Pamuštas rusų okupantų tankas. EPA – ELTA foto

Berlynas, spalio 11 d. (dpa-ELTA). Vokietijos sostinės administracinis teismas antradienį nusprendė, kad prie Rusijos ambasados Berlyne galima laikinai eksponuoti pamuštą rusišką  tanką.
 
Šis sprendimas reiškia, kad Berlyno Mitės rajonas privalo leisti grupei asmenų įrengti ekspoziciją, kuri primena neseniai Kyjive surengtą Rusijos ginkluotės, sunaikintos nuo karo pradžios vasario mėnesį, ekspoziciją.
 
Atsižvelgiant į saugos rekomendacijas, susijusias su svorio apribojimais Unter den Linden bulvare, kuris eina priešais Rusijos ambasadą, tankas tikriausiai nebus eksponuojamas tiesiai priešais pastatą. Tačiau teismas pasiūlė tai daryti netoliese esančios gatvės priešais ambasadą atkarpoje.
 
Mitės rajono vadovai teigė, kad tanko eksponuoti nederėtų, nes jo viduje greičiausiai žuvo žmonės. Taip pat jie teigė, kad tanko eksponavimas gali paveikti Vokietijos užsienio santykius ir kad tai nėra menas.
 
Dar vienas jų argumentas – eksponatas gali sutrikdyti eismą ir sugadinti nuotaiką praeiviams.
 
Tačiau teismas nusprendė, kad klausimas, ar tankas yra ar nėra menas, – nesvarbus. Jo teigimu, tikroji problema yra nuomonės laisvė.
 
Teismas taip pat nusprendė, kad eksponatas nedarys įtakos eismui ir kad tokie argumentai, kaip užsienio politika, nėra svarbūs. Be to, pasak jo, tankas bus eksponuojamas tik dvi savaites.
 
Ukrainos ambasadorius Vokietijoje Andrijus Melnykas pritarė šiai idėjai, sakydamas, kad ji privers vokiečius susidurti su „žiauriu viską griaunančiu karu“, kurį išgyvena Ukraina.
 
Živilė Aleškaitienė (DPA)
 
2022.10.12; 10:45

Gerhardas Šrioderis. EPA – ELTA nuotr.

Berlynas, rugpjūčio 17 d. (dpa-ELTA). Vokietijos federalinė kanceliarija neprivalo atskleisti žurnalistams, kokius susitikimus buvęs kancleris Gerhardas Schroederis, kuris yra tarptautiniu mastu stebimas dėl savo ryšių su Rusija, surengė nuo 2019 metų, trečiadienį nusprendė Berlyno teismas.
 
Kanceliarija neprivalo pateikti informacijos, nes G. Schroederio biuras, įsikūręs kanceliarijoje, yra nepriklausoma institucija spaudos įstatymo požiūriu, nusprendė teismas.
 
Buvęs Vokietijos kancleris, valdęs 1998-2005 metais, plačiai kritikuojamas dėl savo ryšių su Rusijos energetikos bendrovėmis ir artumo Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui invazijos į Ukrainą fone.
 
Gegužės mėnesį Bundestagas atėmė iš G. Schroederio kai kurias specialias privilegijas, suteiktas jam kaip buvusiam vadovui. Vokietijos parlamento biudžeto komitetas, be kita ko, nusprendė uždaryti jo biurą.
 
Dėl to G. Schroederis padavė Bundestagą į teismą, reikalaudamas, kad jam vėl būtų suteiktas biuras su darbuotojais, kaip įprasta buvusiems kancleriams.
 
Živilė Aleškaitienė (DPA)
 
2022.08.18; 03:00