Nuo pirmadienio šalyje įsigaliojus karantinui, dalis maisto pristatymo įmonių fiksuoja išaugusį užsakymų skaičių. Bendrovių atstovų teigimu, ir toliau drastiškai augant užsakymams, būtų svarstoma galimybė įdarbinti daugiau darbuotojų.
Maisto pristatymo programėlė „Bolt Food“ fiksuoja ženklų užsakymų gausėjimą.
„Dar praėjusią savaitę „Bolt Food“ užsakymų skaičius augo stabiliai (…). Tačiau šios savaitės pradžioje pastebėjome ženklesnį užsakymų pagausėjimą, stebime, kaip situacija keisis toliau“, – Eltai atsiųstame komentare teigė „Bolt“ vadovas Lietuvoje Andrius Pacevičius.
Pasak jo, nors šiuo metu klientus, norinčius užsisakyti maistą į namus, spėjama aptarnauti, panašu, kad netolimoje ateityje dabartinių pajėgumų gali nepakakti.
„Šiuo metu spėjame aptarnauti visus norinčius ir užtikriname kokybišką paslaugų teikimą, tačiau kviečiame prisijungti prie „Bolt Food“ ir naujus kurjerius. Didėjant užsakymų skaičiui, papildomos pagalbos panašu, kad gali prireikti“, – tikino A. Pacevičius.
Didesnį nei įprasta užsakymų skaičių pastebi ir „Wolt“. Visgi, kaip teigė įmonės rinkodaros vadovė Ieva Stonytė, kol kas sunku pasakyti, kiek koronavirusas veikia augantį užsakymų skaičių.
„Kaip įprasta mūsų industrijai šiuo metų laiku, matome augimą ir išaugusį užsakymų kiekį. Sunku pasakyti, ar dabartiniam augimui įtaką daro koronavirusas, ar ne, o jei daro – kokio dydžio pastaroji yra. (…) Mes ir toliau atidžiai stebime savo rezultatus, bet išankstinių išvadų nedarome“, – tikino ji.
Pasak I. Stonytės, drastiškai išaugus partnerių skaičiui būtų svarstoma galimybė nuotoliniu būdu apmokyti naujus darbuotojus.
Tuo tarpu maisto pristatymo bendrovės „Lėkštė.lt“ direktorius Tomas Vonžodas Eltai teigė, kad šį savaitgalį didesnio skaičiaus užsakymų įmonė nefiksavo.
„Savaitgalį dar nefiksavome didesnio skaičiaus (užsakymų – ELTA) nei įprasta. Mes bandėme galvoti, kodėl taip galėjo atsitikti. Savaitgalį dar nebuvo įsigaliojęs karantinas (…) buvo gražus oras ir visi žinojo, kas laukia pirmadienį. Spėju, kad dauguma žmonių norėjo pabūti baruose, restoranuose, kažkur išeiti. Buvo tokios sąlygos, kad jie rinkosi leisti laiką ne namuose“, – svarstė bendrovės vadovas.
Vis dėlto, kaip sakė jis, augantis užsakymų skaičius greičiausiai bus neišvengiamas. Taip pat T. Vonžodas atkreipė dėmesį, kad daugėja restoranų, barų, norinčių bendradarbiauti, teikiant maitinimo paslaugas į namus.
„Spėju, kad tas didėjimas (maisto užsakymų į namus – ELTA) bus neišvengiamas (…). Kas labai stipriai pasijautė – restoranai ieško galimybių bendradarbiauti. (…), rašo, domisi (…), kai kurie nori padidinti užsakymų skaičių, Restoranai, su kuriais bendradarbiaujame pertvarko savo darbo valandas, pertvarko padalinius, kurie atidaryti. Renkasi, kad patogu būtų logistiškai atvažiuoti, uždarinėja tuos restoranus, kurie yra šalia verslo centrų, (..) nes ten nebus žmonių. Fokusuojasi į išsinešimą ir maisto pristatymo paslaugą“, – sakė „Lėkštė.lt“ direktorius.
Siekiant sustabdyti koronaviruso plitimą, Lietuvoje nuo pirmadienio vidurnakčio iki kovo 30 dienos įvestas karantinas. Šalies piliečiams draudžiama išvykti, uždarytos parduotuvės (išskyrus, maisto ir vaistines) bei kavinės, primena ELTA.
Informacijos šaltinis – ELTA
2020.03.17; 00:30