Nikaragvoje vyksta ginčytini prezidento rinkimai. EPA-ELTA nuotr.

Managva, lapkričio 7 d. (dpa-ELTA). Labai prieštaringai vertinamuose rinkimuose Nikaragvos prezidentas Danielis Ortega sekmadienį siekia savo ketvirtosios kadencijos iš eilės. 75-erių buvęs revoliucionierius rimtų varžovų neturi. Praėjusiais mėnesiais daugybė jo kritikų ir septyni kandidatai į prezidentus buvo sulaikyti arba jiems skirtas namų areštas. Be to, svarbiam opozicijos partijų aljansui neleista dalyvauti rinkimuose.
 
D. Ortega po diktatoriaus Anastasio Somozos nuvertimo 1979 metais – pradžioje kaip chuntos narys, o vėliau kaip prezidentas – jau buvo valdžioje iki 1990-ųjų, kai pralaimėjo rinkimus. Nuo 2007 metų D. Ortega šaliai vadovauja vėl. Prezidento kadencijų skaičiaus ribojimas panaikintas po konstitucijos reformos. Nuo 2017-ųjų Nikaragvos viceprezidentė yra D. Ortegos žmona Rosario Murillo.
 
ES užsienio politikos įgaliotinis Josepas Borrellis ir JAV vyriausybė pareiškė, kad tai nebus laisvi, sąžiningi rinkimai. Jie įspėjo dėl diktatūros.
Balsavimo teisę šalyje turu 4,5 mln. žmonių.
 
Rasa Strimaitytė (ELTA)
 
2021.11.08; 07:04

Neramumai Nikaragvoje. EPA – ELTA nuotr.

Sekmadienį Nikaragvos sostinėje Managvoje ginkluoti žmonės užpuolė eitynių už politinių kalinių paleidimą dalyvius. Kaip pranešė opozicijos laikraštis „La Prensa“, per incidentą vienas žmogus žuvo, dar keli buvo sužeisti.

Tarp nukentėjusiųjų – žurnalistas Winstonas Potosmė, kuriam į kairįjį petį pataikė kulka. Jo gyvybei pavojus negresia. Pasak opozicijos, išpuolį surengė sukarintos prezidento Danielio Ortegos šalininkų formuotės.

Nikaragvoje nuo balandžio vidurio tęsiasi antivyriausybinės manifestacijos, per kurias kyla susirėmimai ir žūsta žmonės. Opozicija ir protestuotojai dėl smurto kaltina valdžią ir jos šalininkus.

Dingstį Nikaragvos piliečių nepasitenkinimui davė socialinio draudimo sistemos reforma. Prasidėjus plataus masto protesto akcijoms, šalies prezidentas Danielis Ortega pareiškė, kad reforma bus atšaukta, bet tuo metu tai nepadėjo normalizuoti padėties Nikaragvoje. Dabar situacija šalyje kiek stabilizavosi.

Rugpjūčio pabaigoje paskelbtame JT vyriausiojo žmogaus teisių komisaro valdybos pranešime sakoma, kad smurtas Nikaragvoje pareikalavo maždaug 300 žmonių gyvybių.

Informacijos šaltinis – ELTA

2018.09.24; 10:50