Oficialioji Amerikos valdžia kategoriškai neigia informaciją, esą Rusijos šnipei Anai Čapman beveik pavyko sugundyti aukšto rango JAV prezidento Barako Obamos atstovą.
Tokius paneigimus oficialusis Vašingtonas šiandien skelbia įtakinguose Vakarų leidiniuose.
Pirmuosius pareiškimus, jog Rusijos žvalgybos atstovė Ana Čapman į lovą mėgino nusitemti svarbias pareigas Barako Obamos administracijoje užimantį pareigūną ir tai jai “beveik pavykę”, pareiškė BBC. Esą BBC paskelbė interviu su FTB direktoriaus pavaduotoju Frenku Filjuci, kuris neva tvirtino apie gražuolės A.Čapman aukštus pasiekimus gundant meilės žaidimams “svarbų Barako Abamos patarėją”.
Istorija apie Rusijos šnipę A.Čapman, kuri, be kita ko, pasirodo, dar ir puiki gundytoja, iš tiesų įsiveržė viešumon ir tikrai ši istorija propagandos požiūriu – įspūdinga, sensacinga, intriguojanti. Tačiau leidinio “The Guardian” žurnalistas Brajenas Breikeris savo bloge rašo, jog “šioje visuomenės dėmesį sukausčiusioje istorijoje nėra nė kruopelytės tiesos”.
Jis tvirtina, jog pasakojimai apie Rusijos šnipę kaip profesionalią gundytoją – išgalvoti “nuo pradžios iki pabaigos”. Tokio pobūdžio pasakojimai – labai sutirštinti, išpūsti.
Be to, BBC parodytame filme ponas F.Filjuci neįvardina net A.Čapman vardo. FTB atstovas, tvirtindamas, jog vienam iš dešimties rusų šnipų nelegalų pavyko per daug pavojingai priartėti prie vieno JAV ministro, omenyje turėjo tikrai ne A.Čapman ir tikrai – ne seksą.
B.Breikeris savo internetiniame dienoraštyje pripažįsta, jog A.Čapman – gražuolė, galinti sugundyti dešimtis aukštus postos užimančių pareigūnų. Todėl jis nesistebi, kodėl žiniasklaida kuria tokius mitus. Pasakojimai apie A.Čapman kaip gundytoją kelia leidinių reitingus ir tiražus. Ypač leidinių populiarumas išauga, kai pirmuosiuose puslapiuose skelbiama gražuolės A.Čapman nuotrauka.
Tokiais atvejais faktų tikrinimas dažnusyk tampa nebesvarbus, nebeaktualus. Svarbiausia, kad leidinyje pasirodytų seksualiomis nuotraukomis iliustruota istorija apie A.Čapman, beveik suviliojusią aukštą JAV administracijos darbuotoją.
B.Breikeris džiaugiasi, kad leidiniui “The Guardian” svetimos tokios pseudoidėjos. Pono B.Breikerio publikacijoje esama ir tokių tvirtinimų: “Turimos žinios apie Ana Čapman neleidžia manyti, jog Rusijos šnipei ši užduotis būtų buvusi pagal pečius”.
Leidinys “The Daily Mail” tvirtina, jog FTB sąmoningai neįvardina pavardžių aukštų JAV pareigūnų, kurie galėjo būti įsipainioję į šią istoriją. Tačiau FTB neva turi žinių, jog į sekso skandalą JAV ministrus įpainioti siekė kita Rusijos šnipė nelegalė – Sintija Merfi. Ir galbūt S.Merfi uždavinys buvo tik ieškojimas žmogaus, kuris galėtų kuo arčiau prieiti prie Bilo ir Hilari Klintonų.
Kada įsiplieskė šis skandalas, JAV administracija dėjo milžiniškas pastangas, kad niekam nė į galvą nešautų mintis ponų Klintonų sieti su gražuole A.Čapman. Esą viena Rusijos šnipė nelegalė siekė sugundyti finansininką Alaną Patrikofą, kuris rūpinasi Bilo ir Hilari Klintonų finansais. Buvo manoma, jog, sugundžius finansininką, bus galima priartėti ir prie Klintonų šeimynos. Bet A.Čapman – čia tikrai nieko dėta. Bent jau taip tvirtina “The Daily Mail”.
Galų gale ABC News yra paskelbusi viešą FTB atstovo Polo Bresono pareiškimą, esą “nėra jokių įtarimų, jog A.Čapman ar kokia nors kita Rusijos šnipė nelegalė bandė sugundyti JAV ministrus”.
Nuotraukoje: garsioji Rusijos šnipė nelegalė Ana Čapman, kurią prieš keletą metų demaskavo JAV kontržvalgyba.
2012.04.06