Tie, kas svajoja apie kokybiškai įrengta terasą arba nuosavą kiemą, tuomet susiduriate su iššūkiu renkantis tinkamą grindinį. Nors ir šiuolaikinėje rinkoje galima rasti įvairiausių variantų, su šia gausybe tampa tik dar sunkiau. Ypač tada, jeigu norima, kad ta grindinė danga būtų kuo labiau ilgaamžiškesnė ir atsparesnė išoriniams veiksniams. Vienas iš tokių pasirinkimų yra plytelės, tačiau prieš jas pasirenkant, reikėtų atkreipti dėmesį į keletą svarbių aspektų.
Ką reikėtų žinoti bendrai apie plyteles?
Kiemo plytelteės vis dažniau gali pasiūlyti įvairias kolekcijas, kurios pasižymi ne tik nepriekaištinga išvaizda, bet ir kokybe. Asortimente galite rasti įvairaus paviršiaus dizainus, o tai yra: betono, klinkerio, marmuro, medžio ir pan. Pats gamybos procesas sujungia du elementus: modernų dizainą su akmens masės patvarumu.
Atsižvelgus į dabartinį, inovatyvų pasaulį, vis labiau populiarėja tokios plytelės, kurios nėra klijuojamos. Būtent tokio tipo plyteles galite išvysti ne tik kavinių, viešbučių, verslo sektoriaus objektuose, pramogų zonose, bet ir individualiuose (ar daugiabučių) namuose. Šios plytelės yra pritaikytos tiek lauko, tiek vidaus darbams: balkonams, terasoms, takeliams ir stogų terasoms. Populiariausias akmens masės plytelių pasirinkimas yra toks, kurių matmenys yra 60 x 60, 75 x 75, 60 x 120 centimetrų. Tokio tipo plytelėms nereikia jokių impregnavimų bei jos yra lengvai prižiūrimos ir plaunamos.
2 centimetrų plytelės
Jeigu naudosite įprastines plytelių dangas, kurios yra klijuojamos tiesiai ant hidroizoliacinio sluoksnio – tokio tipo terasos ar kiemai ilgą laiką jums netarnaus. Dažniausiai tokios plytelės atšoka, nes per siūles susikaupęs lietaus vanduo, užšaldamas plečiasi bei ardo dangą.
Keičiantis medžiagoms ir technologijoms, atsiranda vis kiti modernūs plytelių montavimo sprendimai, o vienas iš jų – 2 centimetrų storio akmens masės plytelės, kurios terasose yra klojamos nenaudojant jokių specialių klijų ar siūlių glaisto. Dažniausias tokių plytelių montavimo būdas yra jas dėti ant reguliuojamo aukščio atramų bei greito klojimo sistema leidžia patiems tokias plyteles ir susidėti.
Pakeltos grindys yra išties patogi erdvė, nes joje galima paslėpti elektros instaliaciją, vamzdžius ir kitas komunikacijas. Orientuojantis į paties objekto paskirtį, esamas galimybes apkrovoms, technines montavimo galimybes ir žmonių srautus – esant jau senai (keičiamai) dangai, reguliuojamas atramas galima lengvai kombinuoti su aliuminio konstruktyvu.
Kaip kloti plyteles ant žolės, skaldos ir žvyro?
Kiemo plyteles galima panaudoti norint suformuoti poilsio zonas ir takus. Tam, kad suklotos plytelės netrukdytų žolės pjovimui, pirmiausiai reikia nuimti velėną ir išlyginti paviršių, kad plytelės būtų tokiame pačiame lygyje kartu su žole. Po plytelės išlyginimui galima naudoti mažos frakcijos skaldelę, žvyrą ar smėlį. Pats pagrindo paruošimas priklauso nuo objekto paskirties. Plyteles galima dėti tiek su tarpais, kuriuose yra paliekama akmenėlių ar žolės intarpų, tiek formuojant vientisą raštą. Kai dedate plytelę prie plytelės, reikia įdėti ir plastikinį kryžiuką, kad šios dvi plytelės nesiliestų tarpusavyje. Tarpai, kurie yra tarp plytelių užberiami atsijomis.
3 centimetrų plytelės
3 centimetrų plytelės yra klojamos tiek individualių namų kiemuose, tiek ir stovėjimo aikštelių, biuro patalpų, ar kitose susibūrimo vietose. Tokios kiemo plytelės gali atlaikyti net iki 3,5 tonų svorį. Tai yra vienas iš modernių sprendimų tiems, kurie nenori standartinių betoninių trinkelių. Šio tipo plytelės yra žymiai sunkesnės ir net keturis kartus patvaresnės nei 2 centimetrų plytelės. 3 centimetrų plytelės yra patogios tuo, kad yra visiškai atsparios tepalo dėmėms ir variklio alyvoms.
2021.12.02; 07:35