„Ronis Polas (Rand Paul) neslepia savo prezidentinių ambicijų, – rašo The Wall Street Journal apie Amerikos senatorių respublikoną, – bet jis dar turi padirbėti, jei nori pelnyti pasitikėjimą kaip potencialus vyriausiasis vadas“.
Straipsnio autoriai siūlo pamąstyti apie užtarimą Edvardui Snoudenui. Bet ko verti tie užtarimai? Ar užtarimai nėra iš piršto laužti?
„Aš nemanau, kad Edvardas Snoudenas nusipelno mirties bausmės ar kalėjimo iki gyvos galvos“, – pareiškė R.Polas.
„Ar aš manau, kad yra teisinga atskleisti paslaptis? Ne, aš taip nemanau. Bet, mano nuomone, dabar teismuose kalbama apie tai, jog faktai, kuriuos jis demaskavo, buvo neteisėti vyriausybės veiksmai. Tad aš asmeniškai manau, kad jis gal grįš namo ir atliks kelerių metų laisvės atėmimo bausmę“.
Prezidento poste R.Polas negalės elgtis kaip „gylys“ iš Amerikos Pilietinių laisvių sąjungos (ACLU), rašo straipsnio autoriai. „Siūlyti E.Snoudenui malonę tokiomis aplinkybėmis – tai tas pats kaip signalizuoti federacinių tarnybų bendradarbiui: atskleiskite bet kokias paslaptis, su sąlyga, kad tai bus pavadinta moraliniu požiūriu kilnesniu dalyku“.
„E.Snoudeno šalininkai vaizduoja jį patriotu, kuris buvo sukrėstas to, ką sužinojo apie vyriausybę. Tačiau jis, atrodo, įsidarbino rangovinėje firmoje Booz Allen turėdamas ketinimų vogti paslaptis“, – rašoma leidinyje
„Lapkritį Reuters agentūra pranešė, kad E.Snoudenas pamelavo, bent jau dvidešimčiai kolegų, kad gautų slaptažodžius didesniam kiekiui valstybės paslapčių pavogti“, – perduoda The Wall Street Journal. Jam palankiame straipsnyje, rugpjūtį paskelbtame laikraštyje The New York Times, sakoma, kad E.Snoudenas pirmą kartą susisiekė su buvusiu The Guardian reporteriu Glenu Grinvaldu prieš keturis mėnesius iki įsidarbinant Booz Allen‘e, o taip pat su dokumentaliste Lora Poitras. „G.Grinvaldas ir L.Poitras įeina į fondo Freedom of the Press Foundation, kuris remia WikiLeaks, valdybą“, – pažymi žurnalistai.
Džulianas Asandžas patvirtino, kad jo organizacija apmokėjo E.Snoudenui advokatą ir skrydį iš Honkongo. „Kas dar galėjo dalyvauti tame, kas galėjo būti organizuota „vagystė su įsilaužimu“? – kelia klausimą straipsnio autoriai.
E.Snoudenas neišspausdino jokių smulkmenų apie Kinijos ir Rusijos įsilaužėlių operacijas prieš JAV, kurių įrašai greičiausiai yra jo failuose iš NSA“, – sakoma straipsnyje.
„Mes vis dar nežinome, kokios apimties žala, kurią padarė nacionaliniam saugumui jo organizuotas nutekinimas“, – pažymi leidinys. E.Snoudenas paskelbė medžiagą apie NSA perimtus talibų pokalbius Pakistane, apie vidaus žvalgybos Irane duomenis ir apie tai, kaip NSA ieško nežinomų teroristų talkininkų.
Senatorius R.Polas viso to nepastebi, tarsi tai neturi esminės reikšmės, ir susitelkia į NSA duomenų rinkimo metodus, rašo leidinys ir apibendrina: „R.Polo tvirtinimai, kad Edvardas Snoudenas – savotiškas nacionalinis didvyris, demonstruoja, jog R.Polas atmestinai žiūri į nacionalinio saugumo klausimus, ir tai jo kandidatūrą gali padaryti netinkama aukščiausiojo vado vaidmeniui“.
Nuotraukoje: į rimtą žalgybos skandalą įsivėlęs Edvardas Snoudenas.
Šaltinis: The Wall Street Journal
2014.01.20; 05:12