Medicinos ir psichologijos ekspertai reikalauja nutraukti „WikiLeaks“ įkūrėjo Juliano Assange‘o „psichologinį kankinimą ir medicininę nepriežiūrą“. Jis kenčia nuo savo buvimo Ekvadoro ambasadoje ir Londono Belmaršo griežtojo režimo kalėjime padarinių, rašo 120 specialistų laiške, kuris paskelbtas medicinos žurnale „The Lancet“.
Jei 48-erių J. Assange‘as kameroje mirs, tai jis bus „efektyviai mirtinai nukankintas“, – sakoma toliau laiške. M. Assange‘o kankinimas esą turi liautis, jam taip pats turi būti suteikta „kiek įmanoma gera medicininė priežiūra, kol nėra vėlu“. Jis kalėjime Londono rytuose sėdi nuo 2019 metų balandžio. J. Assange‘o sveikatos būklė, jo advokatų duomenimis, yra bloga.
JAV prašo išduoti J. Assange‘ą. Klausymai dėl to turi prasidėti vasario 24-ąją. Vašingtonas kaltina J. Assange‘ą padėjus amerikiečių informatorei Chelsea‘i Manning, kuri tada dar buvo Bradley‘is Manningas, paskelbti slaptą medžiagą apie JAV karines misijas Irake ir Afganistane. Taip išaiškėjo ir JAV kareivių padaryti karo nusikaltimai.
J. Assange‘as kaltinamas pagal Iš viso 18 kaltinamųjų punktų. Jei būtų pripažintas kaltu pagal visus punktus, jam grėstų 175 metai kalėjimo.
„WikiLeaks“ įkūrėjas, baimindamasis išdavimo JAV, 2012 metais pabėgo į Ekvadoro ambasadą Londone. Tuo metu buvo išduotas jo Europos arešto orderis dėl kaltinimų išprievartavimu Švedijoje.
Dabar šis tyrimas jau nutrauktas. 2019 metų balandį J. Assange‘as buvo suimtas britų policijos, nes pabėgdamas į ambasadą pažeidė paleidimo už užstatą nuostatas. Už tai jis netrukus po to buvo nuteistas beveik metus kalėti.
Londone šeštadienį planuojama demonstracija už J. Assange‘ą, kurioje ketina dalyvauti ir tokie žinomi žmonės, kaip mados dizainerė Vivienne Westwood, vienas „Pink Floyd“ įkūrėjų Rogeris Watersas ir buvęs Graikijos finansų ministras Gianis Varoufakis.
Eidamas 38-uosius metus, penktadienį mirė programišius Adrianas Lamo, išgarsėjęs suėmus su tinklalapiu „Wikileaks“ bendradarbiavusį JAV armijos kariškį Bradley`į Manningą.
Kaip pažymi BBC, susisiekęs su teismo medicinos ekspertais Kanzaso valstijoje, mirties priežastys kol kas neskelbiamos.
A.Lamo yra įsilaužęs į tokių korporacijų kaip „Yahoo“ ir „Microsoft“ tinklus, be to, jam pavyko įsigauti į laikraščio „The New York Times“ kompiuterių sistemą.
Bet pasaulis apie jį sužinojo dėl B. Manningo, su kuriuo jis susirašinėjo, bylos. B. Manningas pranešė A. Lamo, jog tai jis perdavė „Wikileaks“ slaptą medžiagą, taip pat ir žmonių sušaudymo iš JAV kariuomenės sraigtasparnio Irake 2007 metais vaizdo įrašą.
A.Lamo pranešė JAV pareigūnams, iš kur tinklalapis gavo slaptą informaciją, ir B. Manningas buvo suimtas. Jis buvo nuteistas 35 metus kalėti. Jau kalėjime kariškis nusprendė pasikeisti lytį ir tapo Chelsea Manning. 2017 metais JAV prezidentas Barackas Obama suteikė jai malonę. Dabar Ch. Manning ketina kovoti dėl Merilando valstijai atstovaujančio senatoriaus posto.
Pats A. Lamo 2011 metais pareiškė, jog jis ne savo noru priėmė sprendimą išduoti B. Manningą, bet buvo priverstas.
Globalinio totalinio slapto pasiklausymo eroje siūlau susipažinti su Rusijos internetinio TV „Dožd‘ (Lietus) (www.tvrain.ru) 2013-05-31 laidos vedėjo Michailo Kozyrevo pateiktais jūsų telefono ypatumais, kurie turėtų jus priversti susimąstyti, ar jūsų telefono nėra pasiklausoma.
Jeigu išjungiant telefoną tai padaryti pavyksta ne iš karto, tarkim, dar ilgą laiką šviečia ekranas, ar tiesiog telefonas išsijungia pavėluotai, tai jau turėtų tapti nerimo priežastimi.
Jeigu jūs pastebėjote, kad akumuliatorius, ypač naujas, žymiai greičiau, nei paprastai, išsikrauna, tai taip pat požymis, kad jis gali būti panaudojamas su pasiklausymo programa.