Koronavirusas pasiekė ir Antarktidą. EPA-ELTA nuotr.

Belgijos mokslinių tyrimų stotyje Antarktidoje kilo COVID-19 protrūkis nepaisant to, kad visi darbuotojai yra visiškai paskiepyti ir dirba vienoje atokiausių vietų pasaulyje, skelbia BBC.
 
Nuo gruodžio 14 d. mažiausiai 16 iš 25 „Princess Elisabeth“ poliarinės tyrimų stoties darbuotojų užsikrėtė koronavirusu.
 
Tiesa, kol kas visi atvejai yra lengvos formos.
 
„Situacija nėra dramatiška. Nors ir kilo nepatogumų, nes teko karantinuoti užsikrėtusius darbuotojus, tai neturėjo didelės įtakos mūsų darbui stotyje“, – BBC sakė Tarptautinio poliarinio fondo projektų vadovas Josephas Cheekas.
 
Pirmasis atvejis užfiksuotas gruodžio 14 d., kai susirgo vienas iš mokslininkų, atvykusių į stotį prieš septynias dienas. Nors visi infekuotieji laikėsi karantino, virusas ir toliau plito.
 
Šioje stotyje dirba du skubios pagalbos gydytojai. Naujų darbuotojų atvykimas bus sustabdytas tol, kol baigsis COVID-19 protrūkis.
 
Irma Jančiauskaitė (ELTA)
 
2022.01.03; 00:00

Koronavirusas pasiekė ir Antarktidą. EPA-ELTA nuotr.

Antarktida nebėra vienintelis planetos žemynas, kurio teritorijoje neaptikta koronaviruso.
 
Čilei priklausančioje Generolo Bernardo O’Higginso bazėje 36 žmonėms atliktų testų dėl Covid-19 rezultatai buvo teigiami.
 
Tai antradienį pranešė televizijos kanalas ABC. Testavimo rezultatai paaiškėjo pirmadienį. 
 
Ši mokslinė bazė, susijusi su Čilės ginkluotosiomis pajėgomis, yra žemyno vakaruose, netoli Pietų Amerikos. Čilė turi Antarktidoje iš viso 13 stočių.
 
Pasak laikraščio „The Guardian“, 26 infekuotieji yra kariškiai, dar 10 žmonių yra iš stotį aptarnaujančio personalo. Jie visi evakuoti į Čilę ir yra izoliacijoje. Pasak medikų, jų sveikatos būklė gera.
 
Dar trys žmonės, bazei transporto paslaugas teikusio laivo įgulos nariai, taip pat užsikrėtė koronavirusu, jų tyrimų rezultatai paaiškėjo jiems grįžus iš reiso į Antarktidą.
 
Stotis tęsia savo darbą, į ją nusiųsta naujų darbuotojų.
 
Ji pavadinta Čilės nacionalinio didvyrio Bernardo O’Higginso Riquelmės garbei.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.12.22; 15:38

Trumpalaikiai interesai žvejoti Maskvai pasirodė svarbesni už aplinkos apsaugą viename iš paskutinių planetos regionų, išsaugojusių pirmapradį pavidalą. Rusija suabejojo Antarkties jūrų gyvųjų resursų išsaugojimo komisijos (ANTKOM) įgaliojimais.

Visi planai įsteigti jūrų draustinį Antarktyje pasirodė esą beprasmiški. Vokietijoje Bremerhafero mieste vykusios Antarkties jūrų gyvųjų resursų išsaugojimo komisijos (ANTKOM) derybos žlugo, praneša Akselis Bojanovskis laikraštyje Der Spiegel išspausdintame straipsnyje „Rusija trukdo steigti jūrų draustinį Antarktyje“.

Continue reading „Planus įsteigti Antarktyje draustinį Rusija sužlugdė vienu mostu”