I. Šimonytė dėl atmesto Partnerystės įstatymo: gaila


Premjerė Ingrida Šimonytė sako, kad, nors Seimas antradienį ir atmetė Partnerystės įstatymo projektą, diskusija šiuo audras kėlusiu klausimu nėra baigta. Vyriausybės vadovės teigimu, svarbu pažymėti, kad dešiniųjų dominuojamame Seime į šią iniciatyvą žiūrima kur kas palankiau nei ankstesnėje parlamento kadencijoje. Kita vertus, akcentuoja I. Šimonytė, Seimo nariai, nors ir pasisakė prieš valdančiųjų pateiktą Partnerystės įstatymo projektą, galimybė tobulinti šią iniciatyvą nebuvo užkirsta.  
 
„Seimas apsisprendė, kad diskusija nėra baigta“, – trečiadienį po Vyriausybės posėdžio sakė I. Šimonytė.
 
Jos teigimu, 2017 m., kuomet buvo svarstomas panašus projektas, Seimo nariai į jį žvelgė su kur kas didesniu skepticizmu.
 
„Tuomet už tokį sprendimą ryžosi balsuoti 29 Seimo nariai, o šio sprendimo priešininkams nereikėjo labai vargti ir mobilizuotis, kad projektas būtų atmestas. Jis buvo atmestas be galimybės tobulinti. Šį kartą situacija buvo kitokia – projektą palaikančių Seimo narių skaičius buvo gerokai didesnis įvairiose frakcijose, taip pat ir mano. Projektas nebuvo visiškai atmestas (…), jis buvo grąžintas iniciatoriams tobulinti“, – teigė premjerė.
 
Visgi I. Šimonytė neslėpė, kad, jos nuomone, antradienį Seimas galėjo šios iniciatyvos atžvilgiu pasisakyti palankiau.  
 
„Manau, kad diskutuoti buvo galima pradėti. Juo labiau, kad daug priekaištų ar pastabų, kurios buvo teikiamos pateikimo metu ar aplink pateikimą, tikrai galėjo būti išsiaiškintos svarstymo stadijoje. Galbūt kažkas tame projekte galėjo būti ir patobulinta. Man gaila dėl to“, – apibendrino I. Šimonytė.
 
ELTA primena, kad Seime antradienį jau pateikimo stadijoje atmestas ir grąžintas tobulinti daugybę emocijų visuomenėje keliantis lyčiai neutralios Partnerystės įstatymo projektas. Iniciatyvą palaikė 63 parlamentarai, 58 balsavo prieš ir 7 susilaikė.
 
Lyčiai neutralios Partnerystės projekto iniciatoriai teigia, kad Partnerystės įstatymas reglamentuos nesusituokusių, tačiau bendrai gyvenančių asmenų turtinius ir neturtinius santykius. Juo sprendžiamos praktinės kartu gyvenančių partnerių problemos: sukuriama galimybė pripažinti bendrą dalinę nuosavybę arba, esant poreikiui, nustatyti kitokį, abi puses tenkinantį bendros nuosavybės turto teisinį režimą, leidžiama paveldėti be papildomų mokesčių, sukuriami tam tikri asmeninio pobūdžio partnerio įsipareigojimai.
 
Parengtame įstatymo projekte taip pat numatoma leisti pasirinkti partnerio arba naudoti bendrą pavardę, įgalioti veikti vienas kito vardu ir interesais, atstovauti partneriui sveikatos priežiūros srityje. Taip pat projekte numatoma galimybė gauti su partnerio sveikata susijusią informaciją, galimybė neliudyti vienas prieš kitą teisme ir kt.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.05.27; 05:00
print