Panevėžyje šeštadienį Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis pasveikino 2019 m. Gabrielės Petkevičaitės-Bitės atminimo medalio „Tarnaukite Lietuvai“ laureatus.

Jau aštuntą kartą organizuojamame tradiciniame renginyje įteikta 16 Seimo valdybos sprendimu įsteigtų apdovanojimų, skiriamų už darbą valstybės labui ir jos gerovei, pozityvių idėjų, brandinančių visuomenės pilietiškumą, tautinę savimonę ir kultūrinį sąmoningumą, sklaidą ir įgyvendinimą.

Seimo pirmininkas V. Pranckietis šventiniame renginyje pažymėjo, kad šiandien iš viso apdovanotas jau 154-asis šviesuolis. Pasak jo, tai tik nedidelė dalis aktyvių ir pilietiškų Lietuvos žmonių, gerus darbus darančių tyliai, savo veikla įkvepiančių kitus. Parlamento vadovo tvirtinimu, būtent jie skatina bendruomenių kūrimąsi ir jų iniciatyvumą, dažnai atiduodami viską, ko reikia savo kraštui. „Už tokią ryžto ir drąsos dovaną Lietuvai, jie tapo lyderiais, į kuriuos lygiuotis ir kuriuos apdovanoti yra garbė“, – Seimo spaudos biuro pranešime cituojamas V. Pranckietis.

Šiemet už filantropinę veiklą, ypač jaunų žmonių saviraiškos skatinimą ir rėmimą, medaliai įteikti rašytojai Gintarei Adomaitytei, visuomenininkui Algirdui Gluodui, mokytojai Jovitai Mišeikienei, asociacijai „Visuomeninė Rasų kapinių draugija“.

Už parlamentarizmo tradicijų puoselėjimą, pilietiškumo ir demokratijos skatinimą medaliu apdovanoti Nepriklausomybės Akto signatarė filologė Irena Andrukaitienė, girininkas Jonas Mačiulis, redaktorė Nomeda Simėnienė, istorikas Vykintas Vaitkevičius.

Už savanorystės kultūros sklaidą Lietuvoje – kultūrologas Dominikas Petras Akstinas, visuomenininkės Emilija Brajinskienė ir Irena Rudzinskienė, rašytojas Juozas Šikšnelis.

Už visuomeniškai aktualią publicistiką, ugdančią tautiškumą ir dvasines vertybes, – rašytojas Stanislovas Abromavičius, redaktorė Silvija Peleckienė, muziejininkas Vytas Rutkauskas, visuomenininkė Klementina Birutė Vosylytė.

2019 m. Gabrielės Petkevičaitės-Bitės atminimo medaliui „Tarnaukite Lietuvai“ iš viso buvo pateikta 40 kandidatų. Medalis už visuomeninę veiklą skiriamas fiziniams ir juridiniams asmenims – Lietuvos Respublikos ir užsienio valstybių piliečiams, piliečių bendruomenėms, asociacijoms ir kitiems asmenims, atitinkantiems medalio skyrimo kriterijus. Kandidatūras medaliui teikia valstybės ir savivaldybių institucijos, įstaigos, asociacijos, mokslo, mokymo, kultūros įstaigos, piliečių bendruomenės, labdaros organizacijos ir kiti juridiniai asmenys.

Seimo apdovanojimą Gabrielės Petkevičaitės-Bitės atminimo medaliu „Tarnaukite Lietuvai“ Seimo valdyba įsteigė 2011-aisiais minėdama rašytojos, Steigiamojo Seimo narės, Lietuvos visuomenės ir politikos veikėjos Gabrielės Petkevičaitės-Bitės 150-ąsias gimimo metines.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.03.31; 09:19

Artėjant dienai, kai mobiliojo ryšio operatoriai šalyje blokuos neaiškiu būdu įgytos mobiliojo ryšio įrangos (telefonų ir planšetinių kompiuterių) IMEI kodus, pastebima, kad gyventojai aktyviau domisi, koks yra jų turimos įrangos statusas.

Anot mano IMEI sprendimą sukūrusios duomenų analizės ir dirbtinio intelekto kūrėjos „Scorify“ atstovės Astos Grabliauskienės, blokuojamų įrenginių bendras skaičius neturėtų viršyti 10 tūkst., nors tikslesni duomenys bus aiškūs tik liepos 25 dieną, kai vogtų ar pamestų IMEI kodai bus užblokuoti. Vis dėlto, jos teigimu, pastarosiomis dienomis pastebimas aktyvumas tikrinimosi sistemoje.

Pasak jos, pastaruosius du mėnesius telekomunikacijų bendrovės tiesiogiai informavo savo klientus apie galimus užblokuoti įrenginius.

„Operatoriai pataria, kaip toliau tęsti naudojimąsi ryšio paslaugomis, ir padeda užblokuoti įrenginius. Užblokuotus įrenginius rekomenduoja perduoti į artimiausią policijos komisariatą, kad būtų galima fiksuoti įvykį ir vykdyti tyrimą dėl žalos atlyginimo“, – atsakyme Eltai sako A. Grabliauskienė.

Tuo metu mobiliojo ryšio operatorė „Tele2“ sako, kad kol kas vos vienas kitas savo IMEI kodą sistemoje aptikęs vartotojas kreipiasi į operatorių, tačiau besikreipiančiųjų gali padaugėti užblokavus visų vogtų telefonų IMEI.

Pasak „Tele2“ korporatyvinės komunikacijos direktoriaus Andriaus Baranausko, suprantama, kad ne visi žmonės, pirkdami vogtą telefoną, galėjo iki galo suvokti situaciją.

„Pirkdami įrenginį ne iš oficialių pardavėjų ir už gerokai mažesnę nei rinkos kaina, žmonės tikriausiai supranta, kad patys prisiima tam tikrą riziką. Nepaisant to, suprasdami, kad vartotojas, pirkdamas vogtą telefoną, galbūt galėjo nevisiškai suprasti situaciją, siūlysime išskirtines sąlygas naujam telefonui įsigyti“, – komentare Eltai teigia A. Baranauskas.

Pasidomėjus Lietuvos policijos, kiek žmonių kreipėsi po to, kai pasitikrinę sistemoje pamatė, kad jų telefonai galėtų būti vogti, atsakyta, kad kol kas policija tokių duomenų neturi.

Lietuvos policijos atstovės spaudai Simonos Ludavičiūtės atsakyme Eltai nurodoma, kad tuo atveju, jeigu bus nustatyta, kad telefonas ieškomas kaip pagrobtas ir tai atsispindės Lietuvos policijos ar Interpolo duomenų bazėse, tuomet bus pradedamas informacijos patikslinimas ir telefonas paimamas.

„Jeigu buvo padaryta nusikalstama veika, padarytą žalą turi atlyginti nusikalstamos veikos kaltininkas. Kokia ir kam padaryta žala, bus sprendžiama tyrimo metu. Nukentėję asmenys ar kiti asmenys, kuriems padaryta žala, greičiausiai bus pripažįstami civiliniais ieškovais“, – atsakyme Eltai sako S. Ludavičiūtė.

ELTA primena, kad balandžio pabaigoje mobiliojo ryšio operatoriai „Tele2“, „Telia“ ir „Bitė“ pasirašė susitarimą blokuoti neteisėtai įgytos mobiliosios įrangos IMEI kodus.

Įranga gali blokuojama trimis atvejais: kai prieš tai buvo pavogta, pamesta arba jei naudojantis šiuo įrenginiu kitoje šalyje buvo įsiskolinta už mobiliojo ryšio paslaugas.

Savo įrenginio IMEI kodą galima sužinoti šiais būdais: įrenginyje surinkus kombinaciją *#06# arba pasižiūrėjus į prietaiso pakuotę ar lipduką, esantį po telefono baterija. Taip pat jis randamas ant kameros ar maršrutizatoriaus korpuso.

Įvedus kodą savitarnos portale www.manoimei.lt galima sužinoti, ar įrenginys nėra įtrauktas į juodąjį sąrašą.

Anot šioje svetainėje pateikiamų duomenų, iš viso jau yra patikrinta 82 tūkst. 154 IMEI. Vien liepą patikrinta daugiau nei pusė – 55 tūkst. 379 IMEI.

„Scorify“ Eltai perduotais duomenimis, liepą aktyviausiai buvo tikrinamasi šio mėnesio 19 ir 20 dienomis – atitinkamai buvo patikrinta 11823 ir 12877 IMEI.

Informacijos šaltinis – ELTA

2018.07.25; 06:28