Seimo Etikos ir procedūrų komisijos susirūpinimas dėl netvarkingos ir neestetiškos Seimo aplinkos persikėlė ir į Seimo plenarinių posėdžių salę.
Seimo Etikos ir procedūrų komisijos pirmininkui Antanui Matului ketvirtadienį pristačius etikos sargų poziciją dėl, jų nuomone, netinkamai tvarkomos Seimo rūmų ir bendrabučio aplinkos, Seime užvirė audringa diskusija šiuo klausimu.
Konservatorius Jurgis Razma netgi siūlė paskirti kitą Seimo vicepirmininką, atsakingą už Seimo kanceliariją, nes, jo nuomone, Seimo vicepirmininkas Arvydas Nekrošius nesusitvarko su ta atsakomybe. O parlamentaras Mantas Adomėnas pasiūlė Seime įsteigti Estetikos komisiją arba praplėsti Etikos ir procedūrų komisijos veiklos ribas, kad „tai būtų Procedūrų, etikos ir estetikos komisija“.
Seimo vicepirmininkas Arvydas Nekrošius pritarė, kad aikštė prie Seimo reikalauja sutvarkymo, tačiau pastebėjo, kad Seimui priklauso tik apie 3 metrus šios teritorijos, o visa kita teritorija priklauso Vilniaus miesto savivaldybei, su kurios meru apie teritorijos sutvarkymą, pasak jo, buvo keletą kartų kalbama.
Seimo vicepirmininkė konservatorė Irena Degutienė pažymėjo, kad sugedusio fontano prie Seimo istorija tęsiasi jau mažiausiai 15 metų.
„Visa tai Vilniaus savivaldybės dispozicijoje, o traukinys nejuda iš vietos. Gal visi kooperuokimės, priverskime savivaldybę sutvarkyti Seimo aplinką, dėl kurios baisi gėda“, – sakė I. Degutienė.
Seimo narys Viktoras Rinkevičius nemano, kad savivaldybė čia viską sutvarkys, jo nuomone, problema ta, kad nėra gaspadoriaus.
Trečiadienį susirinkę etikos sargai dėl Seimo bei Seimo bendrabučio nesutvarkytos aplinkos nutarė kreiptis į Seimo pirmininką Viktorą Pranckietį, Seimo valdybą, Vilniaus miesto merą Remigijų Šimašių, kreipimosi kopiją jie adresavo ir premjerui Sauliui Skverneliui. Etikos sargai prašo jų skubiai imtis priemonių Seimo rūmų ir Seimo bendrabučio aplinkai tinkamai sutvarkyti.
Komisijos narių nuomone, „Seimo rūmų ir Seimo bendrabučio aplinka yra apleista ir neprižiūrima, sukuria neigiamą nuomonę apie Lietuvos Respublikos Seimą bei pačią Lietuvos valstybę“.
Seimo Etikos ir procedūrų komisijos pirmininkas Antanas Matulas mano, kad tokia aplinka yra ir nesaugi žmonėms, ypač su negalia.
Etikos sargai iškėlė šią problemą ir dėl to, kad Seimo rūmuose lankosi daug užsienio ir Lietuvos aukštų pareigūnų, o prie Seimo esančioje Nepriklausomybės aikštėje vyksta oficialūs valstybiniai renginiai.
Prieš priimant sprendimą Seimo Etikos ir procedūrų komisijos nariai peržiūrėjo nuotraukas, liudijančias apie netvarkingus gėlynus, suvytusius augalus, duobėtą kelio dangą, surūdijusius vartus, išsitrynusias datas ant valstybės istoriją reprezentuojančio trikampio.
Informacijos šaltinis – ELTA
2019.09.27; 10:00