Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Unas stebėjo ketvirtadienį vykusį „itin didelės raketų salvinės ugnies sistemos“ bandymą, paskelbė Šiaurės Korėjos valstybinė žiniasklaida, užsimindama, kad tai gali būti paskutinis šios raketų sistemos bandymas.
Pchenjanas ketvirtadienį – per JAV Padėkos dienos šventę – paleido tai, ką Seulas pavadino „neidentifikuotais sviediniais“, teigė Pietų Korėjos pareigūnai, įstrigus JAV ir Šiaurės Korėjos deryboms dėl branduolinio nusiginklavimo.
Japonijos premjeras Shinzo Abe pareiškė, kad Šiaurės Korėja ketvirtadienį išbandė balistines raketas, o tai yra „rimtas pasipriešinimas“ tarptautinei bendruomenei. Pagal Jungtinių Tautų (JT) Saugumo Tarybos sankcijas dėl šalies branduolinės ir raketų programos, Pchenjanui draudžiama leisti tokias raketas.
Šiaurės Korėjos naujienų agentūra KCNA paskelbė besišypsančio Kim Jong Uno nuotrauką. Šalies lyderis raketos paleidimą stebėjo dėvėdamas juodą odinį paltą, jam plojo kailines kepures užsidėję kariai.
KCNA taip pat parodė vieną iš raketų, kylančią į dangų. Raketa buvo paleista iš ant sunkvežimio pastatytos sistemos.
Šiuo bandymu „siekta galiausiai ištirti“ sistemos kovinius pajėgumus. Bandymas esą „įrodė karinį ir techninį ginkluotės sistemos pajėgumą ir patikimumą“, tvirtino KCNA, pabrėždama, kad Kim Jong Unas išreiškė „didžiulį pasitenkinimą“.
Per rugsėjį vykusį tokios pat sistemos bandymą KCNA tikino, kad kai kurie raketų sistemos aspektai dar bus bandomi, šį kartą neužsiminta apie būsimus bandymus.
Pasak KCNA, Kim Jong Unas užtikrino, kad „šiemet kariuomenė sukūrė ir patobulino daug galingos ginkluotės ir įrangos“.
Portalo „NK News“ Šiaurės Korėjos analitikės Rachel Minyoung Lee teigimu, KCNA parinkti žodžiai rodo, kad šios raketų sistemos Šiaurės Korėja nebebandys.
Visgi, pridūrė ekspertė: „Šiaurės Korėjai netrūksta ginklų, kuriuos šalis gali išbandyti šiemet ar 2020 m.“
Nuo rugpjūčio tai buvo jau ketvirtas „itin didelės“ Pchenjano raketų sistemos bandymas. Pastaraisiais mėnesiais šalis išbandė ir kitų ginklų, taip siekdama didinti spaudimą Vašingtonui.
Branduolinio nusiginklavimo derybos tarp JAV ir Šiaurės Korėjos įstrigo nuo Hanojuje vykusio Donaldo Trumpo ir Kim Jong Uno susitikimo, kuris žlugo. Nuo tada Pchenjanas reikalauja, kad JAV keistų savo poziciją.
D. Trumpas anksčiau šį mėnesį užsiminė apie galimą ketvirtą susitikimą su Kim Jong Unu, tačiau Šiaurės Korėjos atstovai tvirtino, kad šalis nesidomi viršūnių susitikimais, kurie „nieko mums neduoda“.
Pastaraisiais metais Šiaurės Korėja nebandė raketų gruodžio mėnesį. Paskutinis paleidimas gruodį buvo atliktas 2015 metais.
Informacijos šaltinis – ELTA
2019.11.29; 00:30