Migrantus Viduržemio jūroje gelbstintis laivas „Aquarius“ neteks Panamos registracijos. EPA-ELTA nuotr.

Prancūzijos vyriausybė pirmadienį pareiškė sieksianti „europinio sprendimo“ bręstančiai naujai krizei dėl migrantus gelbėjančio laivo „Aquarius“ ir pridūrė, kad, užuot plaukęs Prancūzijos link, laivas turėtų prisišvartuoti „artimiausiame saugiame uoste“.

Šalies vyriausybės poziciją šiuo klausimu agentūra AFP gavo netrukus po to, kai Prancūzijos nevyriausybinė organizacija „SOS Mediterranee“, kuriai priklauso „Aquarius“, pranešė, kad laivas su 58 migrantais iš Libijos teritorinių vandenų pasuko Pietų Prancūzijos link.

Anksčiau pirmadienį Italijos laikraštis „La Stampa“ pranešė, kad „Aquarius“ neteks registracijos Panamoje ir todėl bus prilygintas piratų laivui.

„SOS Mediterranee“ atstovų nuomone, Panamai galėjo daryti spaudimą Italija, kuri kaltina šią organizaciją prisidedant prie neteisėto migrantų gabenimo. Dėl šios priežasties anksčiau Italijos vidaus reikalų ministras Matteo Salvinis neleido laivui „Aquarius“ su šimtais išgelbėtų migrantų įplaukti į šalies uostus. Dėl to laivas turėjo plaukti į Ispaniją.

Informacijos šaltinis – ELTA

2018.09.25; 06:40

Ispanija šiuo metu į savo uostus neįsileis Vokietijos gelbėjimo laivo su 230 pabėgėlių. Nors šalis nori parodyti humanitarinį veidą, kaip tai padarė priimdama pabėgėlius iš gelbėjimo laivo „Aquarius“, tačiau visai kas kita yra „tapti jūrine pagalbos organizacija visai Europai“, pirmadienį interviu Ispanijos radijo stočiai „Cadena SER“ sakė viešųjų darbų ministras Josė Luisas Abalosas, kuris yra atsakingas ir už Ispanijos uostus.

Barselonos merė Ada Colau sekmadienį pasiūlė tapti „saugiu uostu“ pabėgėliams. „Taip, mes turime uostus, Barseloną, Valensiją, Palmą. Tačiau Ispanija negali viena prisiimti atsakomybės“, – interviu pabrėžė J. L. Abalosas.

Ispanijos premjeras Pedras Sanchezas tuo tarpu pareiškė esą už „Europos fronto“ sukūrimą. „Mes norime įkurti europiečių frontą, kuris kovotų su eurofobija“, – sakė socialdemokratas interviu Romos dienraščiui „La Repubblica“.

„Eurofobija yra didžiausia grėsmė ES. Yra vyriausybių, kaip Italijoje, kurios forsuoja antieuropietišką poziciją, kai pirmenybė teikiama nacionaliniam egoizmui. To priežastis yra ligšiolinė solidarumo iš ES pusės stoka šaliai, kuri priėmė pusę milijono žmonių“, – sakė P. Sanchezas.

Ispanija, anot jo, nereaguos nejautriai į „humanitarines tragedijas“ – kaip žmonių „Lifeline“ ir “ Alexander Maersk“ laivuose. „Tačiau akivaizdu, kad Ispanija viena negali duoti atsako į pabėgėlių krizę“, – pridūrė premjeras.

Informacijos šaltinis ELTA

2018-06-26