VVT vadovas: profsąjunga vietoj derybų keldavo įmonei ultimatyvius reikalavimus


Troleibusas. Slaptai.lt nuotr.

„Vilniaus viešojo transporto“ (VVT) vadovas Darius Aleknavičius tikina, kad įmonė, skirtingai negu teigia VVT darbuotojų profesinė sąjunga, ieško dialogo ir kompromisų su vairuotojais.
 
Pasak jo, šiais metais buvo suderintas protokolas ir susitarimo gairės, kurios būtų galėjusios išspręsti esamus teisminius klausimus bei konfliktinę situaciją ir leistų pasirašyti kolektyvinę sutartį iki birželio 1 d., tačiau profesinė sąjunga pasitraukė iš derybų ir nutraukė susitarimą.
 
„Ankstesniais metais buvo keletą kartų bandymai derėtis, tačiau pati profesinė sąjunga pasirinkdavo kelią pasitraukti iš derybų keldama įmonei ultimatyvius reikalavimus“, – Eltai po Trišalės tarybos posėdžio Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje teigė D. Aleknavičius.
 
VVT vadovas tvirtino, kad yra penkios profesinės sąjungos ir įmonė turi penkis socialinius partnerius, iš kurių su viena profesine sąjunga yra pasirašyta kolektyvinė sutartis praeitų metų gegužės mėnesį ir vyksta puikus socialinis dialogas. Anot jo, su visais socialiniais partneriais yra palaikomas dialogas ir atkreipiamas dėmesys, jeigu yra keliami klausimai iš jų pusės.
 
„Kitos profesinės sąjungos iš principo laukia, kol bus suderėta tam tikros sąlygos su didžiausia profesine sąjunga ir tada jos irgi bus pasiryžusios ateiti į derybas. Šiuo metu nei derybų inicijavimo, nei kažkokio turinio nėra“, – sakė D. Aleknavičius.
 
Jis teigė, kad praeitais metais rugsėjo mėnesį įmonė padidino atlyginimą mažiausiai uždirbantiems vairuotojams ir tam įmonė skyrė 800 tūkst. eurų.
 
„Šiais metais nuo balandžio 1 d. buvo padidintas atlyginimas visiems įmonės darbuotojams ir tam buvo papildomai skirta 2,4 mln. eurų, vidutiniškai atlyginimas kilo apie 10 proc. kartu su ankstesniu pakėlimu. Kai kuriems darbuotojams atlyginimas kilo ir iki 17-20 proc.“, – tikino VVT vadovas.
Autobusas Pilaitės rajone Vilniuje. Slaptai.lt nuotr.
 
„Turime labai aiškų planą, ką norime pasiekti. Norime ne tik gerinti darbuotojų sąlygas, bet ir įmonę pastatyti ant konkurencingo kelio, kad ji galėtų konkuruoti rinkoje ir teikti kokybiškas vilniečių keleivių vežimo paslaugas“, – pridūrė jis.
 
ELTA primena, kad Lietuvos profesinei sąjungai „Solidarumas“ priklausančios transporto darbuotojų profesinės sąjungos prieš prasidedant Trišalės tarybos posėdžiui surengė piketą prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM), reikalaudamos užtikrinti socialinį dialogą sostinės savivaldybei priklausančioje įmonėje UAB „Vilniaus viešasis transportas“ (VVT).
 
Vienas iš protesto organizatorių, Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas“ sekretorius Ričardas Garuolis teigė, kad tikisi, jog Socialinės apsaugos ir darbo ministerija imsis veiksmų skatinti socialinį dialogą bei kažkokį poveikį taip pat darys socialiniai partneriai – darbdaviai. Pasak jo, daugiau kitokių galimybių kalbėtis su VVT įmonės administracija profesinė sąjunga neturi.
 
VVT profesinė sąjunga protestuoja nuo rugsėjo mėnesio dėl jos reikalavimų nevykdymo.
 
Ignas Dobrovolskas (ELTA)
 
2022.05.25; 08:48
print