„Medžioklės ir uostinėjimo“, kuriuos demonstruoja RF Federacinė saugumo tarnyba (FSB), fone jos kolegos amerikiečiai iš Nacionalinės saugumo agentūros (NSA) atrodo kaip paprasčiausi „vargšai giminaičiai“. Taip Tagesspiegel korespondentas komentuoja NSA veiklos demaskavimų fone pasirodžiusią informaciją apie naujus įgaliojimus, kuriuose kitąmet neva tai turi gauti FSB.
„Rusijoje valdžia nori laisvai dirsčioti piliečiams per petį, kai jie sėdi priešais kompiuterį“, – rašo Kristofas von Maršalas (Christophas von Marschallas). Amerikiečiai žvalgai sekdami bent jau jautė gėdą, mano jis, ir todėl „internetines tarnybas, iš kurių ėmė duomenis, įpareigojo tylėti“. O Rusijos specialiosios tarnybos nieko neslepia: „piliečiai paprasčiausiai turi žinoti, kad valstybė juos kontroliuoja, – tai juos drausmina“.
Pagal reakciją į informaciją apie NSA organizuotą totalinį sekimą galima „sudaryti etnografinį požiūrio į „uostinėjimą“ žemėlapį“, tęsia autorius. Labiausiai piktinasi vokiečiai, o britai ir prancūzai į tokias naujienas žiūri „šalčiau“. Nepaisant skandalo su NSA, von Marschallas įsitikinęs, kad Vokietija ras sąjungininkų, užtikrinant tinklų saugumą „kitose Vakarų demokratijose, taip pat ir JAV. Bet tikrai ne Rusijoje (ir ne Kinijoje)“, baigia jis.
Šaltinis: Tagesspiegel
2013.11.03