Seimas ieškos būdų, kaip pagerinti būstų administravimo kokybę. Siūloma, kad administruoti daugiabučių negalėtų teisės aktų nesilaikantys administratoriai ir nekilnojamojo turto vystytojai.
Ketvirtadienį parlamentarai po pateikimo pritarė Seimo Darbo partijos frakcijos narės Ievos Kačinskaitės-Urbonienės pateiktoms tai siūlančioms Civilinio kodekso ir Vietos savivaldos įstatymo pataisoms.
Parlamentarė siūlo savo įsipareigojimų nevykdantiems ir teisės aktus pažeidžiantiems administratoriams taikyti sankciją – 3 metams atimti galimybę dalyvauti administratorių atrankose.
Jeigu Seimas pritartų Civilinio kodekso pataisoms, Vyriausybė arba jos įgaliota institucija nustatytų ne tik administratoriaus atrankos ir skyrimo, bet ir atšaukimo tvarką, taip pat nekilnojamojo turto vystytojai ir jų dukterinės įmonės negalėtų būti bendrojo naudojimo objektų administratoriais.
Vietos savivaldos įstatyme I. Kačinskaitė-Urbonienė siūlo savivaldybėms nustatyti administratoriams keliamus veiklos kokybės kriterijus.
„Noriu pasiūlyti spręsti ypatingai didmiesčiuose įsisenėjusią problemą dėl daugiabučių administratorių. Dažnai įmonės piktnaudžiauja savo išskirtine padėtimi ir ne visada sąžiningai elgiasi su gyventojais. Esu gavusi ne vieną tokį skundą“,- ketvirtadienį Seimo posėdyje sakė I. Kačinskaitė- Urbonienė.
Įžvelgdamas komercinės veiklos ribojimą projektui nepritarė Seimo narys Vilius Semeška. Jo pastebėjimais, yra gerų pavyzdžių, kai nekilnojamojo turto vystytojai ir jų dukterinės įmonės puikiai administruoja daugiabučius.
„Ne gyventojų naudai kalbate“,- pastebėjo Seimo narys Robertas Šarknickas, pasiūlęs gyventojų naudai spręsti jau per 30 metų gyvuojančias problemas.
Pateikimo stadijoje Civilinio kodekso ir Vietos savivaldos įstatymo pataisas palaikė 61 Seimo narys, niekas nebuvo prieš, susilaikė 18 parlamentarų. Gavęs Vyriausybės išvadą, Seimas šio klausimo svarstymo ketina imtis rudenį.
2023.06.09; 07:07