Brentonas Tarrantas. EPA – ELTA nuotr.

Vyras, kuris 2019 metais surengė kruvinas šaudynes dviejose Naujosios Zelandijos mečetėse, visą likusį savo gyvenimą praleis už grotų be jokios galimybės išeiti į laisvę, ketvirtadienį nusprendė Kraistčerčo aukščiausiasis teismas.
 
Australas Brentonas Tarrantas kovo mėnesį prisipažino kaltu dėl 51 žmogaus nužudymo, pasikėsinimo nužudyti 40 žmonių ir terorizmo.
 
B. Tarrantas praėjusių metų kovo 15 d. surengė kruvinas šaudynes dviejose Kraistčerčo miesto mečetėse. Jis pražudė 51 žmogų, dar 40 žmonių sužalojo, o šaudynes transliavo tiesiogiai per socialinį tinklą feisbuką.
 
Verdiktą skelbdamas teisėjas Cameronas Manderis teigė, kad tai pirmas kartas, kai Naujojoje Zelandijoje paskirta tokia griežta bausmė.
 
Pasak teisėjo, B. Tarrantą motyvavo neapykanta kitokiems žmonėms, ir jis atrodo neturintis jokio empatijos jausmo. C. Manderis pridūrė, kad išpuolio metu B. Tarrantas neparodė jokio pasigailėjimo.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.08.27; 09:33

Naujoji Zelandija: identifikuotos visos 50 teroro akto Kraistčerče aukų. EPA-ELTA nuotr.

Šaudynes dviejose Naujosios Zelandijos mečetėse surengęs australas Brentonas Tarrantas netikėtai prisipažino kaltu dėl 51 žmogaus nužudymo, pasikėsinimo nužudyti 40 žmonių ir terorizmo, praneša „Deutsche Welle“.
 
29 metų amžiaus B. Tarrantas praėjusių metų kovo 15 d. surengė kruvinas šaudynes dviejose Kraistčerčo miesto mečetėse. Jis pražudė 51 žmogų, dar 40 žmonių sužalojo, o šaudynes transliavo tiesiogiai per socialinį tinklą feisbuką.
 
Naujojoje Zelandijoje dėl koronaviruso pandemijos galioja karantinas, todėl skubiai suorganizuotas teismo posėdis vyko nuotoliniu būdu, ir B. Tarrantas prisipažino garso ir vaizdo ryšiu iš Oklando kalėjimo.
 
„Taip, kaltas“, – Kraistčerčo aukštajam teismui prisipažino B. Tarrantas.
 
Iki šiol kaltinamasis neigė visus jam reiškiamus kaltinimus ir birželio 2 d. turėjo stoti prieš teismą.
 
Išpuolis dviejose Kraistčerčo mečetėse buvo pražūtingiausios šaudynės Naujosios Zelandijos šiuolaikinėje istorijoje ir paskatino šalies vyriausybę priimti naujus įstatymus, uždraudžiančius didžiąją dalį pusiau automatinių ginklų.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.03.26; 09:30