Vilniaus regiono apylinkės teismo Vilniaus rajono rūmai pirmadienį skelbs sprendimą civilinėje byloje dėl asociacijos „Tarptautinis geros kaimynystės forumas“ likvidavimo.
Į teismą kreipusis Generalinė prokuratūra siekia, kad „Tarptautinis geros kaimynystės forumas“ būtų likviduotas kaip neteisėtai įsteigtas.
Prokuratūra įsitikinusi, kad asociacija savo veiksmais propaguoja karą ir smurtą, autoritarinį valdymą, veikia dėl kitų valstybių interesų, kurie yra priešingi Lietuvos valstybės interesams, neatitinka teisėtumo reikalavimų, asociacijos veikla priešinga Konstitucijai. Taip pat, anot prokuratūros, iš asociacijos vykdomos veiklos akivaizdu, kad tikrieji steigimo tikslai yra neteisėti, todėl asociacija negali veikti, tad turi būti pripažinta neteisėtai įsteigta.
Prokuratūra prašo likviduoti asociaciją ir atsižvelgiant į jos vadovės Erikos Švenčionienės viešus pasisakymus, kuriais ji, teisėsaugos vertinimu, menkino Lietuvą, kritikavo šalies narystę Europos Sąjungoje, tvirtino, kad rinkimai Lietuvoje negalioja, neigė okupaciją, pateisino trėmimus.
„Tarptautinio geros kaimynystės forumo“ atstovai tikina, kad jų veikla neprieštarauja asociacijos tikslams, jų veiksmai nesikerta su Lietuvos interesais.
Asociacijos atstovai tvirtina, kad byla yra politinė, „Tarptautinio geros kaimynystės forumo“ vadovė E. Švenčionienė minėjo, jog asociacijai padaryta reputacinė žala, kurią ji įvertino 150 tūkst. eurų. Moteris minėjo teismo prašanti priteisti šią sumą, taip pat atlyginti jai moralinę žalą, kurią įvertino 120 tūkst. eurų.
„Tarptautinio geros kaimynystės forumo“ vienu steigėju laikomas už šnipinėjimą Rusijos naudai laisvės atėmimo bausmę atliekantis Algirdas Paleckis. Asociacijos veikloje be E. Švenčionienės dalyvauja už korupciją teistas buvęs „Vilniaus vandenų“ vadovas Darius Norkus, Mindaugas Ramoška, vilnietis K. Juraitis, Vilniaus rajono gyventojas Dmitrijus Glazkovas. Šie byloje dalyvauja kaip tretieji asmenys.
Ši asociacija į teisėsaugos akiratį pateko po jos atstovų apsilankymo Rusijoje, kur jie dalyvavo susitikimuose su Kremliaus politikais, surengė spaudos konferenciją, joje reiškę abejones dėl Lietuvos valdžios išrinkimo teisėtumo.
Anksčiau „Tarptautinio geros kaimynystės forumo“ vadovė E. Švenčionienė su bendražygiais lankėsi Baltarusijose, ten susitiko šalies autoritarinių vadovu Aliaksandru Lukašenka.
Teisėsauga atlieka du su asociacijos veikla susijusius ikiteisminius tyrimus. Vienas jų vykdomas dėl galimo padėjimo kitai valstybei veikti prieš Lietuvą, kitas – dėl „Tarptautinio geros kaimynystės forumo“ steigimo dokumentų, ant kurių yra atsiradęs A. Paleckio parašas.
2023.02.20; 00:30
Teisti reikėtų ne „Geros kaimynystės” kuriamą partiją, bet tuos, kurie Lietuvoje propaguoja ir bando įteisinti narkotikus, įteisino ir palaiko medikamentinį negimusių kūdikių žudymą, skatina alkoholio pardavinėjimą 18 m. jaunimui, kai jų organizmas dar nepasiruošęs alkoholio pašalinimui iš organizmo. Ar tai nėra tikrieji žudikai ir karo propagandistai prieš Lietuvą? Tas partijas ir reikėtų griežtai teisti, kitaip neliks kam ginti Lietuvos. Beje šiuo klausimu statistika Lietuvos atžvilgiu yra žiauri, kai tokiu būdu ištrinama pareiga ginti Tėvynę. Pareiga ginti Tėvynę kyla iš meilės, ne iš neapykantos priešui. Visada verta semtis Dievo išminties, kuri sako mylėti visus, net savo priešus.