Ličiui Dželiui (Licio Gelli) buvo 96-ri, ir jis buvo daugybės Italiją krėtusių tamsių intrigų centre, – rašo Džiuzepė Guastela laikraštyje Corriere della Sera.
34-rius metus vila ant Areco kalvos kolektyvinėje italų sąmonėje asocijavosi su suokalbių centru, pradedant masonų lože P2 ir baigiant valstybės derybomis su Italijos mafija. Ir štai viename Vanda vilos kambaryje mirė Ličis Dželis – masonų ložės Propaganda Due Didysis Meistras, nusinešdamas su savimi visas paslaptis, sakoma nekrologe.
„Ličio Dželio vardas nuaidėjo 1981 metų kovo 17-ąją, kai Milano tyrėjai ėmėsi analizuoti tariamą bankininko Mikelės Sindonos pagrobimą. Per kratą Kastiljon Fibokki, be sąrašo, kuriame figūravo 500 verslininkų, gabenusių kapitalą į užsienį padedami Sindonos, jie vienose patalpose rado lagaminą, kuriame saugotas Didžiojo Meistro Ličio Dželio vadovaujamos slaptosios masonų ložės narių sąrašas.
Sąraše buvo 962 pavardės, iš jų trijų ministrų, slaptųjų tarnybų vadovų, 208 karininkų, 18 aukštųjų teisėjų, 49 bankininkų, 120 verslininkų, 44 parlamentarų ir 27 žurnalistų. Daugelis vėliau neigė, kad jie priklauso ložei“ – rašo korespondentas.
Iš paimtų dokumentų matyti, kad Dželis ir Sindona palaikė ryšius su tais, ką 20 metų iki tol laikė prisidėjusius prie dešiniųjų jėgų ardomųjų akcijų. Neįtikėtinai garsus skandalas privertė parlamentą sudaryti specialią komisiją ir imtis priemonių, kad slaptosios organizacijos būtų uždraustos. Atsistatydino ministras pirmininkas Arnoldas Forlanis, o parlamentas priėmė įstatymą dėl P2 paleidimo, sakoma straipsnyje.
„Dželis gyveno apgaubtas paslapčių. Jis gimė Pistojoje 1919 metais, būdamas 18-os įstojo į Franko juodmarškinių gretas Ispanijoje. Iš pradžių Italijoje buvo respublikonas, paskui partizanas. 1944 metais vedė Vandą Vanači.
Tiriant P2 veiklą 1982 metais jis buvo suimtas. 1988 metais buvo paleistas dėl pablogėjusios sveikatos. 1998 metų balandį Kasacinio teismo nuosprendžiu jis nuteistas 12 metų kalėti už Banco Ambrosiano žlugimą.
Kalėjimas pakeistas namų areštu, kurį jis atliko Vanda viloje, pasakoja Guastella.
Nuotraukoje: paslaptingasis Ličis Dželis (Licio Gelli).
Šaltinis: Corriere della Sera
2015.12.25; 05:24