apie grasinimus mirtimi pasirodė šalyje vis augant nerimui dėl kraštutinių dešiniųjų ekstremizmo.
 
Turkiškų šaknų turintis žaliųjų parlamentaras Cemas Ozdemiras savaitgalį atskleidė, kad policija tiria iš neonacių grupuotės gautą el. laišką, kuriame teigiama, kad politikas yra pačiame neonacių taikinių sąrašo viršuje.
 
„Dabar planuojame, kaip ir kada tave nužudyti. Kitame mitinge? O gal mes tave pagausime šalia tave namų?“ – sakoma laiške C. Ozdemirui, pranešė Vokietijos žiniasklaidos grupė „Funke“.
 
Jo kolegė, žaliųjų parlamentarė Claudia Roth taip pat sulaukė laiško, kuriame teigiama, kad ji yra antra neonacių taikinių sąraše.
 
Abu laiškai buvo išsiųsti spalio 27 d., po jais pasirašė „Branduolinės ginkluotės padalinys Vokietijoje“ (AWD). Manoma, kad tai yra gerai žinomos JAV neonacių grupuotės padalinys Vokietijoje.
 
„Vokietijos vyriausybė aiškiai smerkia bet kokius grasinimus ar smurtą prieš politikus. Tokie išpuoliai prieš mūsų laisvą ir demokratinę sistemą yra nepriimtini“, – sakė A. Merkel atstovė spaudai Ulrike Demmer, žadėdama, kad vyriausybė imsis visų teisinių svertų prieš grasintojus.
 
Kalbėdamas toje pačioje spaudos konferencijoje, Vidaus reikalų ministerijos atstovas spaudai Steve’as Alteris tvirtino, kad federalinės saugumo tarnybos „jau kurį laiką stebi šią grupuotę“.
 
2015-2016 m. įkurta į AWD panaši grupuotė Jungtinėse Valstijose yra susijusi su penkiomis žmogžudystėmis pridūrė S. Alteris.
 
Manoma, kad Vokietijoje AWD priklauso kelios dešimtys narių.
 
Baltoji rožė
 
Grasinimai mirtimi sukėlė baimę ir taip nerimą jaučiantiems Vokietijos politikams, ypač – po pernai birželį Kaselyje įvykusios už migrantus pasisakančio vietos politiko Walterio Luebckės nužudymo. Manoma, kad W. Luebckę nužudė neonacis.
 
Spalį kraštutinių dešiniųjų pažiūrų antisemitas Halės mieste nužudė du žmones, bandydamas įsiveržti į sinagogą.
 
Spalio pabaigoje grasinimų susidoroti iš kraštutinių dešiniųjų ekstremistų susilaukė ir vienas iš Žaliųjų partijos lyderių Robertas Habeckas bei Tiuringijos vietos rinkimuose dalyvavęs A. Merkel Krikščionių demokratų sąjungos (CDU) narys.
 
Spaudžiama įvairių visuomenės grupių raginimų veikti, A. Merkel vyriausybė praeitą savaitę ėmėsi priemonių kovai su kraštutiniais dešiniaisiais – bus taikomasi į prekybą ginklais ir neapykantos kurstymą internete.
 
Visgi įvairių parlamentarai iš įvairių politinių partijų paragino vyriausybę kuo skubiau įgyvendinti priemones kovai su ekstremistais.
 
Pirmadienį, lankydamasi Cvikau mieste, A. Merkel padėjo vieną baltą rožę šalia memorialinio medžio, pasodinto neonacių teroristų grupuotės aukoms atminti. Šios grupuotės nariai 2000-2007 m. nužudė 10 žmonių.
 
Vyriausybė „darys viską, ką gali“, kad užtikrintų, jog tokie „dalykai daugiau niekada nepasikartotų“, žadėjo kanclerė.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.11.05; 00:03
berlyne_liepsnoja

Nuo praėjusio trečiadienio kas naktį Berlyne padeginėjami automobiliai. Naktį į antradienį (rugpjūčio 23-iąją) liepsnojo mažiausiai 16 automobilių.

Laikraščiai cituoja miesto mero Klauso Wowereito frazę „Mes negalime stebėti viso miesto“. Mero nuomone, su padegėjais kovoti yra sunku.

Tyrime dalyvauja ir Valstybės saugumo darbuotojai, nes gali būti padegimų ir dėl politinių priežasčių. Stengdamiesi užkirsti kelią  padegimams arba aptikti padegėjus, naktį į antradienį budėjo 250 policininkų (100 civiliais drabužiais), visą naktį sklandė malūnsparnis. Miesto policininkams talkino kolegos iš federalinės policijos. Nepaisant to, keturiuose mokrorajonuose liepsnojo automobiliai.

Continue reading „Berlyne nesiliauja liepsnoti automobiliai“