Minime Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos sukaktį


Didžiuojuosi esąs lietuvis. Vytauto Visocko (Slaptai.lt) nuotr.
Lietuva mini Nepriklausomybės atkūrimo dienos 29-ąsias metines.

1990 m. kovo 11-ąją Aukščiausioji Taryba-Atkuriamasis Seimas priėmė aktą „Dėl Lietuvos Nepriklausomos valstybės atstatymo“. Už šį aktą balsavo 124, susilaikė 6 deputatai. Šiuo aktu Lietuvos Respublikos Aukščiausioji Taryba, reikšdama Tautos valią, nutarė ir iškilmingai paskelbė, kad yra atkuriamas 1940 metais svetimos jėgos panaikintas Lietuvos Valstybės suverenių galių vykdymas ir Lietuva vėl yra nepriklausoma valstybė. Šiuo aktu Aukščiausioji Taryba-Atkuriamasis Seimas įgyvendino pusę amžiaus puoselėtas viltis gyventi Laisvoje valstybėje.

Lietuvos išsivadavimo iš sovietų okupacijos metinių proga Seime ir visoje Lietuvoje organizuojami šventiniai renginiai, skirti prisiminti iškovotą Laisvę.

Sekmadienio rytą Seimo Kovo 11-osios Akto salėje vyks nacionalinio konkurso „Lietuvos istorijos žinovas“ finalas.
Vytis. Vytauto Visocko (Slaptai.lt) nuotr.

Vėliau bus atverta menininko Vytauto Aleksandravičiaus grafikos darbų paroda „Tau, Lietuva“.

Seimo Vitražo galerijoje vyks gėlių, skirtų padėti ant Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarų kapų, perdavimo ceremonija. Bus pagerbtas signatarų atminimas Joniškyje, Kaune, Kelmėje, Kėdainiuose, Klaipėdoje, Pakruojyje, Palangoje, Plungėje, Šilutėje, Vilniuje.

Pagrindinės Nepriklausomybės atkūrimo dienos, kovo 11-osios, rytą bus padėta gėlių prie Kovo 11-ajai skirto paminklo „Žinia“ Nepriklausomybės aikštėje, Vilniuje, o Seimo Vitražo galerijoje bus atidaroma Gintaro Karoso, stilizuoto Vyčio autoriaus, darbų paroda.

Kaip ir kiekvienais metais minint šį svarbų valstybei įvykį, Seimo Kovo 11-osios Akto salėje vyks iškilmingas minėjimas, skirtas Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai.

Vidudienį Nepriklausomybės aikštėje – trijų Baltijos valstybių vėliavų pakėlimo ceremonija. Iškart po jos Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos kuopa ir Lietuvos kariuomenės orkestras žygiuos Gedimino prospektu nuo Nepriklausomybės aikštės iki Katedros aikštės.

Tuo pat metu Kaune vyks iškilmingas minėjimas, Vyčio Kryžiaus ordino vėliavos pakėlimo ir gėlių padėjimo prie paminklų Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelyje ceremonija.

Laisvės euforija. Vytauto Visocko (Slaptai.lt) nuotr.
Po vėliavų pakėlimo ceremonijos Seimo Lietuvos laisvės gynėjų ir Vitražo galerijos bus atviros visuomenei. Vilniečiai ir miesto svečiai galės susipažinti su eksponuojamomis parodomis, dalyvauti viktorinoje ir vaikų dirbtuvėse, pažiūrėti meno kolektyvų pasirodymų ir trumpametražių dokumentinių filmų.

Valanda po vidudienio Vilniaus arkikatedroje bazilikoje bus aukojamos Šv. Mišios.

Vilniečiai ir sostinės svečiai taip pat kviečiami į atvirų durų dienas Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro Okupacijų ir laisvės kovų muziejuje ir Tuskulėnų rimties parko memorialiniame komplekse.

Jūratė Valančiūtė (ELTA)
 
2019.03.11; 05:30
print