Daiva Razmuvienė. Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) gydytoja epidemiologė Daiva Razmuvienė antradienį pateikė naujausią informaciją, susijusią su koronaviruso statistika šalyje. Ji pateikė informaciją, kad koronavirusas toliau plinta ugdymo įstaigose.
 
„Ligoninėse gydoma 40 asmenų, Reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriuose – 3 asmenys, dirbtinė plaučių ventiliacija taikoma 1 pacientui, o su deguonies kaukėmis gydomi 14 asmenų“, – antradienį spaudos konferencijoje sakė D. Razmuvienė.
 
Paskutiniais duomenimis, kaip informavo epidemiologė, koronavirusas jau palietė 15 ugdymo įstaigų, iš kurių dvi – ikimokyklinio ugdymo įstaigos. Iš viso 228 mokiniai izoliuoti, susirgusių mokinių skaičius siekia 14, o lopšeliuose-darželiuose serga 2 vaikai. Lopšeliuose-darželiuose iš viso saviizoliacijoje jau yra 18 darbuotojų.
 
„Duomenys, kurie pateks į rytojaus statistiką, – dar yra registruota atvejų tiek Klaipėdos rajone viename iš darželių-lopšelių, tiek Klaipėdos mieste vienoje iš mokyklų, kur susirgo mokinys“, – pripažino D. Razmuvienė.
 
Vis dėlto, jos teigimu, visuomenei baimintis nereikėtų.
 
„Reikėtų nekelti panikos, visada oru plintančios infekcijos suaktyvėja. (…) Reikėtų laikytis visų rekomendacijų ir nebauginti, negąsdinti“, – tvirtino NVSC atstovė.
 
Kiek vėliau D. Razmuvienė patikino, kad visi užsikrėtę mokiniai yra gydomi ambulatoriškai – nei vienas vaikas nėra hospitalizuotas.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.09.08; 15:07

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vyr. specialistė Daiva Razmuvienė sako, kad šiuo metu izoliacijoje esančių asmenų šalyje yra beveik 10 tūkst.
 
„Jei šiandien serga apie 912 asmenų, tai izoliacijoje esančių asmenų, kurie yra grįžę iš kitų šalių arba turėję (kontaktą su sergančiuoju. – ELTA) Lietuvoje, kadangi virusas plinta daugiau, yra beveik 10 tūkst. Į juos galima įskaičiuoti ir medikus”, – LRT radijui ketvirtadienį sakė D. Razmuvienė.
 
Pasak jos, šiuo metu registruota beveik pusantro šimto susirgusiųjų medikų, o kontaktą su sergančiuoju koronavirusu turėjo daugiau nei tūkstantis medikų.
 
„Iš šio skaičiaus tikrai bus ir teigiamų atsakymų, todėl infekuotų asmenų skaičius kils. Reikėtų labai anksti nesidžiaugti, nes kitos šalys didėjimą stebi per ilgesnį laikotarpį – per 12-15 dienų padvigubėja sergančiųjų skaičius. Lietuvoje padvigubėjimą stebime tarp 9–10 dienų.
 
Dar kol kas nusiraminti ir nesilaikyti visų rekomenduojamų karantine priimtinų priemonių tikrai būtų per anksti”, – sakė specialistė.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.04.09; 02:00