Streiką stabdantys mokytojai laukia ministro verdikto


Prieš stabdydami streiką, trečiadienį mokytojai laukia laikinojo švietimo ir mokslo ministro Roko Masiulio pozicijos, ar jiems bus sumokėta už papildomą darbą su mokiniais streikui pasibaigus.

Rokas Masiulis. Susisiekimo ministerijos nuotr.

Kaip Eltai yra patvirtinusi Švietimo ir mokslo ministerija, už streiko metu nevestas pamokas mokytojams mokėti nenumatoma.

Streiką inicijavusios Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Andrius Navickas priminė, kad ir premjero pozicija dėl atlyginimų kompensavimo streikavusiems mokytojams – tokia pat.

„Susitikimuose su R. Masiuliu mes to klausimo nekeliam, bet mums neramu dėl mokymo proceso – šešias savaites kai kuriose mokyklose nevyko pamokos, tad mes norėsime sužinoti ministro poziciją, kokiu būdu bus atkurtas ugdymo procesas. Girdime, kad streikavusiems mokytojams už dienas, kai jie nevedė pamokų, nebus sumokėta, tad kyla klausimas, ar grįžus į mokyklas mokytojams tiesiog praleisti tą dalį programos? O gal jiems bus sumokėta už papildomą, intensyvesnį darbą arba aiškiai pasakyta, kad mokiniai turės savarankiškai pasivyti? Trečiadienio rytą norėtume išgirsti aiškią ministro poziciją šiuo klausimu“, – Eltai sakė A. Navickas.

Švietimo darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Andrius Navickas. Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.

Kaip pabrėžė profsąjungos lyderis, ministro pozicija lems, ar grįžus į mokyklas teks veltis į manipuliacijas ir skirtingas interpretacijas. 

„Kalbama, kad į ugdymo procesą grįžusiems mokytojams galima mokėti priemokas – ne už streiką, o už papildomą darbą su mokiniais jam pasibaigus. Taigi, mūsų noras, kad ministerija pasisakytų šiuo klausimu. Nereikėtų kiekvienam mokyklos vadovui interpretuoti savaip. Streikas, kaip ir švietimo reforma, kuri dabar taisoma tų pačių streikuojančių mokytojų iniciatyva, vyko nacionaliniu lygiu. Mokytojai streikavo ne todėl, kad nebenorėjo dirbti, o kad taisė ministerijos klaidas. Ar už tai mokytojai turėtų dar ir susimokėti?“ – retoriškai klausė A. Navickas.

Kaip pridūrė LŠDPS pirmininkas, jei reikės mokėti mokytojams, profsąjunga taip ir darys, tačiau klausimas, ar tai bus teisinga.

„Prieš stabdant streiką trečiadienį mes norėtume išgirsti švietimo ir mokslo ministro poziciją, kad ir kokia ji būtų – teigiama ar neigiama. Mums svarbus aiškumas“, – pakartojo A. Navickas.

ELTA primena, kad pagal Darbo kodeksą streikuojantiems asmenims darbo užmokestis už streiko laikotarpį nėra mokamas, nes tuo metu yra stabdomi darbo sutarties įsipareigojimai abiem šalims – darbuotojui nemokamas atlyginimas, bet darbuotojas taip pat neturi atlikti ir jokių sutartyje numatytų pareigų. 

Švietimo ir mokslo ministerijos duomenimis, antradienį streikavo 30 (apie 1,5 proc.) švietimo įstaigų. Streiką tęsė 30, prisijungė 2, nutraukė 4 ugdymo įstaigos. 16-oje mokyklų streikavo po 1-3 pedagogus, iš viso antradienį streikavo 260 (0,6 proc.) pedagogų.

Informacijos šaltinis – ELTA

2018.12.19; 03:00

print