Informacinės technologijos turi pasitarnauti ir moterų lyderystei


Į Pasaulio ekonomikos forumą Davose išvykusi Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė dalyvavo Globalaus moterų parlamentarių forumo surengtoje aukšto lygio diskusijoje.

Joje svarstyta, kaip paskatinti moterų aktyvumą ir lyderystę politikoje bei visuomeniniame gyvenime pasitelkiant išmaniąsias technologijas ir socialinius tinklus.

Daugiau kaip 308 tūkst. sekėjų „Facebooke“ turinti Prezidentė, renginyje pristatyta kaip viena populiariausių moterų lyderių visame pasaulyje, besinaudojančių socialiniais tinklais. Šalies vadovė, pirmininkaujanti moterų pasaulio lyderių tarybai, yra speciali šios diskusijos viešnia.

Kreipdamasi į daugiau nei 160 pasaulinio verslo ir žiniasklaidos atstovų bei nevyriausybinių organizacijų narių, Prezidentė pabrėžė, kad informacinės technologijos ir socialiniai tinklai leidžia kiekvienam žmogui tapti pasaulio įvykių dalimi ir atveria daugiau galimybių dalyvauti politikoje bei visuomeniniame gyvenime.

„Naujosios technologijos ir socialiniai tinklai kiekvienam suteikia daugiau laisvės ir erdvės veikti, leidžia artimiau bendrauti, išgirsti kitus žmonės ir geriau atliepti jų lūkesčius. Ir tai – nieko nekainuoja. Tereikia noro, atsidavimo ir nuoširdumo“, – sakė Prezidentė.

Tačiau, Prezidentės teigimu, tam, kad pažangiausios technologijos iš tiesų paskatintų aktyvesnį moterų dalyvavimą politikoje, būtina užtikrinti, jog šios technologijos būtų prieinamos visiems vienodai. Dėl to itin svarbu informacinius žmonių gebėjimus ugdyti jau nuo pat mažens.

Lietuva pirmauja Europoje ne tik pagal išsilavinusių moterų skaičių – vidurinį arba aukštesnį išsilavinimą turi 95 proc. Lietuvos moterų, bet yra ir kompiuterinio raštingumo ugdymo lyderė.

Beveik 97 proc. Lietuvos moksleivių turi informacinių technologijų įgūdžių – tai geriausias rodiklis ES. Dėl to Prezidentė Davose pristatė Lietuvos patirtį skatinant modernių technologijų plėtrą ir informacinį raštingumą mūsų šalyje.

Lietuvoje įgyvendinama iniciatyva „Moterys ir technologijos“ supažindina moteris su darbo galimybėmis IT srityje ir skatina aktyvesnį moterų vaidmenį technologijų vystyme.

 Daugiau nei prieš dešimtmetį Lietuvoje sukurtas ir informatikos konkursas „Bebras“ vaikams, kuris jau pradinėje mokykloje supažindina su informatikos mokslu ir lavina kompiuterinius vaikų gebėjimus. Iniciatyva greitai sulaukė pripažinimo pasauliniu mastu, joje jau dalyvauja apie 50 valstybių.

Praėjusiais metais šiame konkurse dalyvavo 1,5 milijono vaikų, beveik pusė jų – mergaitės. Prezidentės teigimu, tai – unikalus pavyzdys, kaip paprastos iniciatyvos gali prisidėti prie pažangesnio pasaulio kūrimo.

Lietuva taip pat yra pirmaujanti šalis ES pagal itin spartaus šviesolaidžio interneto prieinamumą, o mūsų šalies viešosiose erdvėse veikia greičiausias bevielis internetas pasaulyje.

Vytauto Visocko (Slaptai.lt) nuotraukoje: Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Informacijos šaltinis – Prezidentės spaudos tarnyba.

2016.01.26; 05:22

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *