Europa demonizuoja V.Orbaną ir priartina Vengriją prie Rusijos


Briuselio kova prieš Vengrijos premjerą neduoda lauktų rezultatų: „Fides“ lyderio populiarumas auga, o Europos Sąjungos niekinamas Budapeštas žengia Maskvos link“, – rašo Cicilia Tozzi laikraštyje "Legno Storto".

„Vengrijos premjeras Viktoras Orbanas priešinosi kiek galėjo, gindamas demokratinį visų savo iniciatyvų charakterį, bet jam vis dėlto teko kapituliuoti. Jis buvo priverstas pakeisti Konstitucijos 4 pataisą, kad Europos Komisija neįgyvendintų grasinimų dėl taisyklių pažeidimo procedūros. Europos Sąjungos prezidentas Barozas įtikino kolegas priversti Vengriją pasirinkti: arba jūs mūsų klausysite, arba būsite nubausti sankcijomis“, – rašo žurnalistė.

V.Orbano teisiniai manevrai derinasi su ekonominiais: Vengrijos Centrinio banko viceprezidentas atsistatydino protestuodamas prieš tai, ką jis pavadino „Orbano kompanija kredito institutui nusmukdyti iki instrumento rizikingoms ekonominėms iniciatyvoms vykdyti lygio“, – sakoma straipsnyje.

Atsakydamas į kaltinimus iš Europos, kad jis perrašė konstituciją, Vengrijos premjeras nurodo: valstybės biudžeto deficitas smuko 2 proc., ekonomikos augimo atsinaujinimas užplanuotas 2014 metams, apsisprendimo įstatymas ir informacijos laisvės įstatymas „atitinka Europos ir tarptautinius standartus“.

Bet kuo daugiau V.Orbanas teisinasi, tuo labiau jo nemėgsta Briuselis, tęsia straipsnio autorė. Europos liberalų frakcijos vadovas Gi Verchofstadtas kalba apie „orbanizacijos pavojų“ priėmus įstatymus, ribojančius žodžio laisvę, ir reikalauja atimti iš Vengrijos balso teisę balsuojant Europos Taryboje.

Teisių gynimo organizacijos kaltina Vengrijos premjerą, kad jis nori atimti teises iš benamių ir sugriežtinti šeimos koncepciją, pažangios partijos kritikuoja premjerą už siekį įvesti vyriausybinę kontrolę religiniams veikėjams ir diskriminuoti mažumas, pirmiausia čigonus, pažymi korespondentė.

„Kampanija prieš nelemtą V.Orbano ir jo partijos „Fides“ fašizmą audringa ir neadekvati, – mano Cecilia Tozzi. – Vengrijoje rasizmo yra, bet ne daugiau, negu kitose Europos šalyse. Maža to, V.Orbanas pakeitė tendenciją, uždraudęs įstatymu neigti holokaustą ir pirmą kartą istorijoje įvedęs į parlamentą tris deputatus čigonus".

Apžvalgininko Tiboro Fišerio nuomone, Europą dirgina ne tiek antidemokratinės Vengrijos premjero priemonės, kiek jo finansinės sistemos nepriklausomybė“, – rašo straipsnio autorė.

„Griežtesnis nusiteikimas prieš „Orbano metodą“ tik sustiprina paramą premjerui šalyje. Tarp jo šalininkų net tie, kas už jį nebalsavo. Šiandien 29 proc. Vengrijos rinkėjų mano, kad žmogus, kuris galės pakeisti V.Orbaną 2014 metais, gali būti tik pats V.Orbanas. Ir jeigu Europa toliau plaks „Fides“, Budapeštas gali nukreipti savo žvilgsnį į Maskvą“, – rašo straipsnio autorė.

„Neapykanta Rusijai, sovietinių laikų atminimas V.Orbano partijos aplinkoje blanksta. Nuo 2010 metų V.Orbanas stiprina santykius su ištikimiausiomis Rusijos sąjungininkėmis, pirmiausia su Ukraina, – rašo žurnalistė. – Kipro krizės akivaizdoje, Vengrijos premjeras, priimdamas „Gazpromo“ vadovus, aiškiai leido suprasti: mes negalime dėti visų kiaušinių į Vakarų pintinę. Mes turime diversifikuoti savo investicijas, tvirtina V.Orbanas, taip pat ir politines.

Pasakyta – padaryta: „Gazpromas“ paskelbė planuojąs statyti atominę elektrinę Vengrijoje ir ketinąs tapti Vengrijos „Electricity works“ partneriu. Rusija grįžta“, – apibendrina straipsnio autorė.

Šaltinis: "Legno Storto"

2013.05.06

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *