Po M. Ivaškevičiaus atleidimo iš LNDT žada susitikti su teatro bendruomene


Teatro skulptūros. Slaptai.lt nuotr.

Kultūros ministras Simonas Kairys teigia, kad Lietuvos nacionalinio dramos teatro (LNDT) vadovas Martynas Budraitis, pernai atleidęs iš pareigų režisierių Oskarą Koršunovą, o šiemet – dramaturgą Marių Ivaškevičių, prisiima didžiulę atsakomybę dėl tokių permainų. Ministras po šių pokyčių žada susitikti su LNDT bendruomene.
 
S. Kairys LRT televizijai antradienį sakė, kad į LNDT sprendimus dėl pokyčių darbuotojų gretose ministerija kištis nežada, tačiau ministras pažymėjo manantis, kad teatro vadovas, imdamasis pokyčių, prisiima didžiulę atsakomybę. Šiuo atveju, pasak S. Kairio, darbuotojų atleidimai sukėlė neramumus teatro bendruomenėje, tad, kaip pažymėjo ministras, tam tikro įsikišimo iš ministerijos pusės LNDT neišvengs.
 
„Čia matau paprastą situaciją, kai teatro vadovas prisiima didžiulę atsakomybę, darydamas gana kardinalius pokyčius, ar tai būtų O. Koršunovas, ar tai būtų M. Ivaškevičius. Tai iš esmės buvo jo komanda, su kuria jis atėjo vadovauti teatrui, ir ji keičiasi. Tai yra aplinkybė, dėl kurios direktoriui tenka tikrai didelė atsakomybė, bet ministerija ar politikai, manau, turėtų į tam tikrus reikalus kištis per atstumą. Vis dėlto mes kalbame apie didelę nacionalinę įstaigą. Yra tam tikrų indikacijų, ką mes ir anksčiau buvome girdėję, kad ir aktoriai norėjo didesnio, – pabrėšiu, daugiskaita, – vadovų dėmesio jų problemoms. Mūsų tokia misija, kad iš esmės turime santykį per vadovą, bet turime taip pat girdėti, kas vyksta“, – antradienį LRT televizijai sakė S. Kairys.
 
Jis teigė artimiausiu metu planuojantis susitikti su LNDT bendruomene ir įvertinti jų nuomonę apie pokyčius įstaigoje.
 
„Artimiausiu metu aš irgi norėsiu susitikti su teatro bendruomene, aktoriais, pabandyti įsiklausyti, kokios yra nuotaikos, lūkesčiai, kaip vertinami pokyčiai. Mano galva, tie pokyčiai gal ir nebuvo blogi, aš juos vertinu pozityviai, į procesą įtraukiami trys jauni režisieriai. Bet akivaizdu, kad čia yra tam tikras ginčas, persikėlęs į viešąją erdvę, į socialinius tinklus, iškart apaugantis įvairiais vertinimais ir kitais dalykais. Mano galva, šiuo neramiu metu bent jau Kultūros ministerija turi išlaikyti šaltą protą ir procesą vertinti, bet per giliai į jį nelįsti“, – komentavo ministras.
 
Antradienį LNDT vadovas Martynas Budraitis paskelbė, kad M. Ivaškevičius baigia darbą nacionaliniame dramos teatre kaip dramaturgas. Anot jo, tai yra natūralus pokytis, mat baigus darbą teatre O. Koršunovui, keičiasi teatro kūrybinė kryptis, į teatrą priimti trys nauji meno vadovai, kurie dramaturgo funkcijas pasidalina tarpusavyje.
 
M. Ivaškevičių papikto sprendimas jį atleisti, jis pareiškė, kad M. Budraitis pasinaudojo jo ir O. Koršunovo pavardėmis, jų darbais, siekdamas laimėti trečią konkursą iš eilės generalinio direktoriaus pareigoms užimti. M. Ivaškevičius pasiūlė iš pareigų trauktis pačiam M. Budraičiui, tačiau šis su tuo nesutiko.
 
ELTA primena, kad 2022-ųjų pabaigoje iš meno vadovo pareigų buvo atleistas režisierius O. Koršunovas. Praėjusią savaitę buvo paskelbta, kad jo pareigas užims trys režisieriai – Kamilė Gudmonaitė, Antanas Obcarskas ir Eglė Švedkauskaitė.
 
Po dvejų metų veiklos iš dramaturgo pozicijos atleistas ir M. Ivaškevičius. Jis teatre nebedirbs nuo 2023 m. kovo mėnesio. M. Ivaškevičius dirbti dramaturgu Lietuvos nacionaliniame dramos teatre pradėjo 2021 m. metų sausio mėnesį.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2023.02.08; 06:20
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *