Virtualioje ceremonijoje 78-ąjį kartą įteikti „Auksiniai gaubliai“. EPA-ELTA nuotr.

Virtualioje ceremonijoje jau 78-ąjį kartą įteikti „Auksiniai gaubliai“, kuriuose kasmet įvertinami geriausi metų filmai, TV laidos ir serialai.
 
Geriausiu draminiu filmu pripažintas „Nomadland“ (liet. „Klajoklių žemė“) – juosta apie marginalizuotus senosios kartos amerikiečius, klajojančius JAV vakaruose. Manoma, kad ši drama gali sulaukti pripažinimo ir „Oskarų“ ceremonijoje.
 
„Nomadland“ režisierė Chloe Zhao taip pat pelnė statulėlę už geriausią filmo režisūrą šiemet.
 
Tuo tarpu geriausio draminio serialo apdovanojimą susižėrė serialas apie britų karališkosios šeimos istoriją „The Crown“ („Karūna“).
 
Seriale princą Charlesą įkūnijęs Joshas O’Connoras buvo pripažintas geriausiu draminio serialo aktoriumi, o princesę Dianą vaidinusi Emma Corrin – geriausia draminio serialo aktore.
 
Apdovanojimo geriausio miniserialo ar televizijos filmo kategorijoje sulaukė ir Lietuvoje pamėgtas „The Queen’s Gambit“ (liet. „Valdovės gambitas“), o pagrindinę serialo veikėją įkūnijusi Anya Taylor–Joy buvo pripažinta geriausia miniserialo ar televizijos filmo aktore.
 
Geriausiu draminio filmo aktoriumi pripažintas velionis Chadwickas Bosemanas už vaidmenį juostoje „Ma Rainey’s Black Bottom“ (liet. „Ma Reinės „Black Bottom“ grupė“), o geriausia šios kategorijos aktore tapo Andra Day už pagrindinį vaidmenį filme „The United States vs Billie Holiday“.
 
Apdovanojimo geriausio komedijos ar miuziklo kategorijoje sulaukė „Borat Subsequent Moviefilm“ (liet. „Boratas. Vėlesnis kino filmas“), o filmo pagrindinį herojų Boratą įkūnijęs Sacha Baronas Cohenas pripažintas geriausiu komedijos aktoriumi.
 
Geriausia komedijos ar miuziklo aktore tapo Rosamund Pike už vaidmenį filme „I Care A Lot“.
 
Geriausiu antrojo plano aktoriumi buvo pripažintas Danielis Kalluya už judėjimo „Black Panther“ lyderio Fredo Hamptono įkūnijimą juostoje „Judas and the Black Messiah“.
 
Geriausio filmo užsienio kalba apdovanojimą pelnė filmas „Minari“ apie korėjiečių kilmės amerikiečių šeimą, kuri persikelia gyventi į Arkanzaso valstijos kaimišką regioną.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.03.01; 09:00

Nikolas Fandos, Džulijan Barns / „The New York Times“

Trejetą metų trukęs Respublikonų partijos vadovaujamo Senato Žvalgybos komiteto tikrinimas patvirtino JAV žvalgybų vertinimus, jog Rusija aktyviai kišosi į Amerikos prezidento rinkimus 2016-aisiais metais. Ši Senato komisija taip pat nustatė, kad JAV žvalgybos, brėždamos tokias išvadas, elgėsi objektyviai, sąžiningai, nesivadovaudamos politinėmis simpatijomis ir antipatijomis. Taip skelbia leidinys „The New York Times“.

Senato komiteto pirmininkas senatorius Ričardas M.Baras (respublikonas, išrinktas Šiaurės Karolinoje) pareiškė nematantis jokių priežasčių, kodėl reikėtų neigti tokią Amerikos žvalgybų analizę.

Ši Senato Žvalgybos komiteto išvada paskelbta būtent tuo metu, kada JAV žvalgybų veikla priekabiai tikrinta, ar nepiktnaudžiavo savo įgaliojimais, nebuvo tendencinga. Tai reiškia, kad JAV politikai labai priekabiai tikrino savo šalies slaptąsias tarnybas, ar jos nesutirštino spalvų, teigdamos, jog Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas akivaizdžiai rėmė Donaldo Trampo kandidatūrą. Tiksliau tariant, peržiūrėtos visos 2017-aisiais surašytos JAV žvalgybų išvados.

Kai kurie D.Trampo sąjungininkai suskubo kritikuoti žvalgyboms palankią Senato ataskaitą. Artimiausi, ištikimiausi D.Trampo bičiuliai mano, kad JAV žvalgyba vis tik elgėsi tendencingai, teigdama, esą Kremlius tų rinkimų metu palaikė D.Trampą. D.Trampo ištikimiausi bendražygiai mano, jog Kremliui tiesiog rūpėjo sukelti kuo didesnį chaosą. D.Trampas nebuvo Kremliaus taikinys.

„The New York Times“ taip pat rašo, kad senatoriai netrukus skelbs dar vieną oficialią išvadą, kuri vertins D.Trampo rinkimų štabo ir Rusijos atstovų kontaktus. Ir vis tik konstatuojama, jog po specialiojo prokuroro Roberto Miulerio tyrimo, D.Trampui iškeltos apkaltos ir kilusios kronaviruso pandemijos, ši tema – ar Rusija išties rėmė konkretų kandidatą – amerikiečiams jau nebeįdomi.

Taigi tris metus trukęs tyrimas – užbaigtas. Tiek demokratai, tiek respublikonai priėmė bendrą sutarimą, jog JAV žvalgybininkai buvo objektyvūs ir sąžiningi. Tuo pačiu – jie teisėtai tyrė ir sąžiningai vertino buvusio britų žvalgybininko Kristoferio Stilo, ataskaitose įvardinto informacijos šaltiniu „Crown“, parodymus, jog tikrai būta ryšių tarp D.Trampo rinkimų štabo ir Rusijos valdžios atstovų. Vertindama „Crown“ parodymus JAV žvalgybos netvirtino, jog yra būtent taip, kaip teigia tas pensijon pasitraukęs britų slaptųjų tarnybų atstovas. Bet kadangi tuometinis JAV prezidentas Barakas Obama reikalavo, kad ataskaita apimtų visus įtarimus ir abejones, „Crown“ surinkta dosje nebuvo atmesta.

Vadinasi, Senato ataskaitos autoriai gina Žvalgybos komiteto 2018-aisiais padarytas išvadas. Viena iš svarbiausių išvadų: nėra akivaizdžių įrodymų, jog Rusija kenkė kandidatei Hilary Klinton, o D.Trampą – rėmė. Nenustatyta ir akivaizdžios D.Trampo ir V.Putino komandų koordinacijos.

Manoma, kad galutinės išvados bus panašios į tas, kurias surašė specialusis prokuroras Robertas Miuleris. O jis, be kita ko, užfiksavo daug Rusijos ir D.Trampo atstovų kontaktų. Taip pat pripažino, jog D.Trampo komanda buvo pasiruošusi priimti Rusijos siūlomą paramą.

Tačiau specialusis prokuroras R.Miuleris taip pat tvirtino, kad jam trūksta įrodymų, leidžiančių JAV pareigūnus kaltinti surengus sąmokslą.

Informacijos šaltinis „The New York Times“

2020.04.23; 06:00