Šiaurės Korėja šeštadienį perspėjo Japonijos premjerą Shinzo Abe, esą jis greitai pamatysiąs „tikrą balistinę raketą“, ir išvadino jį „pačiu kvailiausiu žmogumi istorijoje“.
Toks spalvingas apibūdinimas paskelbtas praėjus dviem dienoms po to, kai izoliuota valstybė išbandė vadinamąją „itin didelę salvinę raketų sistemą“, o Pietų Korėja pranešė, kad dvi raketos nukrito Japonijos jūroje, dar žinomoje kaip Rytų jūra.
Po raketų paleidimo, kurį prižiūrėjo Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Unas, Sh. Abe pareiškė, kad iš sistemų buvo paleistos „balistinės raketos“, o tai pažeidžia Jungtinių Tautų (JT) rezoliucijas.
„Galima pasakyti, kad Sh. Abe yra vienintelis idiotas pasaulyje ir pats kvailiausias žmogus istorijoje, nes jis net ir matydamas nuotraukas nesugeba atskirti raketos nuo salvinės raketų sistemos“, – valstybinė naujienų agentūra KCNA citavo Užsienio reikalų ministerijos (URM) pranešimą.
„Sh. Abe netolimoje ateityje savo panosėje galės pamatyti, kas yra tikra balistinė raketa… Sh. Abe yra ne kas kitas, kaip visiškas imbicilas“, – pridūriama pranešime.
Šiaurės Korėjos URM pareigūno teigimu, šaliai geriausia būtų vengti reikalų su Sh. Abe, nes derėjimasis su tokiu „politiniu nykštuku“ atneštų „gėdą“.
Šeštadienį išsakyti įžeidimai Japonijos premjero atžvilgiu yra jau antras kartas šį mėnesį, kai Pchenjanas taip užsipuola Sh. Abe.
Anksčiau, premjerui pasmerkus raketų bandymą, Šiaurės Korėja jį išvadino „idiotu ir niekšu“ ir perspėjo neleisią jam kelti kojos į sostinę Pchenjaną.
Šiaurės Korėjai taikoma daugybė tarptautinės bendruomenės sankcijų dėl branduolinių ginklų ir balistinių raketų programų. Pati šalis tvirtina, kad ginkluotė jai būtina apsiginti nuo galimos JAV invazijos.
Branduolinio nusiginklavimo derybos tarp JAV ir Šiaurės Korėjos įstrigo nuo vasarį žlugusio JAV prezidento Donaldo Trumpo ir Šiaurės Korėjos lyderio Kim Jong Uno susitikimo Hanojuje.
Nuo tada Pchenjanas reikalauja, kad JAV iki metų pabaigos pakeistų savo poziciją.
Pastarosiomis savaitėmis Šiaurės Korėja paskelbė vis agresyvesnių komentarų, vis artėjant metų pabaigos terminui.
D. Trumpas anksčiau šį mėnesį užsiminė apie galimą ketvirtą susitikimą su Kim Jong Unu, tačiau Šiaurės Korėjos atstovai tvirtino, kad šalis nesidomi viršūnių susitikimais, kurie „nieko mums neduoda“.
Informacijos šaltinis – ELTA
2019.12.01; 00:30