NELSKAMP čerpės Nibra – bene kokybiškiausios pasaulyje. Jos bene vienintelės tinkančios Lietuvos klimatui – aukščiausia kokybė iš moderniausios gamyklos Vokietijoje.

Pastebėta, kad Lietuvoje skylinėja ir byra keraminės stogų čerpes. Ar taip yra tik Lietuvoje? Ar kitose Europos šalyse čerpės neskylinėja? Kaip teisingai pasirinkti stogo čerpes, kad jos labiausiai tiktų lietuviškiems orams?

Komisijos deleguotasis reglamentas (ES) 2017/1475 dėl keraminių čerpių 2017 m. sausio 26 d, kurioms taikomas standartas EN 1304, su atsparumu šalčiui susijusių eksploatacinių savybių reikalauja, kad čerpės atlaikytų ne mažiau, kaip 150 šilumos/šalčio ciklų. Nors keraminės čerpės lėtai reaguoja į temperatūros svyravimą (įkaista dieną ir atvėsta naktį per kelias valandas), didžiausia problema Lietuvoje yra dažna temperatūrų kaita: būna sezonų, kai oro temperatūra svyruoja nuo – 5 °C iki + 5 °C ne kartą per žiemos sezoną.

Kaip tik tie šalčio ciklai ir yra pagrindinė statybinių medžiagų įrimo priežastis. Čerpių stogui tai ypač aktualu žiemą, kai dalis stogo apsnigta, o dalį šildo saulė, tai sukelia didelį vidinį įtempimą čerpėse. Ilgainiui tokie procesai tiesiog ardo čerpes, atsiranda paviršiaus įtrūkimai, čerpė daugiau įgeria vandens, tuo didesnė įrimo rizika. Apie tai čerpių pardavėjai nutyli, dažniausiai sako, kad tai nereikšmingas rodiklis.

Svarbu žinoti, kad čerpės, kurios įgeria daugiau kaip 8% vandens, yra laidžios vandeniui. Tokių čerpių glazūra trūkinėja prarasdama savo estetiką ir funkciją.

Keraminių čerpių stogo danga – tai visiškai natūralus, ekologiškai švarus produktas. Keraminių čerpių gamyba paprasta ir žinoma seniai: čerpės gaminamos iš molio ir smėlio mišinio, vandens, po to degamos krosnyje aukštoje temperatūroje, kur įgyja svarbiausias vertingąsias savo
savybes. Kodėl vienų gamintojų čerpes suskilinėja po 5–15 metų, kitų – laikosi nepakitę 50 ir daugiau metų? Daugumos Europos čerpių gamintojų gaminiai atitinka reikalavimą atlaikyti 150 šilumos/šalčio ciklų. O kas toliau? Ką daryti, kai čerpės pradeda skylinėti po 10 metų?

Todėl labai svarbu pasirinkti aukščiausios kokybės molines čerpes, kurios pasižymi patvarumu, ilgaamžiškumu, kurių paslaptis glūdi molyje, iš kurio čerpės pagamintos, ir modernioje gamybos technologijoje.

Vienas svarbiausių čerpių ilgaamžiškumo kriterijų – molinių čerpių
vandens sugėrimo rodiklis. Vokiečių gamintojo NELSKAMP stogo čerpių danga Nibra turi mažiausią čerpių vandens įgeriamumo rodiklį 1,83% pagal standartą EN 1304. Jeigu čerpių vandens įgeriamumas iki 3%, tai glazūra, bei engoba ant jų laikysis mažiausiai 30 metų. Viso čerpių stogo
sąmatos (kainos) skirtumas tarp iki 3% ir 5% ar 8% vandens įgeriamumo čerpių sudaro apie 800 – 1,500€ / 250m2 stogui. Taigi už tinkamiausią Lietuvos klimatui stogą tereikia primokėti iki 5 – 10€ per mėnesį.

“Moderniausios gamybos, kokybiškos ir tinkančios lietuviškam klimatui vokiškos NELSKAMP čerpės NIBRA turi gamintojo sertifikatą, kuris visiškai atitinka Europos (ES) statybos reglamentų reikalavimus. Sumontuotam čerpių stogui teikiama garantija, gamintojas išrašo techninį pasą, kuriame nurodoma, kokios, kur ir kada NELSKAMP NIBRA čerpės sumontuotos, kas jas montavo. Ši garantija pravers, kai pirkėjas sumanys pakeisti ar įsigyti būstą. Garantija – tai pastato stogo ilgalaikės vertės patvirtinimas.

„Dabar, kai didelę dalį stogo kainos sudaro montavimo darbų kaina, kai įvairių gamintojų čerpinių stogų dangų kaina svyruoja apie 15–20 eurų už kvadratinį metrą, apsimoka rinktis ilgaamžiškesnes čerpes“, – teigė UAB „Progressus Group&quot” konsultantas Nerijus Baltrukonis.

„Kokios čerpės geriausios? Daug metų parduodu čerpes. Populiariausi tarp pirkėjų yra vokiški NELSKAMP NIBRA čerpių stogai. Jie tampa dar populiaresni, kai žmonės atkreipia dėmesį į funkcines savybes, o ne tik spalvą, vaizdą ar kitus, dažnai mažiau vertingus, dalykus. Statydamiesi
namus ir imdami paskolas 30-iai metų žmonės nori, kad ir jų namų stogai būtų ilgaamžiai. Stogas – vienas iš dviejų svarbiausių bet kurio namo konstrukcinių elementų, tai namo apsauga nuo šalčio, triukšmo, šėlstančių stichijų, o kartu tai pastato dalis, kuri suteikia namo išvaizdai jaukios šilumos ir natūralumo.

Jei gali rinktis – rinkis geriausius! UAB „Progressus Group&quot”!

Parengė Nerijus Bakasėnas

2019.08.10; 09:00