Vasario 24 d., sekmadienį, 16 val. („Litexpo“ parodų rūmuose,  Konferencijų salėje 5.3) Vilniaus knygų mugėje bus pristatyta žinomo etnokosmologo, baltų kultūros tyrinėtojo, vieno iš Lietuvos Etnokosmologijos muziejaus įkūrėjų Jono Vaiškūno knyga „Skaitant dangaus ženklus: lietuviško Zodiako pėdsakais“ („Dominicus Lituanus“,Vilnius, 2012).

Leidykla „Dominicus Lituanus“ kviečia į šios nepaprastos knygos pristatymą visus senosios lietuvių dvasinės tradicijos gerbėjus ir tuos, kuriuos vis dar vilioja slaptingi dangaus šviesuliai, kasnakt įsižiebiantys virš mūsų, kaip ir prieš daugelį tūkstančių metų tolimiems mūsų protėviams.

Continue reading „Knygų mugėje pristatyta knyga apie senovės lietuvių Zodiaką“

{sigplus}fotoreportazai/blukis{/sigplus}

Gruodžio 21-ąją, žiemos saulėgrįžos dieną Vilniaus Lukiškių aikštėje buvo atliktos saulėgrįžos apeigos, skirtos išlaisvinti Saulę iš kaustančios ir marinančios tamsos, šalčio ir blogio, kad visa, kas mus trikdo, griauna, žlugdo ir marina, trauktųsi iš mūsų gyvenimo.

Kalėda ir 12 lietuviško Zodiako ženklų su šventės dalyviais (buvo labai šalta) atliko Kalėdinio Blukio (kelmo) deginimo apeigas. Blukininkai mušė tatalus, šoko apeiginį šokį ir kartu su Blukiu sudegino jam perduotas negeroves, paversdami jas mūsų kūnų ir sielų šiluma ir šviesa.

Vytauto Visocko (Slaptai.lt) nuotr.

Continue reading „Žiemos saulėgrįžos dieną Lukiškių aikštėje sudegintas Blukis“

knygos-autorius-jonas-vaiskunas-su-zodiakiniu-kausu

Lapkričio 29 d., ketvirtadienį, 18 val. Vilniaus Planetariume (Konstitucijos pr. 12a)  žinomas etnokosmologas Jonas Vaiškūnas pristatys neseniai išleistą savo knyga „Skaitant dangaus ženklus: lietuviško Zodiako pėdsakais“ (Leidykla „Dominicus Lituanus“, Vilnius, 2012).

Renginyje dalyvaus knygos iliustratorė dailininkė Martyna Kašinskaitė, astrologas Naglis Šulija ir leidyklos „Dominicus Lituanus“ direktorė Ramunė Landsbergienė.

Leidyklos „Dominicus Lituanus“ išleistoje knygoje paprastai ir suprantamai, bet nenusižengiant moksliniams tyrimo metodams pasakojama, kaip daugelį metų, žingsnis po žingsnio, kruopščiai renkant ir tyrinėjant išlikusius istorinius šaltinius, etnografinius ir tautosakinius duomenis, pavyko užčiuopti lietuviškus Zodiako pėdsakus.

Continue reading „Po žvaigždėtu kupolu bus pristatyta knyga apie senovės lietuvių Zodiaką“

horoskopai

Ar galima nuspėti valstybės, miesto, tautos ar atskiro žmogaus ateitį? Galima, tiksliau – bandoma. Ir tai daro astrologai tai pranašaudami pagal zodiako ženklus, Saulės, Mėnulio ir planetų padėtį danguje.

Tam sudaromos specialios lentelės – horoskopai. Jie turi astronominį pagrindą, nes sudaryti konkrečių dangaus kūnų judėjimo ir jų santykių analize.

Astrologų teigimu, tai kas vyksta danguje, nulemia tai, kas atsitinkam žemėje. Bet, kaip teigia daugelis mokslo vyrų,  tuo visas astrologijos „moksliškumas“ baigiasi. Toliau prasideda interpretacijos, kurios remiasi daugybe prielaidų, ir visų pirma zodiako ženklų simbolika bei tradicijomis. Bet mums svarbiau ne tai, o jo atsiradimo faktas.

Continue reading „Horoskopas“