Į pagalbą kirpėjoms – klientų iniciatyva


Žirklės. Slaptai.lt nuotr.

Socialiniame feisbuko tinkle sparčiai plinta nauja iniciatyva – padėti kirpėjams ir kirpėjoms bei kitų grožio paslaugų darbuotojoms, kurios, karantino metu uždraudus šių paslaugų teikimą, jau dabar patiria didžiulių finansinių sunkumų.
 
Feisbuko vartotojas savo profilyje pasidalijo žinute, raginančia padėti susikūrusioms darbo vietą „individualistėms“, susitarti su jomis ir sumokėti už būsimas paslaugas avansu.
 
„Tos, kurios dirbo „ant savęs“ – yra savarankiškos ir išdidžios, jos pačios mums nepaskambins ir nepaprašys – tai ir gerbkime jų orumą! Patys paimame telefonus, paskambiname ir sutariame, kaip galime sumokėti už būsimą apsilankymą pas jas, kai bus vėl leidžiama.
 
Tai nėra labdara, bet galime sumokėti už būsimas paslaugas avansu, kad susitiktume anapus visų virusų ir karantinų su šypsena, o ne ašaromis.
 
Nieko neprarandame padarydami tai dabar, o ne sielvartaudami, kad kažkam (ir mums) sunku. Ne tik kirpėjoms ar kitoms grožio paslaugų darbuotojoms, jos dažniau – „moterys moterims“, gal mums, vyrams, svarbūs meistriukai, remontavę automobilius, kitiems – ūkinių prekių pardavėjos ir pardavėjai turgeliuose. Tai individualu, tačiau šiuo metu – kirpėjos ir kirpėjai yra ta grupė, kuri išstumta į užribį faktiškai visa“, – feisbuke rašo vilnietis.
 
Lietuvos kirpėjų ir grožio specialistų asociacijos duomenims, tik apie 10 proc. kirpėjų Lietuvoje dirba bendrovėse. Už jas, kaip ir visus dirbančiuosius, mokesčius sumoka darbdavys ir jos turi visas įprastas socialines garantijas. Tačiau dauguma kirpėjų teikia paslaugas pagal verslo liudijimus arba individualios veiklos pažymėjimus ir savo pajamomis bei mokesčių mokėjimu rūpinosi pačios.
 
Vyriausybės patvirtintame ekonomikos skatinimo ir pagalbos verslui plane numatyta, kad savarankiškai dirbantys gyventojai, kurie mokėjo socialinio draudimo įmokas, galėtų iki 3 mėnesių gauti 257 eurų siekiančią paramą per mėnesį, kai dėl karantino negali vykdyti savo veiklos.
 
Tačiau, anot iniciatoriaus, tokių, kurios dirbo po 10 valandų per dieną, kad sumokėtų mokesčius už savo darbo vietą, būstą, pasirūpintų savo vaikais, kaip ir mes visi, o jei dar savo nelaimei yra paėmusios kreditus verslui vystyti ar buities reikmenims įsigyti, neišgelbės 257 eurų pažadėti už prastovas, kai visos kitos pajamos bus lygios 0.
 
„Ar mums bus geriau, jei maldaus kreditorių ir mokės palūkanas už savo egzistavimą?“, – klausia iniciatyvos „Už šypseną po krizės!“ autorius ir apeliuoja į kirpyklų klientus, – „pavarom realaus solidarumo prieš tuos, kurie pardavinėja kaukes su 500 proc. antkainiu, prieš tuos, kurie lengva ranka skolinasi iš mažiausiai turinčiųjų. Už tas ir tuos, ką galime kiekvienas palaikyti, prisidėti ir – jei ten aukštai valdžioje pilna galios, bet ne pilietinio solidarumo – būti brandžia valstybe patiems! Na gi, prasiveržiame, artimi ir tolimi bendraminčiai, nes toks veiksmas ir bus dabar pats tikriausias mūsų sveikinimas “Su Šventomis Velykomis!“. Jei sutinkame ir prisidedame – skambiname, sutariame, sumokame už paslaugą dabar ir dalijamės žinute https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1115607345467120&id=100010535940716 “, – ragina iniciatyvos autorius.
 
Valstybinės mokesčių inspekcijos duomenimis, šiuo metu Lietuvoje yra apie 209 tūkst. gyventojų, turinčių individualios veiklos pažymėjimus arba verslo liudijimus. Oficialios statistikos, kiek mūsų šalyje yra kirpėjų, nėra, tačiau greta buhalterių, pavežėjų, autorių, auklių – grožio salonų bei kirpėjų profesijų atstovai dažniausiai yra tie, kurie užsiima individualia veikla ir darbuojasi savarankiškai.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.04.07; 15:40
print